MŮJ PŘÍBĚH nejen s BEMEREM

Dlouhodobě jsem se profesně, tedy naplno, věnoval hudbě. Když na to vzpomenu, tak od svých 8 let. Samozřejmě, že jsem taky chodil do té školy, dělal ty úkoly a psal diktáty a písemky. Začalo to akordeonem, po staru řečenou harmonikou. Již kolem počátku puberty jsem začal pociťovat jisté potíže s páteří. Asi je to logické, neboť i když dětský nástroj váží kolem 6 kg, tak to není při jednostranném asymetrickém zatížení zrovinka málo. Tak mě občas poslali (doktoři) na rehabilitaci, kde mě tahali (jako já harmoniku) na trakčním lehátku a zkoušeli různé vylomeniny, po kterých jsem pak několik týdnů míval pocity jako u známého housera - ústřelu. Moje cesta však byla dána předem (probuzení vědí, o čem mluvím), tak jsem se po základce přemístil na Konzervatoř. Nástroj se zvětšil na 28 kg ! Ano, při hraní se s takovým nástrojem musí sedět, ale ten boční nápor na jednu stranu páteře je stejně obrovský. Pokračovalo doporučení od zakrslého a zakyslého dorosteneckého doktora, že mám přestat jezdit na kole, kanoe a hrát na harmoniku. Trefil se. To přesně jsem dělal nejraději :-)))

Nakonec mě bolesti přivedli k józe, kde to není o tupém tahání za nohy, ale o vědomém pohybu a dechu. Po škole jsem chvilku dělal všechno možné, abych si zpříjemnil chvíle konce komunistické totality. Třeba mytí oken a světel, což mi přineslo až desetinásobný příjem oproti almužně v LŠU (dnes ZUŠ). Začal jsem porůznu vyhrávat na piano a uvažoval jsem, že pověsím akordeon na hřebík, pokud nenajdu pěkný knoflíkový, ke kterému mě přivedl (náhodou) nový profesor, který dlouho působil v NSR (německá spolková republika). Do té doby jsem hrál na klávesový typ, neboť co komunisti zrušili po válce těch několik výrobců harmonik, mezi nimiž byly hojně i knoflíkové a heligonky, nebylo ani učitelů, kteří by pro tento typ předávali zkušenosti. To pro našince není ovšem zábrana. Naskytla se možnost si pořídit svůj pěkný knoflíkový instrument z bývalé NDR (německá demokratická republika). Dva tři výdělky ze štaflí a už byl doma. A ejhle, než jsem se pořádně rozkoukal (ono začít na zcela nový nástroj v cca 28 letech je odvaha, přece jen ty neurony ohýbané od dětství mají svou "váhu"), byla tu nabídka přidat se k začínající folklórní kapele - "přijď na zkoušku a pak budeme každej měsíc jezdit po Evropě a hrát na ulicích a uvidíme, co z toho vzejde". Vzešla z toho "profi dráha" na 15 let. Jezdili jsme po celém světě, byla televize, byla rádia, bylo mnoho desek, i zlatých....

...ale všechna sláva polní tráva....

Přišla pauza, společenství 6 chlapů už potřebovalo nový vítr. nebo i načerpat novou mediálně vyprahlou krev... nechal jsem si taky pauzu na nádech od týmové aktivity.... než jsem přizval ke společné práci několik skvělých muzikusů, začal se oživovat jinou lásku - bylinky, které mě po celou tu dobu doprovázely, spíš v podobě míchání čajů, "ochutnávání louky a lesa", hledání pomoci u bylin pro rodinu...pak přátele...psy...


Dovolím si odbočku: Jestli tě zajímá i ten nový muzikální tým, který mě naplňuje a vyživuje dnes, klikni níže. Pokud tě zajímá opravdu hlavně cesta ke zdraví, pokračuju dále ve čtení :-)


Nestačilo...přišla nálož v podobě reflexní terapie, objevily se masáže, reiki,  kranio, aroma olejíčky, v okolí se jako nepříjemná motivace objevilo mnoho těžkých chorob...a objevil se další mezník - studium tradiční čínské medicíny. Ego říkalo ANO, TO JE VONO, ale mozek dalek dalších systematických pro-sezení v lavici a opakování opakovaného říkal PRDÍM NA TO. A zase ti dva: je to paráda, jít možná až ke kořenům téhle známé civilizace, co se týče léčby, pomoci, prevence...nemáš na to, je to ztracenej čas, budeš jen vyhazovat prachy a stejně to nemůžeš dělat, všechno je tu zakázaný. Tihle dva jsou fakt nekoneční kámoši. Máte je taky?

