reflexní terapie

Oblasti působení: chodidla, nárty, lýtka, ruce, krk, tělo.

Zvýšení energie, imunity, rozhýbání kloubů, šlach, svalů, zlepšení hybnosti. Rozjasnění mysli i tváře. pocit lehkosti...

Počítej s délkou kolem 70 minut.


Základy reflexní terapie vycházejí ze známého poznatku, že lidský organismus lze ovlivňovat pomocí mačkání nebo hlazení různě velkých bodů a plošek na všech zakončeních lidského těla. Cíleným kontaktem s těmito ploškami, zejména na plosce nohy, ale i na nártech, kotnících či prstech, tak můžeme bez vedlejších účinků léčit příslušný orgán nebo část těla, dodat mu energii nebo zklidnit zánět či bolest. Tato vysoce účinná terapie je také vynikající diagnostickou metodou, která odhalí nerovnováhu ve vašem těle dřív, než přeroste do závažných obtíží.


Celková reflexní terapie zahrnuje diagnostiku (ta je nezbytná před prvním ošetřením, pokud chceme vyvolat účinný léčebný efekt), odblokování krční páteře, sakroiliakálního skloubení, odblokování lopatek, celé páteře, měkkou reponaci, ošetření vybraných meridiánů, ošetření lymfatických cest a další. Souběžně je vhodné při odstraňování blokád (psychocyst) využít různých sugescí, či jiných psychoterapeutických metod. Po terapii je vhodné zkonzultovat stravovací a i myšlenkové zvyklosti, stereotypy (např. cvičením na uvolnění a zpozitivnění mysli) a vhodně je upravit, navrhnout dietu, případně doplnění vitamínů, minerálů a dalších, pro náš organismus významných, látek a navrhnout způsoby očištění organismu i potřebný pohybový program.
Stejně jako akupresura či akupunktura, vycházejí ze starého, tradicí přenášeného umění, které má obdobu např. v Číně i u amerických Indiánů. Přes určitou podobnost však oba léčebné postupy nejsou spolu identické.Použití:

* alergie, chronické rýmy, astma, ekzémy

* angíny, bolesti v krku, snížená imunita

* bolesti páteře, skoliózy, bolesti kloubů, artritida

* migrény, bolesti hlavy

* dysfunkce nebo bolesti orgánů

* porucha metabolismu

* infekční choroby, záněty 

* ženské potíže 

* zlepšení krevního oběhu

* očista těla od toxinů 

* revitalizace energie, celková harmonizace těla 

* posílení nervové soustav


Kontraindikace:

* transplantovaný orgán

* otevřené rány na chodidlech* plísňová onemocnění nehtů


Naše doporučení:

* pro udržení zdraví v rámci prevence je vhodné aplikovat každých 14 dnů

* pro dosažení potřebných změn v organismu je vhodné absolvovat kolem 10 terapií


.