SVĚTLO LÉČÍ

19.04.2023

Slunce... je vůbec potřeba, když máme tolik žárovek, ledek či zářivek? Hloupá otázka, že ano? Ale přece jen... jsme schopni teď hned říci, na co nám je tato žhavá plynná koule? Vždyť ani nevíme, jestli je žhavá a plynná, že ano? Co nám to zase namluvili ! Co si však můžu ověřit, že bez tohoto světla jsem nanic, mám depreso (to nemá s pexesem nic společného), syndrom pondělního rána (zase nám namluvili, že máme 5 dnů makat a dva dny se z toho lízat). Nezdá se mi to jen, že by nám všechno namluvili?


Bez plnospektrálního slunečního světla tady nejsme. Nebo jen chvilku.

ČLOVĚK JE STVOŘEN ZE SVĚTLA, PROTO HO SVĚTLO UZDRAVUJE.


A bez vibrací, které námi ve formě fotonů procházejí, se naše nálada, chuť se otevírat novému, doslova chuť žít citelně snižuje....

Co s tím ??? Proč mi nestačí výživa ze Země, která je hutná, masitá, hustá, těžká... samozřejmě ve srovnání s fotony linoucími se "z nebe" ? Třeba proto, že by jsem byl rozmačkán. Je důležité v našem prostoru mít opozitum - něco nadlehčujícího, nebeského, nějakou vzletnou energii. Jak to známe - Yang/Yin, nahoře/dole, muž/žena, světlo/tma, den/noc....

A tu je k dispozici Sluneční záření. Byť není stále (tedy hlavně ve střední Evropě), tak je všudypřítomné. A hnedle ve více spektrech. Jak to tahle kráska níže ukazuje :-)

V duze (6. pád od duha) vidíme celé spektrum od infračervené nahoře, přes oranžovou, žlutou, zelenou, modrou až k fialové. Takhle se to podobně popisuje v nauce o čakrách.


Kde se bere světlo, které tak bytostně potřebujeme ?

Ve hvězdách. To je ale divné, vždyť nám stále ukazují, že vesmír je tmavý, kam tedy světlo mizí ?

Nebudu recitovat, jak se Slunce od nás daleko, jak je velké, kolik má výkon ve wattech, z jakých se skládá plynů, neznáme jeho průměr ani závěr, nehrajme si na chytré, když nemáme doma metry a váhy, se kterými tohle všechno změříme. Stěží si umíme vybrat na internetu velikost košile, tak nechme velikášská čísla a údaje těm, kteří se v tom rádi otáčejí :-) 

Za 8 minut na NÁS dolétne paprsek světla na Zemi. Až k našemu tělu se dostávají jen některé složky světla. Infračervené (IR), říkejme mu tepelné, ultrafialové (UV), které je velmi důležité ve fotosyntéze a také další, např rádiové záření. 

A tyto složky světelného spektra nemizí, část se odrazí zpět, část se ukládá v jiné formě, například fotosyntézou v chlorofylu. 

Infračervené má větší délku než viditelné světlo, kratší než mikrovlnné. Ohřívá zemský povrch a předměty asi z 50%. Další ohřev je ze spektra viditelného pro náš zrak. U technologií se používá na ovládání přístrojů. Na ovladači je taková malá "diodka", která zabliká a gramofón zesílí hlasitost nebo "klimoška" přidá více tepla :-) Najdeme ho u sálavých zdrojů tepla, jako krb, pec, speciální infra lampy apod. Pokud se postaví této složce světla mrak nebo umělý mrak z chemtrails (ocasy za letadly vypouštěné za účelem....prostě za účelem), toto záření se odráží zpět do kosmu nebo je-li na pod mraky, tak zvyšuje ohřev zemské kůry. To je jeden z argumentů "odborníků z Davosu", kteří nás chrání a snaží se tento "skleníkový efekt" zastavit snížením "prdění kraviček", a odstraněním dalších zplodin, které evidentně přispívají k oteplení. Je tomu skutečně tak? Hledej, bádej, před ničím se nezastavuj :-) 

Teplo z hvězdy nehřeje, ohřívá se až atmosféra od (elektromagnetického) záření hvězdy.Ultrafialová složka má kratší vlnovou délku nežli viditelné světlo. Ale zase delší než mikrovlny typu rentgen. Mnoho zvířat tuto složku spektra vnímá. Člověk nikoli. Fyzikové je ještě rozdělili na tři pásma podle délky - UVA, UVB a UVC. Jde to hezky popořádku. 

Dvě třetiny UV záření, tedy všech složek odchytne ozon a kyslík. Zbytek dopadne až na naše hlavy.

UVA používáme na testování bankovek nebo na koncertech zahraničních hvězd a na diskotéce či u kolotočů. Z celého spektra UV záření dopadajícího na Zemi je téměř 100% UVA. Krátkodobě je zraku bezpečné. 

UVB s kratší vlnou je převážně odchyceno nad zemí ozónovou vrstvou. Tahle složka je již pro živočichy náročná. Jak pro zrak, tak pro kůži. Proniká i několik metrů pod vodní hladinu. 

UVC má ještě kratší vlnovou délku (říkají, že pod 280 nanometrů), je jetě víc pronikající, pro živé buňky destruktivní, jenže ouha.... stejný paprsek se ve spolupráci s plynným kyslíkem v obalu Země změní na O3, tj. ozón, které právě brání dalšímu průniku UVB i UVC a dalším ještě aktivnějším radiacím. 

Ovšem mimo strašáky, kterými nás věda s politiky častuje, si uvědomme, že ultrafialové záření je ZDROJEM EVOLUCE. Dále nám trochu ztmavuje kůži, opaluje nás. A tohle UV záření umíme vytvářet i umělým výbojem zářivek, například v soláriích. 

Ať už světlo pochází z jakéhokoliv zdroje, příčinou jeho vzniku jsou změny energie elektronů v atomech. Je to viditelná část elektromagnetického záření. Záření s vlnovou délkou menší než 390 nm je pro náš zrak neviditelné, nazývá se ultrafialové a vzniká také přeskokem elektronů mezi kvantovými drahami. Každý z nás má rozsah trochu jiný. A také je odlišný i pro denní neboli čípkové a soumrakové, zvané tyčinkové vidění. Plazové prý vidí i kousek z infračerveného světla a včely na druhé straně spektra vnímají některé nejbližší části UV složek (taky mají velké oči :-)).


Jak tedy vzniká, že se světlo hýbe od někud někam ?

Je to prosté: elektron (to je taková oběžnice kolem atomu, asi jako Země kolem Slunce) se zahřeje, tím získává víc a víc energie a přechází do vyšší kvantové dráhy, ze které se opět vrací na dráhu původní. Po cestě zpět vyzařuje přebytečnou energii jako fotony elektromagnetického záření - našeho známého světla. Tohle umí elektrony vyvolané od sluncí, blesků, žárovek, ledek, výbojek, zářivek.... Vždy jde o světlo... různé kvality, síly a spektra.


Jak světlo "chytáme" čili vnímáme ?

V očích nám "božstva evoluce" nechala narůst sítnici, na kterou dopadá elektromagnetický proud. Ta je "vycvičená" právě na to, čemu říkáme viditelné světlo. Když se vyvine k zachycení širšího spektra, zase řekneme, že je to ta viditelná část.  

Výzkumy světla přinesly rozličné náhledy, ale poslední shoda odborníků na světlo je, že světlo lze charakterizovat jako částici i vlnění. Tedy VLNA NESOUCÍ KVANTOVÉ MNOŽSTVÍ ENERGIE. No, není to vzrušující ?

Když světlo narazí na povrch, ten něco pohltí, a malinko se zahřeje. Každý druh atomu nebo také povrchu absorbuje určité vlnové délky, alias barvy, světla. Povrch má barvu dle toho, které vlnovou délky vstřebá a kterou odráží. List je viděn jako zelený, protože absorbuje všechny barvy, kromě zelené, a my vidíme jen odražené zelené světlo. Pro upřesnění, když má někdo barvu jak "zelená sedma", vstřebal zřejmě všechny ostatní barvy do těla a jen tuto si nechal pro naši "diagnostiku". Tedy krve by se v něm nedořezal, čili vše z nějakých příčin ustoupilo do hloubky. A teď si představ, že PODSTATA TOHOTO VESMÍRU A TAKÉ NAŠEHO BYTÍ jsou tři prolínající se principy nebo vlno-částice:

LÁSKA     SVĚTLO     PLAMEN

Tím se dostáváme ke sdělení, že každá hvězda má svou duši. I "naše" slunce má své napojení na Univerzum. A tato hvězda k NÁM vysílá elektrony, které můžeme znát jako světlo, nebo plamen, nebo láska. Jak seš schopen/schopna, tak si to přijmi. 

Květina či strom to přijme do listů, kde je se energie uchovává ve vazbě s chlorofylem. My lidé máme tyto schopnosti mírně omezené, i když projevy fotosyntézy vykazujeme. Na přenos světla do svých buněk používáme rostliny. Tím, že je sníme. Je to regulérní postup, schválený matkou Zemí :-)

Pak umíme světlo a ekvivalenty sbírat pobytem na slunci, na JEHO světle. KDO SE BOJÍ SLUNEČNÍHO SVITU, je pouze opět oblbnut stupidujícími posly blbstva, kteří hlásají nebezpečí UV paprsků, prořezávajících se na nás poničenou ozónovou dírou ! O, jaká hrůza, že ano ?

Tak to je jeden z modelů STRACHU, který vede k tomu, že po 6 měsících vyjde první sluneční paprsek a většina "neosvícených" si nasazuje brýle agenta Smithe, aby nebyli "osvíceni". Dá se říci, že opravdu NEJSOU. Ale je to volba každého, jakým hovadismem si nechává promývat své závity - v srdci i mozku. Bohužel právě tito lidé pak nakupují horu vitamínů, aby doplňovali jejich nedostatek vzniklý právě schováváním se před Sluncem :-))))

Historka: Jedna paní doktorka z Brazílie při svém výzkumu o možném vzniku rakoviny kůže dělala studii z více než 3000 lidičkami, kteří se pohybují stále na slunci - rybáři. Lidi, kteří si ničím kůži nemažou, nechrání se před zákeřnými UV paprsky z kosmu. A výsledek po mnoha letech. Hádej, bádej. Nu, napovím - ani jeden výskyt této zlovolné nemoci z UV. 

Nebo pokud věříš historkám o slepnoucích stádech ovcí v Argentině, tak se tam raději zajeď podívat. 

Jestli zde náhodou není obava z PROBUZENÍ LIDSTVA, TAK MU PRO JISTOTU ZADĚLÁME NEBO, neboli NEBE (letadlové ocasy z odpadky na nebesích), OČI (UV brýle), NOS (super parfémy), PUSU (rouška), UŠI (bluetooth sluchátka), zbývá tedy ještě konečník. Ale doufám, že jsem právě nevytvořil návod na zalepení dolního otvoru :-) Ale vždyť ona už je vymyšlená - je to moderní přešlechtěná pšenice, chachá, zvolal by Hurvajs .-)

 


Pomůcka na doplňování zásob EM záření ve formě viditelného spektra. Takto již naši předkové před více než 2000 lety poznávali vztah mezi lidským tělem a sluncem:

 

Ranní zírání (mrkání) do slunečního rozbřesku: maximálně 30 minut během východu Slunce upřeného pohledu do slunce

Večerní zírání (mrkání) do slunečního západu: maximálně 30 minut během západu Slunce


JAK TO UDĚLAT SPRÁVNĚ, ABYCHOM SI NEUBLÍŽILI ? JE TO PŘÍNOSNÉ ?

Jelikož sluneční osvit vstupuje pouze očima, je zcela jednoznačné, že se všemi filtry na obličeji tělo strádá. UV index je v této době na nejnižší úrovni, nezpůsobuje poškození očí.

Jelikož tyto ranní a večerní vlny jsou bezpečné pro osvit našich očí, můžeme takto nabíjet VESMÍRNOU ENERGII DO SVÝCH BUNĚK. Dále jsme takto odolnější pro polední a odpolední tvrdší záření. Tyto ranní a večerní složky spektra pomáhají probouzet naši šišinku a celkově nervový systém. Můžeme říci, že jdeme vstříc EVOLUCI. Vývoji, probuzení vědomí, otevření hledí, rozšíření spekter života. 


JAKÉ JSOU PŘÍNOSY ZÍRÁNÍ ?

