ZELENÁ VÝŽIVA

20.02.2023

Již od let padesátých ve dvacátém století po Kristu nám někdo začal kukat, že máme na talíři něčeho málo a že potřebujeme cosi "zobat". Tohle provází lidstvo dodnes. Začalo to cucáky s umělým vitamínem C, neboť všichni námořníci přeci mají kurděje (přiznám se, že u nás v rodině pouze děda pár let jezdil na Vltavě parníkem, ale kurděje nemíval :-)). Minerály byla další vlna, pak strašlivá dietní ruleta všech typů. Podotýkám, že touhle blbostí trpí hlavně bělošské obyvatelstvo. V Asii a jižní Americe si klidně papali to svoje a nechali nás být, ať si pěkně hrajeme. Jen starej Fidel Kastrol již začal socialistickým bratrům do Evropy zasílat balíčky třtinového cukru, aby se obchody trochu pohnuly. Přišly multivitamíny, multiminerály, multi obchoďáky, multi kina, multi kulti ale..... nemocných člověků stále přibývalo. Čím to asi? Možná tím, že nám něco spíš přebývalo než se nedostávalo. A co by to mohlo být? No přeci JEDY. To snad každý, i ten nejzatvrzelejší sluníčkář vnímá, že to, co má na talíři a kolem sebe a pak to přesune do buněk, není zcela přirozené naší planetě Zemi. Že se cosi vymknulo přirozenému řádu... Kontrolní otázka: A co to je? .....no.... přeci.....člověk, ten se vymknul. Dělá prostě na Zemi, kde je na návštěvě - BORDEL. A SÁM HO TAKÉ POJÍDÁ. To je celé.

Jak z toho trochu najít cestu?

Tento článeček mohu nazvat očistno-doplňující. Neboť takzvané "ZELENÉ POTRAVINY" jsou zase "módou" druhé strany - té, která chce žít v čistém prostředí s fungujícím organismem. Tahle výživa (často opakuju, že slovo po-traviny vynechávám ze slovníku, neboť se neslučuje se životem, ale s o-travou, Každý si může najít svou alternativní přezdívku pro to, co polyká, Například "spolykaniny" nebo "zhltaniny" nebo "vý-živa" od slova živit či bohyně Živy). Ale když se tyhle doplňky používají s mírou a v různých obdobích či v rámci nějaké výživo-očisty, tak jsou naprosto unikátním pomocníkem.

Pestrý talíř našich maminek a tátů neobsahoval mnoho živé stravy. Na stole byly pro každý den hlavně mrtvoly. Vepřová, hovězí či kuřecí mrtvola. Mluvím z praxe, jsem na takovéto po-travě odkojen. Jako každý na planetě i moji rodičové uměli programovat. A proto, když jsem ještě ve třech letech nechtěl masíčko a opakovaně po něm blinkal, jen tak tak jsem zvládal kuře, a "odborní lekaři" naše prostě lekli, že potřebuju ještě víc a víc BÍLKOVIN (to byla snad ta největší móda uplynulého století), tak to na mě doma uhráli: dej si tohle "vepřové kuřátko, dneska máme hovězí kuře na houbičkách". No nekupte to. Denně nějaký kuře. Takže nejen Klaus Švábů a jiní programátoři mozků to pěkně uměli. Ani do Davosu jezdit na školení nemuseli.

A tak jsem vesele tloustnul a tloustnul. Zřejmě někdo čekal na můj vytloustlý prstíček. Ale kdepak. Jenom byli všichni oblblí tou "pavědou", která si neviděla ani na špičku nosa.

Dnes už je situace jinačejší. Máme možnosti, o kterých se našim předchůdcům ani nesnilo. Fakt to není o bílkovinách, jako o vyvážení složek. Ostatně se tomu věnuju i v rámci čínské medicíny.


