Odkyselování, acidobáze, rakovina a jedlá soda

Jedlá soda - soda bicarbona - 
hydrogenuhličitan sodný

Poznámka k tomuto článku: harmonizací překyseleného organismu pomocí jedlé sody můžete přispět k zachování zdraví a zdravého rozumu hlavně preventivně, nejen při buněčném nekontrolovatelném bujení 

zvaném rakovinný nádor :-) .

- odstraňuje zápachy v chladničce 

- pomáhá čistit koberec

- vybělit zuby. 

- pomáhá při překyselení

- a také je účinným alternativním léke v případě rakoviny. Osvědčila se především u rakoviny krku, tlustého střeva, střev a oblasti konečníku. 

- vysoká účinnost a zanedbatelná cena (porovnejme nadbytečné náklady současné medicíny na chemoterapii, ozařování) 

- humánní a neinvazivní metoda - což nikdy nemůžeme tvrdit o běžných způsobech léčby rakoviny. To nejhorší, co by se mohlo stát v případě léčby sodou, je žádný účinek. A už jen to je velké plus, pokud vezmeme v potaz ničivost běžných léků nebo operací, používaných při léčbě rakoviny, kdy dochází k poškozování imunitního systému a tělo se dostává do stavu těžkého šoku.

Rakovinným buňkám se daří hlavně v prostředí chudém na kyslík. Tělo nedokáže zásobovat buňky kyslíkem, pokud je překyselené - a právě to bývá běžným stavem těch, kteří mají zhoubné nádory a přitom konzumují jídlo s rafinovanými cukry, moukou, kofeinem a dalšími kyselinotvornými potravinami. Naproti tomu jedlá soda (Sodium Bicarbonate) je substancí, která dokáže neutralizovat kyselé složky v těle. 

Už jen jedna čajová lžička sody za týden dokáže vyrovnat PH v krvi a stejných účinků je možné dosáhnout i přechodem na stravu, 

která je bohatá na zásadité složky.

PŘEKYSELENÍ ORGANISMU A NEDOSTATEK KYSLÍKU JE SPOLEČNÝ JMENOVATEL VĚTŠINY SOUČASNÝCH TZV. CIVILIZAČNÍCH NEMOCÍ. 

K TOMU SE VŽDY PŘIDRUŽUJE NEDOSTATEK KVALITNÍ STRAVY BOHATÉ 

NA MINERÁLY, ENZYMY, PŘÁTELSKÉ BAKTERIE a OMEGA 3 TUKY..


Díky tomu, že hlavním zdrojem růstu pro rakovinné buňky jsou především cukry, smícháním sody s javorovým sirupem dosáhneme toho, že se tato směs dostane až do nádorů. Je to něco podobného Trojskému koni, neboť soda takto působí jako zbraň proti nemoci. Osvědčeným receptem pro tento způsob léčby je smíchat 3 díly organického javorového sirupu s 1 dílem jedlé sody, při mírném ohřátí dobře rozmíchat (po dobu 5-10 minut). Užívá se v množství 3 čajové lžičky denně po dobu 1-2 měsíců.
Italské lékař onkolog, fyzik, psycholog a badatel Dr. Simoncini,  za pomocí katetrů a přímého sycení nádorů a tkání kolem nich roztokem jedlé sody, fyziologického roztoku a draselné soli dosáhl o stovek pacientů více než 90% léčebný efekt, při kterém se nádor zmenšil a následně rozpadl současně z opláštěním vysoce nebezpečného patogenu, plísně Candidy albicans, která nádory prorůstá, včetně okolní tkáně a neumožní konvečním metodám vyléčení. Dr. Simoncini po letech studií dospěl k poznatku, že RAKOVINA JE HOUBA. Na začátku je plíseň Candida, stres, špatný životní styl a tím výrazně snížená imunitní odezva, nedostatek jody, tím také téměř nefunkční štítná žláza, která umí zajistit krom jiného tvz. apoptózu, tedy buněčnou smrt poškozených buněk. To se v případě slabého štítu tohoto orgánu nestane a nastane chaos v těle. Nikoli stále omílaná genetika, anóbrž souhra těchto faktorů (moderně se objevila větev epigenetika) dává možnost vzniku rakoviny a nádorů.   
Tělo si nedokáže vytvořit rychlou imunitu proti jedlé sodě jako protiplísňovému prostředku, mohl Dr. Simoncini úspěšně aplikovat sodu přímo do nádorů a tím neutralizovat jejich kyselost. Přitom ale kladl důraz i na doplňování probiotik a na nutnost vyhýbat se co nejvíce chemickým a enviromentálním toxinům.
Zkušenost s léčbou prostřednictvím jedlé sody má i Ian Roadhouse - farmář ze Severní Karolíny, když mu ji doporučil léčitel Jim Kelmun:
Pro dosažení co nejlepších výsledků, je vhodné kombinovat léčbu jedlou sodou i s jinými alternativními metodami, které vám může doporučit váš holistický (celostní) léčitel.

Převzato z originálu: https://www.naturalnews.com/032070_baking_soda_tumors.html

A ten recept:

smíchejte 1 díl čisté jedlé sody (NaHCO3 hydrogenuhličitan sodný) se 3 díly 100% javorového sirupu. Ve vodní lázni za stálého míchání udržujte směs 5 minut na teplotě 40 - 45°C. Užívejte 1 až 3 čajové lžičky denně. Při rakovině by se z počátku měly brát časté silnější dávky, aby se rychle dosáhlo výraznějšího posunu pH k normě. Zkuste si měřit pH moči a podle toho dávkování upravit.

Úprava stravy, mentální klídek čili pohoda, cvičit správné dýchání se považuje za samozřejmost

Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny

MUDr.Otto Heinrich Warburg

Základní příčina rakoviny byla oficiálně objevena před rokem 1923 a její objevitel za to dostal Nobelovu cenu za medicínu. Ví o tom ale skutečně jenom velice malý počet lidí na světě, protože tato prostá pravda je před laickou veřejností, bohužel, zejména ze ziskuchtivých příčin, velice důsledně tutlána.
V roce 1931 německý lékař a vědec Otto Heinrich Warburg (1883-1970) obdržel Nobelovu cenu za objevení základní příčiny vzniku rakoviny. MUDr. Warburg totiž podrobně popsal , že rakovina je vlastně jen vnějším výsledkem a zcela přirozenou reakcí buněk každého živočišného i rostlinného těla na nefyziologické stravování a zároveň velice nezdravý způsob života.
Nefyziologickým způsobem stravování (jíme vlastně neustále a pravidelně převážně vařenou stravu, která organizmus nadměrně okyseluje) a navíc se v důsledku nedostatečné fyzické aktivity v těle automaticky vytváří příliš kyselé prostředí, slabě zásobované kyslíkem. Kyselost prostředí z buněk vytlačuje především kyslík a nedostatek kyslíku zase v buňkách vytváří nadměrně kyselé prostředí.
MUDr. Warburg proto hlásal toto: "Nedostatek kyslíku a zároveň zakyselení organizmu jsou dvě strany téže mince: má-li někdo jedno, má automaticky i to druhé". Jste-li hodně zakyselení, vašemu organizmu automaticky chybí kyslík; a když vám chybí kyslík, tak máte zakyselený organizmus. Kyselé prostředí je prostředí bez dostatečného obsahu kyslíku. "Odeberete-li zdravé buňce 35% jejího kyslíku, dokážete z ní udělat rakovinovou buňku už za pouhé dva dny".
"Všechny normální buňky mají totiž relativně značnou potřebu kyslíku, avšak nádorové buňky mohou žít a množit se i zcela bez něj. To je železné pravidlo prozatím bez jakékoliv výjimky."
Tkáně s nádorem jsou vždy až automaticky hodně kyselé, zatímco ty zdravé jsou vždy mírně zásadité.
Ve svém díle "Metabolismus nádoru" MUDr.Warburg uvádí, že všechny karcinogenní formy splňují dvě základní podmínky:

  • zvýšenou kyselost tkání a krve a zároveň značnou hypoxii (akutní nedostatek kyslíku pro zdravý metabolismus buňky)
  • objevil, že nádorové buňky jsou anaerobní (nevdechují kyslík) a že dokonce v přítomnosti vysokých koncentrací kyslíku ani nemohou přežít. Přežít a množit se mohou jenom s pomocí glukózy v krvi a v prostředí bez kyslíku

Proto rakovinný nádor není nic jiného, než přirozený obranný mechanizmus, kterého naše buňky používají v krajní nouzi, aby přežily v příliš kyselém prostředí, v němž je navíc i nedostatek kyslíku. Zdravé buňky žijí totiž jedině v mírně zásaditém prostředí bohatém na kyslík, které jediné umožňuje, aby mohly normálně fungovat. Nádorové buňky naopak žijí v kyselém prostředí chudém na kyslík.
Nezdravá kyselost nebo naopak prospěšná zásaditost organizmu je ale především výsledkem stravy, kterou jíme.
Poté, co je dokončen proces trávení, vytváří potrava v těle (dle svého nutričního profilu) podmínky buď pro kyselost či zásaditost. Jednodušeji řečeno, nezbytná zásaditost organizmu závisí silně na tom, co převážně jíme.
Krev se u zdravého člověka navíc sama neustále reguluje, aby dle možnosti nikdy neupadla do metabolicky krajně nebezpečné kyselosti. Avšak některé potraviny, které bohužel pravidelně jíme, naši krev okyselují až příliš a nadměrně tak přetěžují celý složitý regulační a přirozený obnovovací mechanizmus všech lidských tělesných tkání a orgánů.
Chemoterapie většinou silně škodí, zhoršuje už beztak vysokou kyselost těžce nemocného organizmu. Okyseluje tělo někdy až do té míry, že tělo musí sáhnout příliš hluboko do svých zásaditých rezerv, aby zneutralizovalo nadměrnou kyselost. Přitom musí obětovat zejména zásadotvorné minerály (vápník, hořčík, draslík), které se nacházejí v kostech, zubech, končetinách, nehtech a vlasech. Proto i přímo sami bez přístrojů vidíme až nápadné změny na pacientech, kteří dostávají chemoterapii. Mimo mnohé jiné je to i nadměrné vypadání vlasů, kazivost zubů, tělesná slabost i nápadná bledost pokožky. Ostatní běžně používané léky ale bohužel rovněž citelně zhoršují celkovou kyselost organizmu, takže je třeba se jim vyhýbat, jak je to jen trochu možné.

