JARO, VÍTR, JÁTRA, ALERGIE

22.03.2023

V tradici staré číny se někdy koncem ledna, někdy začátkem února traduje nový rok... a vbrzku se začíná projevovat JARO. Řekněme kolem poloviny února do 24. dubna. A po té nastává období DOJO, které je 18 denní mezidobí, příprava na další roční období. 

Vše na jaře je v souladu s elementem DŘEVO. Jeho energie směřuje nahoru, snaží se prostoupit tělem a otevírat, čistit, co se zaneslo zimním zpomalením. Je to energie zrod, klíčení, růstu, zelené barvy, větru, který rozmetá zimní stagnaci, játra a žlučník se hlásí výrazně o pozornost. A s nimi šlachy, nehty, vlasy a zrak, které jsou jejich vzdálenými výstupy.  

Kromě větru vně, patří k játrům a jaru také vítr vnitřní, který se projevuje rozličnými způsoby. Často jako hněv, agrese, křik - to vše pomáhá očistě jater i žlučníku. Roztřese buňky a uvolňují se toxiny. 

A s tím se začínají čistit kanálky, kapilárky, objevuje se výtok z nosu - rýma. Vnější vítr čistí nejen ulice, staré listí, ale taky nám může nafoukat pod svetr a pocuchat ochrannou energii těla. K tomu se přidají staré usazeniny se zimního času a nejen, že potřebujeme křičet, bolívá hlava, pálí žáha, nafukuje se břicho, ale také se objevuje rýma, alergická rýma...

Moderní vědec vše vysvětlí květem kočiček či bříz. Ale alergické reakce nejsou vina květů, ty jsou tady déle než my a jsou tu i pro naše potěšení. Stromy a květiny "útočí" na naši sliznici, tělo vyvolává výrony bílkoviny zvané histamin.... no a co tedy - pokácet stromy, polít vše herbicidy ?

Ne, tohle se nedělá. Patříme k přírodě a ta patří Zemi. 

Alergie je v první řadě atak. Vypadá jako zvnějšku, ale to je pouhou rezonancí zvnitřku. Jinak řečeno, jak jsem se potlačoval, jak jsem se nechal potlačit, tak teď chce všechno VEN. Utlačené emoce v těle a hlavně v komunitě, společenství s názvem játra. Po mnoho generací potlačování SVOBODY, LIDSKÝCH PRÁV, RADOSTI, MOŽNOSTI POHYBU, VOLNÉHO PŘIROZENÉHO VÝBĚRU PARTNERA, ZOTROČOVÁNÍ LIDÍ, VNUCOVÁNÍ JAKÉHOSI VNĚJŠÍHO BOHA, ZNOVU A ZNOVU PONIŽOVÁNÍ ŽEN A ŽENSTVÍ. NEKONEČNÉHO OMÍLÁNÍ HŘÍCHU, VINY, TRESTU...OMEZOVÁNÍ MOŽNOSTI STUDIA, KTERÉ PATŘÍ JEN VYVOLENÝM....

Tak tohle kamarádi je ten útlak, hlavně za poslední dva tisíce let, který se začal ve 20. století uvolňovat s postupně se zvyšujícími vibracemi Země a stejně tak i lidí. Proto se lidstvo začalo již rdousit a mnoho z nás začalo řvát, kašlat, slzet vztekat se a utíkat, emigrovat... ale kam...kam před sebou chceš člověče utéct ? Kam chceš zdrhnout před kódy svých předků ?

JEDNA z vizí, kterou jsem si léčil alergii a astma sám, byla říkačka: "KÓDY MÝCH PŘEDKŮ JSOU MI U ZADKU !!!" Jinými slovy - UVOLŇUJU SE SVÝMI PŘEDKY VŠECHNY SVÉ VAZBY, SLIBY, SMLOUVY, KTERÉ MĚ UDRŽUJÍ VE STRACHU, V NÍZKÉ VIBRACI. A VŠECHNY TYTO NÍZKÉ ENERGIE S LÁSKOU VRACÍM, TAK KAM PATŘÍ. Neboli se vyvazuju s láskou ze všeho, co není moje....

Je to totiž naučené, postnatální, čínsky řečeno, postnebeské. Není to o genetice, je to o naučenosti po početí a předává se to hlavně energeticky. Výchovou, vyúkou, nasáváním z médií atp. Do 3 let svého života seš hotov/a - seš naplněn/a jako sud s prachem blbostma, jen bouchnout. 


