top of page
Vyhledat

OHEŇ, SRDCE, KVĚTEN - lásky čas.. a taky chřipka, viry nebo jen dlouhodobý kašel, či snad dokonce černý kašel a tuberkolóza - TO JE NEČAS ?
zprávy z lidu...


TI BY VÁM VNUTILI COKOLI, JEN ABY PRODALI...


jak jako černý kašel, když jsem od narození očkován na celý život, to přeci říkali, že jo? ... dnes je to jinak, možná se musíme nechat šestkrát až sedmkrát převakcinovat, protože je JISTĚ NOVÝ, zcela zákeřnější a ZLEJŠÍ ČERNÝ KAŠEL, který jaký ještě nikdo neviděl...


A TAKY NEUVIDÍ, STEJNĚ TAK ANI TBC. Ale novináři už dostali pokyny, že nám mají lhát a vytvářet STRACH. BUBUBU, DĚTI, Ale nebojte, strýčkem Sam vás ochrání, jako vždy :-)))))


kašel, teď když je takové teplo ?

já v teple nenastydnu !

otužuju se...

to je normální, že když se oteplí, tak se musím vysvléknout ze zimního oblečení...zprávy od zkušených mistrů daleké Číny


Ano, ano, ano..

Všichni máme svoje pravdy. Háček je jediný. Jsou přechodové sezónní výkyvy, které se vyskytují hlavně koncem jara a začátkem léta či přímo v létě a stejně tak koncem podzimu a začátkem zimy nebo v zimě.


Tak jako koncem podzimu nás může ohrozit ( a on to dělá s chutí a pravidelně) STUDENÝ VÍTR, který přichází nezván, nevhod, když my ještě užíváme podzimu a my ... NASTYDNEME....,

tak stejně může přicházet (a ten je stejně zlý) i TEPLÝ VÍTR koncem jara, který nám otevře póry jako sauna a hned dostaneme do nich "ťafku", útok ve formě teplého větru, který nám opět naruší ochrannou "slupku" Wei Qi. Pronikne do nádvoří a tam už začíná páchat...


Je vhodné se při takovýchto změnách vystavovat slunci, obzvlášť když se obloha nad Evropou náhle ocitne bez "denní ochrany" chemtrails, které nás prý chrání a znemožňují ohřátí povrchu Země a pak najedou se tři "nesprejuje" a všichni mají radost ze sluníčka. Jak by ne, po takové době nám ho milostivě dovolili. A my jako děti vylezli z doupátek a šli se slunit. Ale tohle přesně naše kůže ani plíce nazvládají. Nejsou na takové výkyvy připravené. Ano, extrémně otužilí lidé jsou ve výhodě, ale kolik takovýchhle protrénovaných tvrďáků existuje ? A jak se vůbec dá otužovat na prudké oteplení ??? Těžko.


Příčiny:

Z pohledu TČM se jedná o vpád teplého větru, hlavně otvory, ústy a nosem. Tyhle otvory a tyhle výkyvy si dělají vše podle svého scénáře. Zlobři mohou býti průvan, klimatizace, neadekvátní oteplení sezóny, která má být ještě chladnější a najednou...teplo až horko. BUM.

Najednou není 12 stupňů, ale 28 °C, což je pro organismus VPÁD ŠKODLIVINY.

A naše plíce jdou do HORKOSTI. Objevuje se často OHEŇ - podrážděné Plíce. Vypadá to, že jsme nastydnuli, ale není tomu tak... my jsme se ve skutečnosti přehřáli :-)


Příznaky jsou například KAŠEL S VYKAŠLÁVÁNÍM HUSTÝCH ŽLUTÝCH HLENŮ (nejedná se o bakteriální napadení, jak nám to předhazují bílé pláště), také HUSTÁ RÝMA DO ŽLUTA, UCPANÝ NOS, PÁLENÍ V NOSE, ZARUDLÉ OČI, PALIVÉ OČI, PÁLENÍ A SVĚDĚNÍ V KRKU, NETEKLÉ KRČNÍ MANDLE a samozřejmě nechybí "boj na blízko" - ZIMOMŘIVOST, KLEPAVKA, TŘESAVKA, ODPOR K CHLADU, POCITY HORKA ČI dokonce HOREČKA. POCENÍ, BOLESTI HLAVY, KÝCHÁNÍ...


Ale to sluníčko bylo tak lákavé...


Uživat ano, ale pod ochranou rostlin, stromů a také u ochlazujících vodních ploch či řek. Jinak si nás podá :-).Cesta k nápravě:

Jablka, jahody, hrušky, meloun, jahody, švestky, exotické plody jako kokosový ořech, avokádo, banán (pokud není velké zahlenění). Čerstvá okurka, mořské řasy, bambusové výhonky, špenát, celer, jarní cibulka, vodní meloun, bazalka, máta, fazolky mungo, šrucha zelná, brokolice, chřest, květák, jidášovo ucho, slzovka, amarant, žito, pohanka, kroupy, jáhly.

Pampelška, list i kořen, meduňka, majoránka, kopr, šípek, miso, soj. omáška (tepleně upravit,

zelené výživy (chlorella, spirulina, mladá pšenice a ječmen).


Při tomto napadení na jaře či v létě je vhodné použít potravin ochlazujících, event. připravených blanšírováním - vařením v páře. Syrovou stravu vynecháme - zatěžuje tělo.

Lehké a výživné kaše, polévky, obzláště za redukce sladkého, mléčného a zahřívadel - zázvor, skořice, kurkuma, pepř, horké koření obecně, červené maso, káva, čokoláda, alkohol, KOUŘENÍ....


