ZIMNÍ STAGNACE KONČÍ - JARO KOLEM UŽ PUČÍ

19.03.2023

A proč stagnace ?

Inu proto, že zima je forma stagnace, zpomalení ve všech směrech. Příroda spí, mnoho živočišných druhů pospává, hmyzové hubnou a hibernujou, v úlech se živí zásobami a co člověk, přijímá zákony přírody na Zemi? Ale kdepak. Jede dál jakoby se nechumelilo, ono sice v nížinách už moc nechumelí, ale zatím platí zákony ročních období, tak jako ráno, poledne, večer, narození, expanze a smrt.... Je to zcela běžný cyklus všech tvorů, kteří přijali hmotu a formu od maminky Země.

A co teda dělá člověk jinak ? 

Nehibernuje, nešetří se, maká o sto šest jako v červnu, cpe se jako v květnu, sportuje jako v červenci, často není spokojen jako celý rok :-))). Když vycházím ze starých zachovalých zvyků u nás, tak předjaří se lidé připravovali na jaro očistnými půsty. Začalo to masopůstem (dnes řádně započatý zabitím a snězením prasátka, abychom jako ten půst vydrželi, že), a pak se držel půst do jarních svátků, které před křesťanstvím nebyli velikonoce s jéžiškem na kříži, ale období z kraje února, kdy začíná většinou čínský rok, přípravné období zemědělců a také přechodové období  mezi našimi čtyřmi ročními cykly. Mezi jarem, létem, podzimem a zimou je mezidobí pdo názvem dojo, které je jako předsíň, hala mezi ostatními místnotmi v bytě - když kupříkladu skončí zima, nastává příprava na jaro. A tam se ujala zcela fyziologická potřeba OČISTY OD NÁNOSŮ. Usazenin jak tělesných, tak emočních, mentálních, astrálních....

A tomu pomáhal půst a obřadní (rituální) oheň.

A ten se využíval mnohokrát v roce než nás kazatelé nové doby zahnali do domů ke svíčkám. A pak televizím... Většinou se tvořili ochranné, obřadní kruhy, jak kolem stavení, tak kolem připravovaného ohně a přes něj se pak skákalo nebo se skrz něj prohánělo domácí zvířectvo. Proč? No právě kvůli očistě. Protože není vše jen o usazeninách z masa a mouky na našich bocích :-) Ale je hodně nánosů v naší psyché. V našem nehmotném světě. Tohle odevzdávám do ohně, tohoto se už vzdávám, takhle jsem se choval a od teď se chovám jinak, lépe. Měl/a jsem v zimě mnoho strachů či vzteků a už je dávám pryč - ohni, spal je, prosím. 

A co ještě můžeme dělat s ohněm, když nemáme zrovinka táborák ?

Zahříváme určitá místa na těle hořícím nebo spíš napůl doutnající pelyňkovou cigaretou, které se říká moxa. Je to pořádné tlusté a dlouhé cigárko, ve kterém je nalisován velmi dobře usušený pelyněk. Ta se zapálí a bezkontaktně se s ní prohřívají body na akupunkturních drahách, meridiánech nebo přímo místa, kde cítíme, že to potřebujeme, například místa napadená chladem. 

Na jaře se hodí pro uvolnění stagnace v játrech a jejich dráze bod LR 3 Tai Chong. Tento bod má široké užití nejen pro játra samotná, ale pro psychiku, menstruační cyklus, celkově pracuje se Qi (energií), jejíž ovlivňováním se vylaďuje široké spektrum obrazů. 

Podrobné informace, jak a kde moxovat najdeš pro přihlášení do členské části "Altaˇˇňané". 

Níže je odkaz, který tě navede k informacím o členství: