KOMU SE NELENÍ, TOMU ODKYSELENÍ

12.03.2023

ODKYSELENÍ TĚLA I DUCHA


"Když jsem zjistil, že moje pravé koleno odmítá sestupovat se schodů bez bolestného podlamování, natož abych sešel někde z nějakého kopce či hory, tak jsem si opět uvědomil, co se vlastně v těle celý život děje." Takhle nějak by mohla začít autobiografie bolesti....ale tu psát nehodlám, neboj :-)

Příjem a výdej...ve všech úrovních od DUCHA, DECHA, DUŠI až po FYZICKOU STRUKTURU, které říkáme hmotné tělo.

A tohle těleso, tenhle všehoschopný biostroj můžeme přirovnat v hmotné čili hmatné úrovni kompostu, hnoji či popelnici na netříděný odpad. Samozřejmě dle toho, co do něj ukládáme, kolik toho ukládáme a v jakých kombinacích to děláme.

Jednoduše: moc bílkovin má tendenci hnít, moc zeleniny a ovoce, obzvlášť v syrové verzi má tendenci tvořit kompostárnu a moštárnu, moc jednoduchých cukrů vede k zaplísněnému sklepu, málo tekutin zase ke ztrouchnivělému dřevu, a celkově některé potraviny či jejich kombinace

vedou vždy k PŘEKYSELENÍ ! A to zas ke KAMENOLOMU !

Tedy usazeninám různých solí, které byly původně kyseliny ze stravy a stresu a my je snědli či vytvořili emocemi. Soli, které časem narostly do podoby vápencových krasových jeskyň či břidlicového lomu....to je tak pro představu. Názvy těchto anorganických usazenin jsou samozřejmě méně poetické. Prostě šutry, které z našich tělíček udělají SOCHY :-))))

Co jsem tedy mohl udělat, abych "svou popelnici - sochu" odkyselil a moje šlachy a klouby se začaly zbavovat nashromážděného kamení?

Přestal jsem už konečně jíst. Je to dechojedlík, bretarián, proboha....! není, mám jídlo ještě rád, ale....


.

Než popíši, co jsem pozměnil dávno či v poslední době, tak v kostce shrnu, jak to všechno časem vzniklo.

K usazeninám dochází z různých důvodů:

- nedostatečný přísun tekutin

- příliš vysoká koncetrace solí a jejich následné vysrážení v těle

- těžce rozpustné soli se napřed vysráží (močové soli, šťavelové kyseliny)

- čím dále od srdce, tím slabší proudění krve a nižší teplota, tím snadnější zanášení (např. dna na nohou)

- některé usazeniny působí samozřejmě na duševní, emoční svět člověka

Je to stejné jako se chováme v širším měřítku k přírodě, k okolí: jedna skládka odpadu za druhou se postupně naplňuje...ale co potom???

Ještě trochu technického myšlení: málo přijatých tekutin a současně s velkým množstvím kyselin, jako je většina průmyslových nápojů (ovoce šťávy, kola, limonády...) včetně minerálek zvaných kyselky ZAHUSTÍ KREV KYSELINAMI natolik, že tělo není schopno tyto látky naředit a tím vyloučit ze sebe ven. NASTÁVÁ ALKALIZUJÍCÍ REAKCE VLASTNÍM VÁPNÍKEM A NÁSLEDNÉ USAZOVÁNÍ V TKÁNÍCH.

Když nasypeš sůl či cukr do vody, tak po určitém čase vzniká tzv. nasycenost roztoku, ve kterém se již další látka nerozpustí. Něco podobného se děje v našem těle po pravidelném popíjení výše uvedeného.

Podobně je tomu s pevnou stravou, vezmu na paškál prasátka a jejich maso:

z jejich masa si naše tělo usazuje hlavně kyselina sírová, která se podílí na zhoršené funkci jater a následky?

dna - otékání kloubů nejprve hlavně nohou

diabetes mellitus - kyselina sírová naleptává slinivku, která postupně ztrácí schopnost vyrábět inzulín

zvýšený cholesterol v cévách - postupné zanášení organismu kyselinami je třeba redukovat na méně škodlivé soli. Kyseliny jsou životu přímo nebezpečné. Tělo tedy používá mechanismus neutralizace pomocí VÁPNÍKU, který odčerpává z VLASŮ (dnes již mladí muži mají podobnou pokrývku hlavy jako vyholení mniši), nebo z kostí (často diskutovaná OSTEOPORÓZA), a také z CÉV, který bez vápníku křehkou, a tělo v záchraně kompenzuje proces tím, že "vymaže" cévy CHOLESTEROLEM, aby nebyly prostupné a nedošlo k otravě.

a z toho vysoký krevní tlak....ufuf


Toto se nazývá CIVILIZATÓZA. A vznikají zajímavé souvislosti:

- osteoporóza - revma

- křečové žíly či hemeroidy - revma nebo celulita, arterioskleróza

- srdeční infarkt - mozková mrtvice

- tříselná kýla - zelený zákal

- zubní kaz - hyperaktivita, legastenie, agresivita


Jak šel čas a s ním naše - měřeno v Německu, ale to bych bral jako velmi podobně "buřtový národ" :-) - prasečí spotřeba prasátek v letech:

1813 - 250 g za týden

1870 - 500 g

1913 - 1000 g

1993 - 2000 g - 2 kila za týden, no to je ale prasárna :-)


A dnes ???

V rámci životní důležitosti jsou orgánové struktury zaplňovány přibližně v tomto pořadí:

tuková tkáň (již kolem patnáctého roku), podkožní tkáň, pojivová tkáň (mesenchym), svaly, cévy, šlachy, chrupavky, kloubní pouzdra, kůže, kosti, orgány, žlázy (hormonální), smyslové orgány, centrální orgány (CNS) .... konec inkarnace...


Na grafu postup zanášení, otravy to může vypadat takto:

KYSELINY A JEDY vyvolají OTRAVY, POLEPTÁNÍ, potřeba neutralizace -> POSTIŽENÍ ORGÁNŮ A FUNKČNÍ PORUCHY, to odčerpá minerální látky a stopové prvky -> NEMOCI Z OTRAVY, NADMĚRNÉ KONZUMACE, CHŘADNUTÍ TĚLA, je třeba neutralizovat kyseliny a jedy -> NEDOSTATEČNÁ FUNKČNOST, ZÁNĚTY, OTOKY, vznik usazenin z minerálů, jedů, kyselin -> BOLESTI, nemoci vylučovacího ústrojí .....


A co tedy dělat?

REDUKCE a STŘÍDMOST (snížení příjmu zatěžujícího materiálu tvořícího skládku) a DETOXIKACE, ODKYSELOVÁNÍ. Toto je třeba dělat oboje současně:


Co jsem omezil?

- vepřové, hovězí, jelení, jehněčí, telecí, kuřecí, krůtí, kachní, husí, labutí, kozí, dančí, sobí, losí, lososí, kapří, vydří, vydřiduší, jelec-jesení, jeseteří, luňáčí, čuňáčí, hlemýždí, cvrččí, lysčí, lyščí, holubí, kosí, sluččí, datlí, křepelčí, káňěčí, leopardí, lví, krabí, račí, racčí, kobylí i kobylkový, sarančí, grilované, smažené a mnoho dalších masových mrtvolek či krt-volek ve všech formách

- limonády nepiji již cca 30 let, tam je to snadné

- kávu s mlékem a cukrem, kávu s cukrem, kávu s mlékem, kávu samotnou

- stres ve všech formách (hektika, čekání na "lepší" budoucnost, trápení se ošklivou minulostí, řešení politiky, volení politiků, prezidentů, zástupců, kteří nezastupují, ale zneužívají a pohrdají...)

- vyčerpávání (přepracování, ponocování, litování druhých, žití cizích příběhů, naslouchání negativních zpráv, redukce současné a budoucí filmové tvorby, nulové vnímání mainstreamových médií), vyhozená televize, rádio

- redukce elektrosmogu, kde to mohu sám zajistit (telefon, wifi, okolní záření): květové tinktury, homeopatika, přímé snížení záření přístroji, drahokameny, foliemi a hlavně vypínáním wifi strojků...

A co dělám pravidelně?

Strava je nutričně slabá, někdy to ani není strava. Tedy vyhledávám tu kvalitnější a hlavně

DOPLŇUJU:

- KOMPLEXNÍ MINERÁLNÍ SESTAVU: MOŘSKÁ PLAZMA QUINTON, SCHÜSSLEROVY HOMEO SOLI, MEDICINÁLNÍ HOUBY, BYLINNÉ ČAJE

STIMULUJU:

- AKUPUNKTUROU, MASÁŽEMI, RELAXACÍ, MEDITACEMI, POBYTEM V PŘÍRODĚ, HEALY, BEMER

DETOXIKUJU - ČISTÍM:

GRANULKAMI a ODKYSELOVACÍMI SOLEMI Dr. Jentschury

- s kámošI - MLADÝM JEČMENEM, CHLORELLOU, SPIRULINOU, DOMÁCÍMI KLÍČKY

- dlouhodobě po ránu pojídám KŘEMELINU


TO KOMPLETNĚ VEDE K ALKALIZACI TĚLA. Tj. změny pH krve, ale hlavně orgánů a tkání.


Chceš to taky zkusit ? Chce to jen trochu odvahy a vůle a CHUTI UŽÍT SI TADY A TEĎ ZDRAVÉ TĚLO, DUCHA I MYSL. 

A kdy začít ? dnes, teď hned. Odkládání vede k tomu, že mohu odkládat neustále, ale tělu se to nelíbí, opravdu nelíbí...

- j -