Omega - 3 plus Jód

OMEGA-3 HP Natural + I

s organicky vázaným jódem

150 mcg / 5 ml

vysoce purifikovaný přírodní rybí olej

Synergie - spojení jódu s omega-3 mastnými kyselinami. Poskytuje dvojí výhodu, zabezpečuje vysoce vstřebatelnou a biologicky využitelnou formu jódu a zároveň dodává tělu esenciální omega-3 mastné kyseliny. Synergie dvou esenciálních výživových složek originálního přípravku zabezpečuje vzájemnou podporu účinků a tím zlepšení účinnosti při několika onemocněních.

Organicky vázaný jód - antiproliferační účinky. Rakovinné buňky ve srovnání se zdravými buňkami obsahují ve svých stěnách 10krát vyšší koncentraci kyseliny arachidonové (omega-6). Organicky vázaný jód má studiemi prokázanou schopnost přednostně se vázat na kyselinu arachidonovou a vytvářet takzvané jódolaktóny. Celulární jódolaktóny mají schopnost navodit programovaný zánik buněk. Protože rakovinné buňky obsahují vyšší koncentraci kyseliny arachidonové, tento účinek je cílený přednostně na rakovinné buňky. Jódolaktóny také omezují nadměrné, nekontrolované dělení buněk. Omega-3 mastné kyseliny svým protizánětlivým působením tento účinek ještě zvyšují. OMEGA-3 HP + I je doporučován při onkologických onemocněních jako součást alternativní nebo chemoterapeutické léčby.

U žen snižuje citlivost estrogenových receptorů, vhodný při fibrocystické onemocnění prsu a vaječníků. Antiproliferační účinky organicky vázaného jodu omezují nadměrné dělení buněk při vytváření cyst. Omega-3 mastné kyseliny působí synergicky, protizánětlivě.

Při snížené funkci štítné žlázy pomáhá zvyšovat tvorbu tyroxinu a tím snižovat dávky náhradního hormonu, případně v počátečních stádiích úplně se vyhnout potřebě podávání náhradního syntetického hormonu. Doporučený při zánětech štítné žlázy s projevy hypertrofie = zvětšení.

Poruchy štítné žlázy mohou vykazovat tyto příznaky:

u hypotyreózy:

zimomřivost, únava, reflexy i pohyby jsou zpomalené, svalová slabost, chladná a suchá kůže i vlasy, vypadávání vlasů, lámání nehtů, sucho v krku, chrapot, pokles libida, zpomalení srdeční činnosti, poruchy menstruačního cyklu, porucha paměti, depresivní nálada, obtížná koncentrace nebo problém se spánkem, zácpa, přibírání na váze, pomalý tep a zvýšený krevní tlak, zvýšený cholesterol, mravenčení v končetinách, zhoršený sluch....

u hypertyreózy: 

bušení srdce, pocení, třes rukou, nesnášenlivost tepla nervozita, pocit neklidu, nespavost, únava, úbytek svalové hmoty a svalová slabost, jemná, často teple opocená kůže, řídnoucí vlasy. 

Syndrom suchého oka. Jód je nezbytný pro funkci všech žláz, tvorbu trávicích šťáv, slin a slz. Nedostatek jódu stejně jako omega-3 mastných kyselin může vést k syndromu suchého oka. Obě výživové složky přípravku působí synergicky - společně v prevenci a podpůrné léčbě syndromu suchého oka. Omezují záněty očí, chrání oční sítnici, zlepšují produkci slzného filmu a zvyšují jeho hydrofilní-lipofilní stabilitu.

Proč je vhodnější užívat jód vázaný organicky na rybí olej jako na dýňový? Nevýhodou dýňového oleje je velmi nepříznivý poměr omega-6 k omega-3, dosahuje extrémně vysokou hodnotu 120:1. Dýňový olej je téměř výlučný zdroj omega-6 mastných kyselin. Obsah omega-6 (LA) je jeden z nejvyšších, průměrně se pohybuje kolem 50%. Z omega-3 MK obsahuje pouze 0,2-0,4% ALA, biologicky minimálně využitelnou omega-3, kromě toho neobsahuje žádné jiné omega-3 (například SDA, EPA, DHA).

Podle několika studií vysoká převaha omega-6 mastných kyselin ve výživě přispívá k podpoře zánětlivých procesů, zhoršuje průběh autoimunitních onemocnění a částečně znehodnocuje antiproliferační účinky samotného organicky vázaného jódu.

Obsah balení:

270 ml - 108 denních dávek po 2,5 ml anebo 54 denních dávek po 5 ml ( pro dospělé ).

Složení:

Vysoce purifikovaný rybí olej získaný z celých severských tresek, organicky vázaný jód. Bez konzervantů, antioxidantů, čistý.

5ml (4,6g) obsahuje:

Omega-3 mastné kyseliny:
EPA 874mg
DHA 598mg
ALA 368mg
Organicky vázaný jód 150 mcg 

Užívání:

Dospělí preventivně 1 čajovou lžičku (2,5 ml) denně
Dospělí při onemocněních 1 polévkovou lžíci (5ml) denně
Doplněk výživy, není určen dětem a těhotným ženám (dle zákona o potravinových doplňcích)
Podávání dětem v odůvodněných případech při onkologických onemocněních na doporučení lékaře

Užívat 1krát denně společně s jídlem

Originální výrobek v zemích EU:

Registrovaný Úřadem průmyslového vlastnictví SR, číslo registrace: PUV5780/2011, schválený ÚVZSR