Přidáme si jarní polévku "chřipkovku": 1 l vody,, cibule, kus hlávky zelí, několik menších mrkví. To všechno dáme vařit do měkka (cca 1/2 hodiny). Pak přidáme asi 3 PL strouhaného kořene čerstvého zázvoru, hlavičku česneku nekrájeného a ještě chvilku povaříme. V troše vývaru zvlášť rozmícháme asi 1 PL misa a vlejeme zpět do hrnce s polévkou nyní již staženou z ohně. Na talíř dáme asi 1 ČL vymačkané šťávy z citrónu a event. trochu rozmačkaného česneku.

MŇAM :-)


Pomáhají oblíbené čínské bylinky, které rostou i u nás v zahradách jako jsou morušovník, chryzantéma, zimolez či zlatice.A taky akupunkturní body LI 4 mezi palcem a ukazovákem rukou.LU 11 na křížení báze nehtu u dolní hrany nehtu palce ruky – na průsečíku čar, které se spojí, když protáhneme přímky podél vnější strany nehtu a pod ním.


LI 20 je skvělý na léčbu rýmy ze všech příčin. Uvolní nos a vyloučí vítr. Najdeš ho v nazolabiální rýze, v úrovni středu okraje nosního křídla


LU 1. První bod na dráze Plic. Najdeš ho na horní vnější straně hrudníku, 1 cun/2 prsty pod klíční kostí v úrovni prvního mezižeberního prostoru, 8 prstů od střední linie hrudníku.
a přidáme si ještě TE 5 na hřbetu ruky, 3 prsty za zápěstní rýhou – za vnitřní hranou vřetení kosti. Tento bod také uvolňuje povrch a vylučuje vítr, což použiju hlavně u bolesti hlavy.
Pro srovnání na podzim je to takhle:

Příčina: chladný průvan, ofouknutí po zpocení

Přiznaky jsou podobné napadení teplým větrem:

ODPOR K CHLADU, LEHKÁ TEPLOTA, HOREČKA A ZIMNICE, VÝRAZNÁ ZIMOMŘIVOST, POVŠECHNÁ BOLEST TĚLA, ROZLÁMANOST, BOLESTI BEDER, KLOUBŮ, které se zlepšují teplem (tělo se snaží horečkou vytlačit chlad z těla ven, což při proniknutí tepla na jaře není třeba), objeví se SILNÉ BOLESTI HLAVY, A HLAVNĚ KRKU A ŠÍJE (pod lebkou vzadu jsou místa vniku chladného větru). VODNATÁ RÝMA V POČÁTKU NAPADENÍ.

A na počátku NENÍ ŽÍZEŇ ANI POCENÍ.

Pokud se podaří škodlivině proniknout do větší hloubky, napadne Plíce.

JARNÍ TEPLÝ VÍTR NAPADNE PLÍCE PŘES OTVORY KŮŽE A NOS A ÚSTA ROVNOU !!!


Cesta k nápravě:

ZAŘÁT SE A VYPOTIT. Také zde zcela vyjímečně "svařák".

Dále zcela zásadní KLID na vyrovnání energií. (no práce, wifi, telefoning, marketing, televizing...)

máta, mátový čaj, bazalka, fenykl, kořen četstvého zázvoru (otevírá pory, umožňuje se vypotit), hřebíček, kajenský pepř, muškátový oříšek, anýz. Zkrátka samé teplé až horké bylinky.

vynechat syrovou stravu, která zachlazuje a zahleňuje (sem spadají například citrusy kromě mandarinky), dále mléčnosti, sladkosti, moučnosti (hlavně z bílé vymleté pšenice). Jídla upravujeme tepelně. Polívkujeme, kašujeme (jáhly, žito), vývarujeme.


Transformaci hlenu v neškodnou "kapalinu" umí právě mandarinka, hlavně její kůra, ředkve, cibule, hořčičné semínko, mandle, hlíva a většina medicinálních hub.


V zimě nám pomohou teplé potraviny, v létě naopak svěží a chladné povahy. To je vcelku logické, že ano?


Jsou tu tedy drobné rozdíly mezi oběma typy. Ale pro neznalce projevů svého těla to vypadá stejně.A KVĚTEN JE LÁSKY ČAS


Je to první měsíc roku pod vládou OHNĚ. V těle je nejvíce pod tlakem SRDCE, JAZYK jako jeho výhonek, CÉVY coby cesty krve od srdce dále do těla

Nejyangovější element, císař. Pohyb je směrem nahoru jako jiskra. Procesy dosahují maxima, vrcholu. Nutná je podpora yin, to znamená udržovat v pořádku krev a tělesné šťávy, jinak ztrácím kontrolu z přepracování, vyhoření. Je zranitelný - trochu zakouká vítr a svíčka hasne, oheň je třeba podpořit matérií, hmotnou yin složkou. Slunce, radost, rozkvět, pohyb, expanze, teplo, aktivita. Symbol božství, očisty - člověk ukradl bohům oheň, je to jediný prvek, který umíme sami vytvořit. Centrum komunity, obydlí, zdroj tepla, střed domu. Firma, která si rozjela. Oheň nelze uchopit, nemá přesný tvar. Jako jediný z elementů vyzařuje teplo a světlo. Je proměnlivý, nepředvídatelný. Umožňuje nám zažít a pocítit teplo lásky a přátelství, komunikovat jasně, důvěryhodně a spolehlivě, cítit a ovlivňovat vášeň, vzrušení a nadšení. Umožní nám otevřít a chránit srdce.


A jaké jsou projevy ohně v životě člověka, když je osobnost více ohňová???


ABYCH BYL/A VIDĚT. LŽE PROTO, ABYCH BYL HVĚZDA. CHCI ZÁŘIT


A co ty, máš to takto nebo jsou máš převahu jiného prvku čili elementu ?-jsh-
34 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

コメント


bottom of page