ZELENÁ VÝŽIVA

Většinou se jedná o výhonky obilovin, luštěnin či zelené řasy. Je v nich vše, co potřebujeme od narození až do odložení schránky. Teď naučené oko chce slyšet tu vědu, dobrá:

vitamíny, enzymy, aminokyseliny, bílkoviny, minerály, chlorofyl a bleble mnoho dalších látek:-). Mají všechny složky již v sobě vyvážené, mohou sloužit jako prevence ve zdraví či jako pomoc, když se z něčeho potřebujeme vylízat.

Používají se jako výhonky, které sypeme na hotová jídla (jed-la...uf, už zase hrůzo slovo), výživu :-), dále se z nich dělají šťávy, koktejly nebo ve formě tablet se zapíjejí.


PROČ LIDÉ ONEMOCNÍ?

Protože žijeme jinak, obzvlášť ve městech oproti ještě přijatelnějšímu přírodnímu prostředí venkova. Tak jen sumárně:

 • vzduch, voda i výživa jsou jiné, obohacené toxiny (jen namátkou - těžké kovy (arsen již celé 19. stol, pak rtuť přímo v zubech coby amalgám), pesticidy, herbicidy (hlavně glyfosát), insekticidy, laky, fluorid, chlór,
 • k tomu přispívá nemalým kusem medicína (vakcinace, hormony, antibiotika, antibolestivika, prostě samé anti-životika)
 • elektrosmog - televize, telefon, wifi, bluetooth, vysílače 3, 4, 5 a více G, počítače....vedení ve zdech
 • kosmetika - hlavně hliník z deodorantů, které si ženy aplikovaly do podpažních jamek kolem žláz a prsou, ufuf !!! Dále složení "voňavek", který si nadále mnoho lidí leje na svou kůži, ufufu !!!
 • s-trava ochuzená o minerály, vitamíny, enzymy, vychýlená ve složení mastných kyselin Omega 3 a 6, často smažená, plus ztužené tuky, palmový tuk...v podstatě převažuje kyselinotvorná směs na našich talířích, někdy dokonce jen hambáč v rukách pobíhajících mana-žerů a mana-žerek (tedy žeroucích mužů v kalhotech a sukních :-))).
 • nedostatek vhodného pohybu na vzduchu
 • to vše vede k překyselení organismu
 • nedostatečným vylučovacím funkcím
 • a nakonec k zánětlivým procesům... a ty pak jsou téměř u každé patálie, snad kromě zlomené nohy....

Smyslem tohoto povídání není rozebírání dopodrobna, čím jsme se nechali tak dlouho otravovat. Ale podívat se na PŘÍNOSY ZELENÝCH VÝŽIV.


CHLOROFYL

Je obecně látka, kterou rostliny používají na zachycování fotonů ze slunce a umožňuje, aby se zakomponovaly do sacharidů - složených cukrů = fotosyntéza. Tato výměna probíhá v mitochondriích, součástí buněk. Tam také vzniká ATP - adenotrifosfát, která je molekule naší vitální energie. Čím více ATP, tím jsou všechny procesy v těle také na vyšší úrovni.  Když potom sníme rostlinu, napájíme se v podstatě fotonovou energií. A ještě při tomto procesu vzniká KYSLÍK, kterou vcelku všichni potřebujeme. Taktéž se tato látka používá při popáleninách ve špitálech. Výborně chladí a hojí. Sedni si pod strom a ihned ucítíš i v největším žáru přínos zeleného... Při zažívání působí hojivě při zánětech a překyselení. Je zásadotvorný. Je organický. Ve svém centru má atom hořčíku.

A jelikož chlorofyl se vyskytuje právě v živých, skutečných, tzv. "raw rostinách", které jsou divoké, tak naše psychické vlastnosti, naše osobnost se může také změnit na "divočejší". Pevnější střed, schopnost říci ZE SRDCE "ANO" či "NE". Z ustrašence se může vyklubat "zdravý rebel", kterého naše nová společnost potřebuje. Živá výživa také pomáhá ladit svou zelenou barvou energetické centrum hrudi - srdce, což má velký přínos k otevření se lásce, pravdě, napojení se na matku Zemi, Gaiu, protože polykáme její plody, které pro nás připravuje. 

