top of page
Vyhledat

Proč masáž ??? A co ty LÁVOVÉ KAMENY?

( DOTEK IV )


Krystalky vody, leden je zpevnil.

Říčka mi přináší jen nové zprávy.

Vrabec i brhlík semínky sílil.

Rybářová síť a pstruh sivý.


Obloha šedá se večer zarděla.

Louky jsou zmrzlé zcela až do běla.

I ty můžeš použít slov jako já tady teď.

Příroda ladí tvůj básnický ret...

BRRR, to je zima, co? A co takhle masáž. S lávovými kameny :-)


Nejen dotekem je člověk živ, proto jsem zařadil na ukázku slovní hříčky, kterými je možné sladit mozkové hemisféry, neboli racio s neraciem, jinak také mozek (mysl) a srdce. Řekněme tomu třeba koherence.

Podobně tohle dokáže pohyb, obzvláště tanec. Umí to s námi jednoznačně Dech (o tom později).

Také to navozuje tímto směrem vedená masáž.


Jak ona to dělá?

Jednoduše. Ten stále mnou omílaný dotek pospojuje různé reflexní zóny, různá centra, rozličné body a v tom momentě... najednou něco přecvakne a ten obdarovávaný prožívá uvolnění - od bolesti, od napětí, od myšlenek, od nezpracovatelných emocí... Řekněme tomu slast. Do krve se "vyleje" anandamin a oxytocin. Zázračné hormony :-) Nemusí zrovna člověku téci slina od pusy jako vlčákovi - tahle slast je něco mnohem vnitřnějšího než jen chuť k jídlu nebo jakýkoli jiný instinkt.


A co dále?

Dále je tady přítomná energie přicházející od dárce, u masáže je to například masér :-).

Pak je důležitá synergie obou bytostí, jestli tyto možnosti využijí nebo je rozmetou mentálně, verbálně, emočně či jinak.

A velmi důležitou roli hraje prostředí, ten chrám, ve kterém se obřad vylaďování děje.


Odbočka, ale k věci

Mnoho z vás si vůbec nedokáže uvědomit, jak je nevhodné, ba přímo , nechat si zapnutý telefon, který většinou, když nemohu, tak začíná vyzvánět. Když se otevřu na lehátku léčivým energiím a do toho metr ode mě začne řinčet nějaký pazvuk z plastové vysílačky, tak to do sebe všechno peru. To mi zdraví nepřidá.

Za druhé tím obtěžuju okolí, TELEFON RUŠÍ...Nejsem ve své kanceláři, tak to respektuji.


Zažil jsem již, že některé moderní nenahraditelné manažerky vyžadovaly mít telefon na boku vedle těla během akupunktury !!! Být v hlubokém léčivém zásahu a ležet přitom na radaru?

Inu, proč ne? Je to jejich zdraví...Hm. Ale stejně kážu pokaždé to samé znova a znova... Vzdorovité odpovědi již vcelku dospělých lidí jsou typu: " Koupili mi to děti, ale já to neumím vypnout. Pak bych to zas neuměla zapnout." Ale přitom ho jinak celé dny taková bytůstka používá jako by se nechumelilo. Co tak člověka rozčílí, když mu chci na chvilku vzít jeho nejlepšího "společníka"? Co je to za strach? Že ego nebude stále přítomné na signále nebo co jako? Přátelé, ruku na telefon, pardon, na srdce, není to tak trochu ZÁVISLOST ? Že by nás skutečně dostali na takovýhle háček se žížalou tak snadno?

Inu, každý si odpovězme sám.


V každém případě opakuju: U ŽÁDNÉ TERAPIE NEMÁ CO DĚLAT ZAPNUTÝ MOBIL. Ne stáhnout zvonění, zvuk. Ale ZAPNOUT LETADLO. Které odpojí TELEFON, DATA, WIFI, BLUETOOTH a GPS. UVĚDOMUJEŠ SI, ŽE JE TO 5 VYSÍLAČEK ???


To, že to drnčí v kinech, v divadlech, na koncertech či při obědech, je věc již každého, jak je ohleduplný či snad dokonce moudrý.

Ale na lehátku? No pardon. To už jsme fakt roboti ??? Že ještě nejsme, že ne ?

A teď zpět k masáži.

Když se dotekové techniky pod "souhrnným krycím názvem" masáž opakují v nějakých intervalech (nemyslím tím dvakrát za rok), tak vzniká podobný efekt tomu, když oloupáváte cibuli. Odkrývají se staré suché slupky a postupně odpadávají a současně se do uvolněného "prostoru" vlévá nová čerstvá energie, zkrátka šťáva.

Tuhle šťávu nevědomě (ale někdy jsme si toho vědomi) dáváme na oltář rodiny, práce, koníčků, vědy... atd. Ale když tělo zavolá "haló, jsem nějaká suchá troska bez šťávy", tak co uděláš pak? Jdeš k felčarovi? Běháš oď ďábla k lékárně a zpět a voláš sanitky? Ne, to je přeci zbytečné. Stačí jen při-brzdit, podívat se na svá výživová pravidla (prostě jestli se necpeš jen burgrem či jiným fasťákem a jestli se tak nějak neodbýváš) a pak se nebát začít LADIT TĚLO DOTEKEM.


LÁVOVÉ KAMENY

Přestože, že nemám tuhle "metodu" jako zvláštní nabídku, používám je teď v zimě dost často. Na zakázku můžeme zahřívat a ladit kameny celé tělíčko. Je to o dohodě.

Největší část "mého" kameniva pochází z Vesuvu. Když je připravuju k užití, je třeba všechny očistit od předchozích energií a zahřát na teplotu kolem 60°C.

Už cítíš tu slast?

Co je na kamenech z lávy, což je často čedičová či gabro hornina, zajímavé, že kromě infračerveného záření, které vzhledem ke své vlnové délce prohřívá i hluboké tkáně, umí tyhle kamínky HARMONIZOVAT VŠECHNY ŽIVLY, ELEMENTY ČI PRVKY dle trad. čínské filozofie. Všechny najednou a současně. Dřevo, oheň, země, kov i voda jsou sladěny najednou. Jinými slovy: všechny orgány začínají mezi sebou lépe komunikovat.

A to je dobré, co říkáš?

Proto kameny nevyhřívají jen LEDVINY či PÁNEV, ale probouzí aktivitu všude v organismu.


Proto lávové kameny. Proto masáž. I s lávovými kameny.


Když klikneš na tlačítko objeví se ti svět zázraků. Dotek je pro člověka stále zázračný pomocník:Jestliže tě článek či téma zaujalo, klidně přidej svůj komentář, ukaž palec nahoru či dolu, jak to cítíš. HLavně tvoř, básni. A neváhej a přihlaš se k odběru článků a novinek nebo dokonce na masáž.

Teď v zimě má mimořádnou důležitost
26 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Commentaires


bottom of page