- dodávka energie mozku

- přirozená  energii pro fyzickou, duševní i duchovní stabilitu

- pocit zklidnění jako u mnoha dalších transformačních praktik

- pomáhá soustředění (vhodné pro neklidné človíčky s malou schopností koncentrace)

- tvorba vitamínu D za pomoci UVB. Je nezbytný pro imunitu, léčbu diabetu, rakoviny, pro           vývoj kostí i kůže

- tvorba serotoniny, hormonu štěstí, dobré nálady, soustředění a klidu

- tvorba melatoninu, hormonu odpovědného za spánek, oba hormony jsou spojeny s fungováním    epifýzy - šišinky mozkové. Sledování východu a západu zlepšuje cirkadiánní rytmus, což vede v  noci ke kvalitnímu spánku a ve dne k dobré náladě a dobré vitalitě

sledování slunce a vystavení slunečnímu záření může snížit pravděpodobnost krátkozrakosti  nebo krátkozrakosti, zejména u dětí

- pravidelné sledování slunce během východu a západu slunce může také podpořit lepší zdraví  očí


 


KDY JE ZÍRÁNÍ DO SLUNCE ŠKODLIVÉ ?

- když je UV index vyšší, to jest v jinou denní dobu než je východ či západ Slunce. Pak si můžeme přivodit různé ne-moci oka

- pokud máš jakékoli oční potíže, je vhodné je napřed vyléčit, ale vždy konzultuj s "osvíceným" doktorem a také užívej svou vnitřní moudrost


ODKUD A JAK JE NEJLEPŠÍ POZOROVAT VÝCHOD A ZÁPAD SLUNCE ?

- bez brýlí či čoček. Světlo je pak filtrované, nedosáhnete toho, proč to děláte

- ve volném terénu, nikoli za sklem - většina skel nepropouští složky UV

- mořský břeh, pláž, travnaté pláně, kopce, hory, spojení s půdou. že bosí mohou výsledek 

- je-li to pro tebe přijatelné, tak sleduj východ i západ naboso, přímý kontakt se zemí je pro tělo i ducha žádoucí

- KDYŽ ZAČÍNÁŠ, TAK STAČÍ 10 VTEŘIN ! Postupně každý den navyšuj až do maximálně 30 minut

- pokud je na tebe sluneční svit příliš světlý, změň úhel třeba o 15 stupňů, chvilku na jednu stranu a pak na druhou. Pokud se citlivost takto přizpůsobuje jasu slunečního světla, můžeš opět zkusit chvilku dívat do centra. Vše dělej uvolněně, není to vojenský výcvik.

- když je zataženo, zkus najít polohu Slunce a zírat tímto směrem. I tak technika je přínosná. POJISTKA ?

Ano, je tady. Pokud nedokážeme sytit tělo energií shora, mají naše těla pojistky pro život. Jsou to zažívací orgány pro funkční metabolismus. Výživu přijmeme jednoduše z talíře. Přijímáme sluneční energii uloženou v zelených potravinách, v chlorofylu. 

V CENTRU ALTÁN se energii světla v auře věnuje hlavně Aury Bláža. Tvá aura, tvé čakerní sídla se dají krásně a soustavně ladit, čistit a doplňovat. Je to jedna z mimořádných přínosů na CESTĚ TVÉHO DUCHOVNÍHO, MENTÁLNÍHO, EMOČNÍHO I FYZICKÉHO PROJEVU. 

Nejen aurické pole je pod naším drobnohledem. Také dnes hojně propagované "kvantové pole". Říkejmu mu třeba bod NULA. Nebo prostor, kde se LEVÁ PROPOJÍ S PRAVOU, KDE SE DUALITA VRACÍ K BOŽSTVÍ, K JEDNOTĚ, K TAO....

A v tom začínají zázraky uzdravení.... Jako prostředníka s tímto polem máme "kámoše" HEALY. 

Přeju dny plné radosti :-)


 

Poznámka: Všechny informace nemusíš brát dogmaticky (na to jsou jiné instituce). Mají vést k tomu, aby uvažoval/a, cítil/a, vnímal/a, v žádném případě nemají "plést" tvou hlavu a vést tě k oslavování či adorování jiných bytostí. Tohle současná Země již nemá v úmyslu. Pochop ji a přestaň se bát jít dopředu, máš plnou podporu maminky i tatínka :-)