A z tohoto důvodu se již nemůžeme k Zemi chovat jako tupci jiný hlušci a slepci. Neboť, kdo jde proti vlastní mámě, zdroji, může se nazývat panchart nebo zatemnělá bytost. 

Jezme tedy živé živiny a nejezme mrtvé mrtviny :-)

Vlastnosti:

 • je podobný krevnímu hemoglobinu (ten má ve svém středu místo hořčíku železo), který umožňuje přenos kyslíku v krvi - pomáhá výborně při chudokrevnosti či poruše krvetvorby
 • prospěšný je při léčbě kůže (vředy, impetigo, akné, svědění, pálení). Stará rada: rozemni jitro-celový list a přilož na ránu, ekzém, svědění apod.
 • muži - chlorofyl ti zvýší počet spermií (které sis možná telefonem v kapse pozabíjel)
 • umí neutralizovat některé karcinogeny (např. radiace, grilované či uzené masíčko, aflatoxiny třeba z burských oříšků) a pomáhá tělu při nádorovém bujení
 • po celém zažívacím traktu dělá chlorofyl zázraky. Odstraňuje zápach dechu, čistí a regeneruje dásně, hojí vředy žaludku, regeneruje tkáně a detoxikuje tenké střevo. V tlustém střevě pomáhá zlepšovat peristaltiku, eliminovat toxiny a škodící mikroorganismy a tím dosáhnout zvýšení imunity, kvality života, energie, zdravé kůže atd. atd.
 • velmi dobře neutralizuje tělesné pachy. Opravdu je změní a ony zmizí. Doslova "zamete" zápach po požití jídla, špiritusu, nebo tabáku. Také snižuje pachy potu, moči, stolice (takže ani požírači těžkých kyselinotvorných jídel se nemusí bát, že budou smrdět) a stejně tak při menstruaci.
 • a při zranění kůže, kde hrozí zanesení infekce se drtili listy (viz výše) a přikládali. Souhrnně: podpoří čistění rány, zmírní krvácení - zmírní zánět - pomáhá obnovit granulační tkáň a tvorbu cév - zacelí ránu (jako jitro-cel) - pomůže vytvořit novou pokožku, epitel a zmírní tvorbu jizev
 • stejně tak u popálenin od horka, kyseliny či radiace.
 • a na rozdíl od medicínských antibiotik, kde vzniká další a další rezistence, při opakovaném použití chlorofylu se vnímavost tkání zvyšuje.


VÝHONKY...

MLADÝ JEČMEN

Spolu s pšenicí patří mezi nejstarší pěstované obilniny. 

Použití:

 • chrání buňky a DNA před destrukcí u alkoholismu
 • organicky vázaným železem přispívá k obnově krvetvorby (při anémii)
 • detoxikuje či degraduje mnoho jedovatých pesticidů, některé insekticidy (ty jsou proti hmyzu), chrání před oxidací mastných kyselin, rybího tuku a lecitinu 
 • vyživuje játra, ledviny, střeva, nadledvinky a tím nepřímo pomáhá uzdravovat kůži, chránit jí před degenerací a stárnutím
 • pomáhá řešit nadváhu
 • jeho prospěšnost ocení "srdcaři a cévaři" či lidé s rakovinou
 • antioxidant


Více o ječmenu, pšenici, alfalfa vojtěšce, spirulině či chlorelle se dozvíš 

JAKO ČLEN KLUBU ALTAŇANÉ.Pokud nechceš již další informace a chceš rovnou začít užívat tyhle nádherné "zeleniny",

klikni tady a nakup si u nás: