top of page
Vyhledat

20 let OHNĚ...to je horký let..."Oheň ztratil svoje tělo, svítí všude, srdce chtělo.

Intuice víří, praská, mysl jede, jen to práská.

Chyť se téhle energie, čas už není, vše je jiné."
A přes Dračí dřevo 2024 všude OHEŇ a ještě k tomu dvacet let !

CO TO ZNAMENÁ?

2024 - 2043


Starý východní svět objevil či vytvořil 60 leté cykly zemských znamení, říkáme jim zvířata.  Tato zvěřina se střídá podle 5 elementů každých 12 let. To nám součtem dává 60 letců cyklus.

A přesně tak, jak se posouvají ve zvířetníku (drak, had, kůň, koza, opice….), stejným postupem se v jejich jednoročním vládnutí projevují také elementy.


A pak máme draka dřevěného, za 12 let draka ohňového a pak zemského, kovového a vodního. Stejně tak po něm má jeden rok vládu dřevěný kůň.


Každý element ovlivňuje 2 roky na Zemi a pod jeho vládou se vystřídají 2 zvířata:

Dřevěný Yangový Drak - Dřevěný Yinový Had

Ohnivý Yangový Kůň - Ohnivá Yinová Koza

Zemská Yangová Opice - Zemský Yinový Kohout .....


.. a takhle dál a po 60 letech nanovo. Krásná logika naší mysli čili vesmíru, že? :-)


Aby toho nebylo málo, do tohoto se prolíná také 180 cyklus, který má své 20 leté periody.

OHEŇ, DVACET LET, UFUF :-)


Jak ukazují zkušenosti, zatím jediný element/prvek, který člověk umí sám vytvořit. Jistě už umíme i další, ale mezi sebou to tajíme :-).


Je tu 180 let a mají 20 leté periody - střídání stráží 5 elementů.

Letos 4. února nám to tu nastartovala 9. perioda, tzn. 20 let pod vládou ohně.


Co to znamená v praxi?


Jaké má oheň vlastnosti? Stoupá, vše prostupuje, když něco hoří, tak oheň projde skrz naskrz. Je to hodně viditelný prvek. Nabízí možnost ukázat co je ve mně. To jsou talenty, tvůrčí potencionál. Vyjevit to na povrch. A to s velkou dynamikou. Všude je přítomná ohnivá vášeň - zapálení pro věc. Nebo pro partnera ?


Ovšem, když mám tento element osobně již silný, tak rychle vzplane žárlivost nebo i zuřivost. Porovnej se typickým znamením Lva v západní astrologii.

Oheň přináší světlo, třeba i osvícení. Nebo taky světlo do vztahů, vazeb ke hmotě, k práci. Když to není ono, tak oheň zasáhne a spálí.


Intuice má přednost před plánováním

okamžik teď a tady je víc než lineární myšlenky

Již žádné škatulky, formuláře, úřední šiml :-)


Poznámka: už tady můžeš pocítit, jak vypadá rok dřeva, která pomáhá ŽIVIT OHEŇ trvající po celých 20 let. Už teď je mi z toho VĚTRNO A HORKO :-)


Ale jak využít tuhle dynamiku, nebo jinak. ČEMU TOHLE PROSPĚJE ?


Jednak k přesunu od materiálních vazeb k duchovní a mentální oblasti. Oheň nemá tělo. K čemu taky. On ho právě pálí.

Všude se SVÍTÍ (souvisí i to s rozvojem světelné technologie), vše je VIDĚT, vše se DÁVÁ NA ODIV.

Vše hmotné v oblasti lidské činnosti se proměňuje na virtuální - DIGITÁLNÍ MĚNY, ON LINE KURZY (pro mě představa těchto kurzů bez doteku a lidí je trochu divoká, ale doba chce své, že? ).

Je to dobrý start Vodnářského věku. Staré struktury praskají a aby udržely svá udidla nad lidmi, zkouší nové technologie, které jdou s dobou. Jak plutokrati, technokrati, tak většinové obyvatelstvo má možnost přijmout tu verzi ohně a dřeva, která je víc konstruktivní nebo naopak. Tyhle stránky duality ještě stále působí více směry.


V rámci odhmotnění dostává energii UMĚNÍ, HUDBA, INTUICE, OKAMŽITÉ IN-SPIRACE, vše, co je lehké i vonné (aromaesence). Co souvisí s myslí, vizemi…

Fosilní paliva aut a obecně elektrárny spalující uhlí či plyn se transformují na jinou méně hmotnou úroveň. Dostáváme se k oživení či znovupřetavení skrytých technologií využívajících VOLNOU ENERGII.


A současná hlavně bělošská individualizace dostává nový impulz - komunitní „způsob“ kontaktŮ. KOMUNIKACE - KOMUNITA. Oproti pyramidální struktuře, která není schopna prožít rovnost všech zúčastněných. Vždy je „několik“ jedinců „rovnějších“ a tím pádem ovládacích většinu.


Shrnutí:

semínko projevené v dřevěné fázi jara se rychle rozvíjí až dosáhne maximálního letního rozkvětu. A horka. A vřelosti. A náklonnosti. A spoustu virtuálních přátel. A hromady nadšení z principu ohně. Vášeň. Zápal.

Málo hmotných starostí. Málo struktur. Vše je páleno. Tato dvacetiletá perioda přeje ambiciózním mladých ženám. A když žena zahoří, to je pak výbuch. Tak pánové POZOR na to :-)))


Tešíš se na ROZKVĚT ?


-jsh-22 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Коментарі


bottom of page