top of page

koloidní stříbro

stříbro a zlato

Když jsem hluboce začal chápat jednoduchý model moderní školské medicíny "o výrobě pacienta", přestalo mě bavit být modelem, pokusným králíkem, který si nechá něco nalít do krve, pak se z toho nemůže léta vzpamatovat, proto dostane jiný utrejch a takhle v každém z nás vyháněli "čerta ďáblem".... Tak jsem odešel hledat zdraví jinam.. k sobě...dovnitř :-)

Stříbro i zlato jsou po tisíce let využívané drahé kovy. Nejen v průmyslu nebo v peněžnictví... Ale také pro zdraví. Dnes už nemusíme louhovat stříbrnou lžičku v mléce. Máme sofistikované přístroje, které umím vytvořit koloidní, nano či informační roztoky těchto kovů.

KOLOIDNÍ - NANO - SPECIÁL STŘÍBRO

Máme zkušenosti se všemi třemi druhy variant stříbra. Více informací o výrobě, užívání dostanete při odběru či v placeném oddělení Klubu Altaňané

Základní vlastnosti:

Bezpečné a účinné antiseptikum. Baktericidní a antivirové (pokud na ně věříme či nikoli) účinky. Tělu prospěšné bakterie nenapadá. Posiluje imunitu a zrychluje procesy hojení a látkové přeměny. „Stříbrná voda“, což je voda obohacená koloidním stříbrem, má výbornou chuť a kvalitu. Lze s úspěchem používat v domácích podmínkách nebo mimořádných životních situacích. 

Po probuzení, obzvlášť ve městě, je vhodné pít čistou „stříbrnou“ vodu. Rychle hydratuje organismus, ničí choroboplodné bakterie ve střevech, ale přitom nenarušuje prospěšnou střevní mikroflóru a předchází zhoršení chronických zánětlivých procesům a nemocí.

 

Stříbrná voda pomáhá u infekčních, kožních, plicních ne-mocí, taktéž u potíží zažívacícho traktu, uší, nosu, krku. Využití nachází v ORL, chirurgii, stomatologii, porodnictví a gynekologii.

 


Dále je součástí kvalitní kosmetiky. Je vhodná pro pravidelné mytí obličeje.

V malé koncentraci je prospěšná pro koupele malých dětí, třeba jako prevence kožních obtíží. Můžeme s ní dezinfikovat hračky, postýlky…

 

V kuchyni je výborná při konzervaci zavařenin, kompotů, nakládané zeleniny či přípravě různých jídel. 

 

Užívá se také v pivovarnictví, při výrobě šťávi nebo želatiny. Stabilizuje vlastnosti minerální vody, lidviduje škodlivé pivní bakterie a plísně, které způsobují kažení potravin. 

 

Zahradníci mohou před sadbou semena propláchnout stříbrnou vodou – lépe klíčí, rychleji rostou a rostliny mají větší úrodnost. 

Na rostlinné škůdce (plísně, kvasinky, baktérie) plodové zeleniny.


Květiny ve váze jsou mnohem déle svěží po zalití stříbrnou vodou.

Prodlužuje životnost mnoha potravin. 1 ČL do čerstvého kravského mléka zabrání zkysnutí na delší dobu.

Před jídlem oplachujeme ruce i ovoce a zeleninu touto vodou, rovněž tak při odřeninách a do těla se nedostává žádná infekce. 

Často se ženám, které si po čase nasadí stříbrné šperky, zlepší zdravotní stav… Pojďme je nosit :-) Výjimkou je alergie na stříbro :-(.

 

Léčivost „posvátné“ indické řeky Gangy obsahuje velké množství stříbra. V místě koupelí poutníků dosahuje koncentrace až 0,4 mg/l. Maximální léčivé účinky má řeka před úsvitem, kdy jsou koncentrace stříbra na vrcholu, neboť přes den jsou ionty stříbra degradovány slunečním svitem. 

Vojsko Alexandra Velikého se zotavilo, když král pochopil, že cínové nádobí je třeba vyměnit za stříbrné.

V kostelích je mnoho stříbrných rituálních předmětů (číše, lžičky) a svěcená voda je v nádobě se stříbrným dnem. 

Lidé si pokládáli na zraněná místa stříbrné mince pro rychlé zhojení. 

 

…..Po objevu antibiotik a sulfonamidů zájem o stříbro poklesl. Dnes opět zažívá renesanci. Hlavně pro nesporné toxické účinky antibiotik na vnitřní orgány, snížení imunity, narušení střevní mikroflóry a zmnožení alergických kompikací po dlouhé terapii antibiotiky, které se vyskytují i sekundárně v mase „obětovaných“ a dalších potravinách. 


Časté používání ATB taktéž vedlo ke vzniku nových kmenů bakterií a původců nákaz, které jsou vůči nim stále odolnější. Tzn., že antibiotika mají velmi malou účinnost pro velmi úzký okruh bakterií – 5 – 10 druhů bakterií. Stříbro si „troufá“ až na 700 druhů, kmenů. Mikroby, i přesto, že snaží mutovat a měnit a unikat, vytvářet odolnost před ATB, před stříbrem nemají šanci. Rezistence zde nevzniká. 


Stříbrnou vodu je vhodné brát i při užívání ATB či dalších chemických „léčiv“, pomáháme tak střevu bakteriální rovnováhu. Stříbrná voda (koloidní, nano či info stříbrné roztoky) NEMAJÍ VEDLEJŠÍ ÚČINKY !!! 

 

Stříbro v těle člověka a dalších živočichů ničí jednouněčné organismy, zatímco na mnohobuněčné negativně nepůsobí. 

Tuto schopnost má také měď a zlato, ale jsou až za premiantem této třídy :-).

 

Příklad jak vyčistit - doladit tzv. „chřipkovou nákazu“, která zřejmě není nákazou, ale čistkou každoročně přetíženého organismu:

Kolodní roztok stříbra (stříbrná voda) + výplachy nosu = 2-3 dny dočištění a je po „nákaze“.

 

Prevence: pití stříbrné vody zlepšuje krevní obraz, předchází ukládání solí na cévních stěnách, posiluje imunitu a chrání před mnoha infekcemi :-) To je docela dobrý tah, co říkáš ?

bottom of page