zloději

Zloději

Jedna z nejoblíbenějších směsí. Vysoce účinný prostředek proti virózám a angínám. Směs silně antivirových, antiseptických, antibakteriálních a anti-infekčních esenciálních olejů. Olejová směs ´Zloději´ vznikla z historického výzkumu činnosti skupiny čtyř zlodějů ve Francii v 15. století, kteří se natírali oleji, aby se ochránili před nákazou morem, když okrádali těla mrtvých a umírajících při morové epidemii. Po zatčení, výměnou za mírnější trest, prozradili tito zloději směs bylin, koření a olejů, které používali pro svou ochranu.

Studie prováděné na Weber State University (Ogden, Utah) v roce 1997 prokázaly jeho schopnost ničit vzduchem přenášené mikroorganismy. Jedna analýza ukázala 90 procentní snížení počtu organismů Micrococcus luteus po 12 minutové difúzi. Po 20 minutách difúze vzrostla míra zničených mikroorganismů na 99,3 procenta.

Složení: 

Hřebíček (Syzygium aromaticum) je jedním z nejvíce antimikrobiálních a antiseptických esenciálních olejů. Má protiplísňové, antivirové a anti-infekční účinky.

Citron (Citrus limon) má antiseptické vlastnosti a obsahuje složky, které posilují imunitu. Dále podporuje oběh, tvorbu leukocytů a lymfatické funkce.

Kůra skořice (Cinnamomum verum) je jedním z nejsilnějších známých antiseptik. Je silně antibakteriální, antivirový a antimykotický.

Eukalyptus (Eucalyptus radiata) je anti-infekční, antibakteriální, antivirový a protizánětlivý.

Rozmarýn (Rosmarinus officinalis CT cineol) je antiseptický a antimikrobiální. Má vysoký obsah cineolu - klíčové součásti antiseptických léčiv.

Použití: Ředit 1 díl EO na 4 části rostlinného oleje. Možná citlivosti kůže. Rozptylovat po dobu 15 minut každé 3 až 4 hodiny. Aplikujte neředěné na chodidla. Zředěné 1:15 s rostlinným olejem masírujte v oblasti brzlíku. Na bolesti hlavy dát 1 kapku na jazyk a přitlačit na patro. Zředěné 1:15 s rostlinným olejem pro tělovou masáž. Dejte 4-8 kapek na vatový tampon a umístěte na ventilátor. Přidejte 2 kapky na vlhké prádlo a vložte do sušičky.

Aplikace:

dle legislativy ČR zde nesmíme nic zvěřejňovat, poraďte se tedy s internetem, sousedem, terapeutem či knihou. Buďte zvídaví. Nebo se mě zeptejte :-) Proto uvádím níže jen "tipy" k harmonizaci dysfunkcí :-)

Upozornění: Vyhněte se kontaktu s očima, sliznicí, citlivou kůží nebo čerstvou ránou nebo popáleninami. Nevhodné pro děti mladší než 18 měsíců.

Tipy užití směsi éterických olejů Zloději:

Škrábání v krku

Problémy s dásněmi

Dušnost

Bolesti hlavy

Nástup virózy

Akné

Zlepšení imunity

Rýmy, dutiny

Dezifekce prostředí (difuzér apod.)

Dochucení čajů

Přidat do pračky při praní či do myčky nádobí

Tipy a způsoby použití esenciálních olejů uvedené na stránkách www.medicinman.info mají jen informativní charakter a nelze je zaměňovat za doporučení odborného lékaře. Provozovatel těchto stránek nenese žádnou odpovědnost za případné škody a problémy způsobené špatným a neodborným použitím esenciálních olejů.