A tak jsem začal ztrácet ten čas a prachy. Ve skutečnosti jsem však objevil ještě ne-ztracenou vartu lidstva - schopnost najít příčinu svých po-tíží, dys-balancí, ne-mocí...

Jen jsem netušil, že tohle studium je na celý život a pak ještě na dva až tři :-)))

Diagnostika, bylinky, akupunkturní dráhy, moxa, baňkování, guasha, dietetika, cvičení Qi Gong, masáže i automasáže Tuina.... to stačí až dost, že.....


No a ten Bemer? 

Přišel asi před pěti lety. Potkal jsem na výstavišti milou dámu, která mě pozvala k "zasednutí" na kouzelné křeslo a nechala mě tam 20 minut testovat tuhle krabičku s aplikátory a jejich účinky. Fakt neuvěřitelný pocit. Prostě paráda. A tahle paráda byla za měsíc u mě v Centru. A já na ní naložen minimálně dvakrát denně.

Bemer je povolený, možná vyvolený. Je už i "U NÁS" akreditován odpovídajícím ministerstvem jako zdravotnický prostředek třídy IIa. 


Chceš znát výsledky? 

Kdykoli ucítím, že nastal čas, tak zasednu, zalehnu nebo jen přehodím některý z aplikátorů přes určitou část těla. Efekt se dostavuje během několika minut - únava, tlaky, event. bolesti se rozpouštějí a objevuje se pocit neuvěřitelné ÚLEVY, BÁJEČNÝCH AŽ EUFORICKÝCH PROJEVŮ ORGANISMU. A to se umí v těle replikovat kdykoli a vždy je to stejné účinné.

Tyhle pocity mají také ti, co Bemer používají občas, když se objeví v Altánu. Nebo ti, kteří ho mají doma. A oni i další členové domácností je s radostí užívají. Je to opravdu jiná radost, než drahé jídlo nebo film v bedně.... Tohle je CESTA ZDRAVÍ :-)


Pár příkladů, jak se mi Bemer snoubí s ostatními postupy:

Nachlazení. Rýma.? Ano, bylinky, půst, odpočinek, Bemer.

Bolest zad, krku, nohy, ramene? Zahřívání, moxa, akupunktura, Bemer.

Otoky po dlouhé jízdě, stání...? Tlaková akupresurní masáž, pohyb, Bemer.

Únava mentální či fyzická nebo emoční rozladění? Vědomé dýchání, Qi Gong, Bemer.

Bolesti hlavy? Bemer na to stačí i sám :-)

Před sportováním či po něm? Bemer....paráda :-)

Často jen BEMER...

Takhle si s ním užívám. Kombinací a možností je bezpočet. To už je zkušenosti a o tom, co si sám dovolím.


Letos v únoru, což je za rohem, slavím 50 let od prvního roztažení akordeonového měchu !

Současně Bemer slaví zhruba polovinu času na trhu a právě od února přichází s NÁDHERNOU NOVINOU: 

verze Bemer Evo v novém hávu minimalizace od řídícího modulu po všechny aplikátory s novými vlastnostmi, které se osvědčí jednak v délce a pohodlnosti v použití, tak taky v mobilitě. Bemer se teď dá vzít do batůžku a s baterií je schopen bez sítě ošetřit až 50 lidí, nohou, rukou, hlav, očí, srdcí, střev, plic, hormonů, nervového systému.... a jak?

Tak jako dřív. Přes ovlivňování mikrocirkulace. Přes stimulaci soustavy vlásečnic. Mezi nimi a buňkami probíhá metabolismus našich tělíček. A v tom je skrytá potence tohoto kamaráda.

Můžu ho brát do terénu, na koncerty, za klienty, do posilovny, na cesty, do letadla, krása...


Odkaz na novou sadu, na kterou se opravdu těším