top of page

DMSO, dimetysulfoxid

DMSO

Tuhle průsvitnou tekutinu s mírným zápachem po česneku jsem objevil při experimentech s CDS2, tedy oxidem chloričitým, který je účinný oxidant. DMSO je naopak velmi účinný antioxidant. A teď se v tom vyznat, že ? :-)

Čirá tekutina získávaná ze dřeva. Vykazuje mnoho léčebných účinků pro zvířecí i lidský organismus.

DMSO se umí vstřebávat pokožkou, dá se užívat vnitřně (samozřejmě, že jako léčivo nebylo v ČR povoleno). Část DMSO je v těle odbourána, ale většina je přeměněna na MSM - organickou síru. Ta má vylmi pozitivní vliv na vazivovou tkáň, proto se také používá při onemocnění kloubů.

DMSO je rychlý harmonizér a přirozený "opravář".


 

dimetylsulfoxid byl poprvé popsán ruským vědcem Alexandrem Michajlovičem Zajcevem (1841 - 1910), který studoval na univerzitě v Kazani.


"DMSO je tekutina bez barvy a zápachu, která v chladu tuhne na krystalickou masu. Přestože je při 100°C těkavá, není ji možné destilovat bez rozložení. Je dobře rozpustná ve vodě, v alkoholu a éteru. Zinek a kyselina sírová redukují DMSO opět na methyl síry."

Tolik obejvitel A.M.Zajcev.


Bod varu je 37°C. Proto je je DMSO většinou vylučováno plícemi ve fromě plynu jako produkt látkové výměny. V malém množství je DMSO obsaženo v mléce, kávě, rajčatech, pivu...

Stejně tak se vyskytuje v tepelně upravoavaných potravinách (slad) nebo u některých lidí, kterým tuto látku a odpovídající "česnekový" odér vytváří bakterie sídlící v ústní dutině.

Dále se vyskytuje v atmosféře jako produkt fytoplanktonů světových moří.

Bod tuhnutí je 18,5°C.

Proto, zejména v zimních měsících by měly lahve s DMSO stát v pokojové teplotě.

Teplota vznícení kolem 90°C.

Teplota samovznícení kolem 300°C.

Je hygroskopické - váže vodu ze vzduchu, až 10%, podobně jako soli.

S vodou se mísí v každém poměru.


Umí se dobře "dohodnout" jak s vodou, tuky či bílkovinami nebo cukry. To je vlastnost, kterou jiné látky nemají. To také DMSO umožňuje dobře pronikat v buněčném prostření živočisného těla, které právě těmito různými látkami oplývá - je "dobrou směsí" vody a organiky.


Hlavní vlastnosti, které mohou DMSO popsat, jsou tyto:

rychlost, jakou se DMSO dostává samo nebo spolu s jinou substancí skrz biologické membrány

lapání volných radikálů

vliv na koagulaci (srážení) krve

potlačení cholinesterázy

spuštění uvolňování histaminu prostřednictvím žírných buněk


Vynikající schopnost pronikat skrze buněčné membrány se stává DMSO jakýmsi remorkérem dalších látek, které s sebou dokáže přinést.


O konkrétních způsobech použití se můžeš dozvědět v uazvřeném prostředí Klubu Altaňané. Ve veřejném prostoru nám "matrixoví vládci zakázali" mluvit (a zpívat) :-)


Vstup do Klubu je možný například tudy:


KLUB ALTAŇANÉ


a druhá možnost je si produkt zakoupit v našem Obchůdku a už začít používat jeho blahodárné účinky:


OBCHŮDEK


bottom of page