top of page
Vyhledat

Nový rok? Ale který skutečně?

21.12. Slovani, Kelti a další "před námi" prožívali konec slunečního roku celou noc za pomoci ohňů až do rána, kdy se probouzí nový Sluneční Bůh (buoh)


1.1. Známé datum ze současného kalendáře, který nám implantoval vatikán. Známe to - v půlnoci začne "válka", která trvá několik hodin, než všichni vystřílí svůj arzenál. Je to podobné jako u mužského sexu. Háček je v tom, že pokud budeme podporovat střílení, tak podporujeme i to v jiné a v jiných zemích...

Tahle současně užívaná gregoriánský (řehořovská) reforma juliánského kalendáře je stále v rozporu, už je mezi nimi rozdíl kolem 10 dnů, neboť ten starší neměl přestupný měsíc únor. Tak "řehořovci" do toho šlápli a trošku únor "zdeomolovali". Stejně to nepomáhá, neboť je za rok 13 úplňků.


Co zkusit variantu solárně-lunární a znovu se naučit vnímat Zemské cykly, které se ještě hned tak nezmění ???

  • od úplňku k úplňku to máme 28,4 dne krát 13 měsíců. A vyjde ti počet dnů v roce.

  • od slunovratu do slunovratu máme stejný počet dnů a navíc můžeme sledovat přirozené změny jako je ráno, večer, zima, léta a tak dál.Že je to jednouché?


Jenže...někdo z „jihu“ jistě z nevědomosti nám předhodil kalendář, pojmenoval ho po nějakém církevním hodnostáři a tvrdí nám dodnes, že je tolik let po nějakém datu a to všechno začalo a že rok má dvanáct měsíců, přičemž jeden se vždy zblázní a skončí dřív. No není to tragikomické, že tomuhle blábolu věříme? Budhisti mají nyní o cca 500 let více...a v Číně jsou "napřed" o několik tisíc let...

Ano, stejně jako náboženství, toto jsou pseudovíry (asi druh virů :-))) ), kterým odevzdáváme svou sílu i moc.


10.2. No a co čínský nový rok, který zase je dobře navázán na zemědělskou činnost? Kdy se projevuje na Zemi energie jara? Lunisolární kalendář má něco do sebe. Popíšeme si za měsíc jeho nástup...


21.3. Jarní rovnodennost. Taky možnost jak začít rok. Inu, proč ne?


Máš v tom zmatek?

To je dobře. Smyslem současné přeměny energií na Zemi je doslova zbourat staré nefunkční systémy. Hurá :-) Na to jsme přeci čekali tisíce let. Pořád jen války, míry, války, hladomory, mučení, bída, mír a dokola, dokola… zaběhnutý vzorec.


No a teď. Všechno jde do kelu (slovensky „kapusta“).


Jinak nemůžeme vytvořit a to slovo je skutečné „vytvořit“ něco nového, nadčasového, neotřelého, nezaběhlého a hlavně z vlastního „popudu“, vlastního srdce, mozku, zevnitř…

Již je konec. Konec lhaní, okecávaček politiků, zaměstnavatelů, médií a i rodičů. Vibrace jdou tak vysoko, že nám sundávají masky, hledí na brnění, vytrhávají špunty z očí, zahazují brýle, berle, náhražky skutečné reality… Je šmitec.

Ano, ještě se stará mrcha v nás brání, nechce se pustit, má to zaběhlé, pěkné „komfortní“ lži, „bezpečí“, jistoty dobrého „jobu“, doživotní kancelářské křesílko, pak důchod, vyberu si pak pojištění…ale co když?

Co když mi mezitím ujel cel životní vlak, žiju si tady pěkně v nevědomí vagónku a zatím lokomotiva je již v jiném okrese, možná zemi…škoda…

Škoda? Nejsou škody. Je jen nevědomost EGA. TEĎ JE TEN ČAS K PROBUZENÍ !!!


Co s tím může souviset?

Přihřeju si polívčičku. Doteky, masáže, pravidelná péče o tělo, bez něhož to tu zkrátka nejde.


Do 15. ledna tohoto ještě používaného kalendáře máte ode mě nabídku na dotekovou lahůdku - INTUITIVNÍ MASÁŽ, která je dvouhodinovýmkoncertem pro mé hudební prsty, energii, kterou jimi přivádím do tvého biopole a taktéž sonátou pro tvůj komplex bytí - tělo, duše, mysl, psyché, emoční pole… sestav si to, jak se ti zlíbí :-).
Přeju tobě i každému, ať se na chvíli zastaví, začne vědomě dýchat do každého centra v těle, do každé buňky. S touhle vynikající "činností" přichází KLID. A odchází STRES, CHAOS MYŠLENEK, ÚNAVA a všechny tyhle atributy překyselení, vyčerpání...


Nacházej každý den, každým okamžikem nové výzvy - ne v oficiálních krmičích (médiích), ale jen tak - na ulici, při pohledu na někoho, při poslechu něčeho, třeba jen bublání potoka, švitoření ptáčků nebo větru, který stále pročišťuje naše okolí.


Že je to málo, že je to trochu jednoduché. Ano, je. A to je důležité. Tak trochu se stát POZOROVATELEM i POZOROVANÝM SOUČASNĚ. Být celkem, Jednotou, být i Jednoduchý. Jistě je Jednota silný výraz pro náš stále silně dualitní svět. Ale hrajme si na Jednotu.

Třeba tím, že rozvíjíme SOUCIT. Že nám není u zadku, když někdo potřebuje pomoc. A že jsme současně schopni rozeznat, kdy určitou formu ZACHRAŇOVÁNÍ NEDĚLAT.

Vycítit, kdy je lepší se neúčastnit SPASITELSKÉHO SYNDROMU.


Je to každý den vidět kolem. Někdo to dělat musí, prostě musí, jiný to dělá z vypočítavosti, něco by z toho mohlo kápnout, jiný to nedělá vůbec, protože tím podporuje či podkopává zdravé jádro společenství, kterého se cítí součástí.V Altánu máme opět takové "jednotící" čtvrtky od 11. ledna. Pokračujeme v setkáních s OSHO meditacemi - DÝCHÁNÍ DO ČAKER, KUNDALINI, DYNAMICKÁ, NADABRAHMA a další...

To jsou možnosti, jak se vědomě zastavit sám se sebou a navíc v příjemné společnosti stejně naladěných. Tím se obrovsky zvětšuje prvotní efekt. SYNERGIE.

Přeju pevné zdraví, otevřené srdce a zdravý rozum


-jsh-


22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page