Správná míra pH
Je zcela nemožné, aby rakovinu dostal člověk, který se stravuje zdravě, pije hodně čisté vody a pravidelně cvičí či pracuje fyzicky přiměřeně. Chcete-li se správně stravovat, zajistěte svému tělu pravidelný přísun alespoň 60% zásadotvorné stravy a vyhýbejte se zejména průmyslovým výrobkům, které jsou z větší části silně kyselinotvorné. Jsou to zejména všechny sycené nápoje, sladkosti a také všechny produkty tzv. rychlého stravování. Nepřehánějte to nikdy ani se solí. Používejte ji proto přiměřeně. Když jste jakkoli nemocní, postarejte se především sami, aby vaše strava byla převážně zásadotvorná, a to z alespoň 80%.
Ať už jste reletivně zdraví či se už objevil nějaký nádor, tak se snažte ve svém těle postupně (ne najednou) vytvořit co možná nejvíce zásadité prostředí. Toho můžete jednoduše a nejlevněji dosáhnout především pomocí příslušné stravy a pravidelným cvičením, vyhýbáním se stresu a  nezbytným doplňováním přírodního chlorofylu, který je ale přítomen jen a pouze v nevařené či jinak chemicky neupravované zelenině! 

Základní vhodné změny:

strava více čerstvá, enzymatická, obohacující náš tělesný MIKROBIOM - tj. prospěšné bakterie žijící převážně ve střevech

- zelené potraviny - mladý ječmen, pšenice, spirulina, chlorella a samozřejmě zelená zelenina

- omega 3 kyseliny - tuky - pomáhají snížit v těle vysoký stupeň zánětlivost naší populace z nejvhodné strav a napětí. Nejvstřebatelnější je v podobě rybího tuku, dále s horší formou využití jako některé rostlinné oleje - konopný, lněný, brutnákový, pupalkový, olivový.

- doplňování jódu, nejlépe organicky vázaného, právě například na rybí tuk. Dle mého výzkumu jsme jako suchozemci s porušenou půdní přeměnou "vybaveni kolem maximálně 15% použitelného jodu a štítná žláza funguje také na podobné nedostatečné úrovni. Byli jsme stále odkazováni na extrakt mořských řas, který se již dlouhodobě (od dvacátých let 20. stol.) dodává jako anorganická složka kuchyňské soli. Je to sůl zvaná jodid draselný. Tento jod po otevření sáčku velmi rychle sublimuje, takže opět nic nezískáváme. Pojídání mořských řas je částečně efektivní, ale chybí kumulující se efekt v našich buňkách, který umožní přijímání organicky vázaného jodu. Tato denní podpora po několika až mnoha měsících nasytí tělo jodem natolik, že dávkování je možno snížit, občas vynechat - štítná žláza má však z čeho brát, když je třeba zvyšené potřeby jodu.  Tuto potřebu včetně doplňování omega 3 tuků a minerálů nemívají obyvatelé mořských břehů - tam je vše akorát. Ano, je to nespravedlivé - udělejme si tedy v tom jasno :-) .

- joga, Qi Gong, Tai Qi, štípání dříví, chůze po lese a hlavně často naboso

- pití ozónované vody

- doplňování minerálů, vynikající spektrum a efekt má Mořská Plazma Quinton  

Názory odborníků

  • "Veškerá takzvaná přirozená úmrtí nejsou totiž nic jiného, než přílišná, pro buňky těla už konečná, tedy až nesnesitelná míra zasycenosti kyselostí," za svůj dlouhý a plodný život to řekl už mnohokrát George Crile z Clewelandu, jeden z nejuznávanějších chirurgů na světě
  • "Nesčetné názvy zhoubných a degenerativních nemocí nejsou vůbec důležité - důležitá je hlavně skutečnost, že všechny ty zhoubné nemoci mají v podstatě stejnou základní příčinu: to znamená, že máte už delší dobu neustálou přemíru kyselosti v těle." - MUDr. Theodore A. Baroody, v knize "Zvyšuj svou zásaditost nebo prostě zemři" ("Alcalize or Die")
  • "Zvýšená kyselost organizmu je totiž zcela základní příčinou také všech ostatních soudobých degenerativních nemocí. Když v těle dojde k velkému porušení tzv. acidobazické rovnováhy, začne organizmus svou kyselost a toxické látky ukládat do některých tělesných tkání i kostí v mnohem vyšší míře, protože už je nedokáže potem, močí a stolicí prostě včas vyloučit. Pak se teprve s neuvěřitelnou pravidelností a vysokou pravděpodobností u člověka objevují velice vážné, až smrtelné nemoci" - MUDr. Robert O. Young