medová detoxikační masáž
hýčkání prsty hudebníka...mňam
Oblasti masáže: celé tělo. Nejčastěji však záda.
Odplavuje škodliviny z kůže pryč. Naopak přináší mnoho životodárných látek do organismu. Čistí kožní póry, prokrvuje pokožku do hloubky.
Tímto procesem velmi dobře působí na psychiku - uvolňuje napětí, deprese. Snižuje alergické projevy. Regeneruje celý organismus. Na nohách žen je oceňována při odstraňování celulity.
Počítej s délkou kolem 60 minut.
něco více masáži
Med je zřejmě jedno z nejstarších sladidel, které člověk sbíral od dob, kdy poznal, jak to chutná divokým kamarádům medvědům. Podle sousloví, kterými je označujeme, je jasné, že jsou na "lov" medu přeborníci.
Proč je med tak vyhledávaný? V první řadě pro svou lahodnou chuť. Pak předkové zjistili, že se po něm cítí lépe. Umí si totiž poradit s mnoho nejčastějšími bakteriemi, parazity a písněmi, kvasinkami. Je přírodní antibiotikum. Celkově zvyšuje imunitu. Doplňuje probioticky střeva. Přirozeným obsahem peroxidu se osvědčil jako tekutý obvaz, při ošetření ran a vředů. Ošetření jizev. S trochou citrónu léčí záněty hltanu i hrtanu. Med obsahuje mnoho minerálů, bílkovin, aminokyselin, enzymů, vitamínů a samozřejmě cukrů. Je vynikajícím hydratačním pomocníkem.
Během masáže působí kromě vlastností medu jeho zázračná vůně. Med připravuju zahřátím ve vodní lázni do 50 °C, aby zůstaly všechny životodárné látky zachovány. S medem se může působit po celém těle. Nejčastější využití je však na velké ploše zad. Med ti nanáším na celou ošetřovanou plochu. Poté nastává pumpování. Tato technika působí podobně jako lymfatická masáž. Jejím smyslem je pomoci medu vstoupit do hlubších vrstev pokožky a opačně zase vystoupit ven. Tělo tím vstřebává pro sebe zázračné látky z medu, jako by procházelo skrz vyživovací ústrojí, aniž bychom však byli přeslazeni takovým množstvím, které projde přes tvou kůži :-). Vystupování medu ven z kůže odvádí rozličné odpadní látky a škodliviny pocházející ze znečištěného ovzduší, životního prostředí, nevhodných potravin či léků... Tyhle látky usazené hlavně kolem páteře, ale taky v hlubokých orgánech, se pak často projevují jako alergie, únavy, chřipky, jaterní a ledvinové nemoci, žaludeční a střevní poruchy, plísňová onemocnění pokožky, chronická rýma. A na psychice se podepisují jako deprese a stresy.
Postup se opakuju 3-4 x podle toho, jak reaguješ a také kůže. Po celkovém ošetření, které bývá kolem 60 minut, se pokožka stává vláčnou, hladkou. A často se objevuje únava ze zrychleného odtoku toxinů. Proto je dobré předem tuto masáž naplánovat a po ní hned neběžet do práce, posilovny apod. Únava většinou brzo odezní, ale je třeba s ní trochu počítat.
Medová očista lze opakovat buď preventivně asi 1x za měsíc nebo při akutních potížích častěji až 2x týdně.
Kdy je medová očista vhodná?
- preventivně pro udržení imunity, nálady, zdravé kůže
- pro dobrou kondici, vitalitu, výkonnost
- při alergiích (obava z alergizování medem je minimální, neboť všely sbírají med z jiných květů, než které jsou "provokatéry" všech známých alergií. Ale je třeba předem vědět, že nejsem alergický přímo na med.)
- máš-li chronický únavový syndrom
- při potížích krevního oběhu
- u žaludečně-střevních potížích, gastritidách, refluxu či pálení žáhy
- při poruše jater, slinivky či slabých ledvinách
- také u reprodukčních potížích či oslabené potenci
- když má žena menstruační výkyvy, bolesti, výtoky....
- při revmatu ve svalech, kloubech, artróze
- při nespavosti a nervových poruchách, depresích
- při bolestech hlavy a migréánch
- a taky stresu nebo obtížích zažívání
A kdy zvažovat omezení nebo zcela vynechání?
- samozřejmě při alergii na med
- u kojících a těhotných žen
- také při zvýšeném nitroočním tlaku (glaukom)
- při kožních nemocech, otevřených ranách, trombóze
- při zánětech šlach, nemocech kostí
- u akutní infekce
- při žaludečních vředech
- při rakovině