Když si na matraci s péry sedneš, nebo dokonce snad lehneš,

tak ta péra začnou klesat, pod tvou váhou nejde plesat.

A když zase zvedneš tělo, matraci se také chtělo,

péra vystřelí se hned, jako tvoje játra teď.


To je rýmovačka k pochopení efektu stlačení energie v játrech a žlučníku. Když už je stlačování moc, tak energie stlačeného péra někudy nakonec "vystřelí". To je obdoba našich napumpovaných emocí, zážitků, traumat, pseudovír a tak dále.  Představ si, jak se tvoje matrace každou noc asi cítí, že? Takto se celý život cítí tvá játra a s nimi všechny buňky v těle. No, těpic :-)

A jak jsme tak rozloženi na dvě polarity, tak u mužů se tahle "stará agenda" projevuje spíš do vzteku, hněvu a u žen často více do lítosti. Společný faktor pro obě pohlaví je strach. Ten udržuje společnost v roli podřízených otroků. 

Píšu to tak, jak cítím. Pokud tě slovo otrok provokuje, nahraď si něčím sofistikovanějším a nebo přepni kanál :-)

Když opustíme svět emočně-mentální, tak zbývá poznamenat, že hlavní průšvih po narození, kdy je ještě tělíčko človíčka labilní na cizorodé energie, tak mu společnost barbarů vrazí přímo do POSVÁTNÉ KRVE KOKTEJL JEDOVATÝCH LÁTEK, které ho mají uchránit před nebezpečenstvím světa. Budu-li brát v potaz jen ekonomickou stránku věci, tak je vrcholně podnikatelsky vychytralé do ZATÁČKY NASYPAT SKLO, HŘEBÍKY A VYTVOŘIT DÍRY V SILNICI A ZA ZATÁČKOU SI HNED POSTAVIT PNEU SERVIS. 

Snad jsem to vysvětlil dostatečně s nadhledem :-)

Výživné látky již v minulém století mizí vlivem chemizace polí, lesů, vod i strání. Přibývá množství potravin z celého světa, ale zbývá jejich nutriční hodnota. Všude bílá - bílá mouka, bílá sůl, bílé skoromléko, bílý cukr.... Přibývá chemie, nedostává se lásky k matce Zemi. Denně poplivané nebe ocasy chemie, za to však málo slunce. Ještě máš v puse AMALGÁMOVÉ PLOMBY ? Skutečně ? Tak ty potřebují ven, jinak ta cesta léčby není úplná. 

To jsou zlé atributy a je třeba se jim podívat do očí. Pak teprve můžeme začít léčit "alergii". 

Samozřejmě se léčí člověk, a to nejlépe SÁM S ÚČASTÍ PRŮVODCŮ.

DNES UŽ VÍM, ŽE ENERGIE A JEJICH REZONANCE DOKÁŽOU ZMĚNIT NAPROSTO VŠE. 

PROTO SE NEMÁŠ ČEHO BÁT, JEN K SOBĚ PŘISTUPUJ VÍCE S LÁSKOU, SE SEBELÁSKOU, KTERÁ TI OTEVÍRÁ DVEŘE DO NITRA.

NENÁVIST, ZLOBA, KTEROU TAHLE SPOLEČNOST DLOUHO VYTVÁŘELA NEBO JÍ TRPĚLA, JE STAROU VOLBOU. 

ZVOL CESTU OTEVŘENÉHO NITRA. SRDCE, JATER A VŠECH OSTATNÍCH SPOLEČENSTVÍ V TVÉM TĚLE.

OTEVŘI SE ODVAZE, PRAVDĚ, PODÍVEJ SE NA SEBE DO ZRCADLA A ŘEKNI SI:

"JSEM ODVÁŽNÝ, PLNÝ RADOSTI, TEĎ SI TVOŘÍM NOVOU REALITU"

JAK TO MĚNÍME V ALTÁNU ?

Otevření, čistění, rozpouštění, zklidňování. 

Z hlediska TČM se hledí na kvalitu energie v dráze ledvin, sleziny a plic. Jedná se převážně o nedostatek, který je třeba doplnit a v akutním období zklidnit a čistit dutiny, ochladit sliznici, přes podobné modely omezit, snížit produkci histaminu. V jídlech je třeba být střídmí u cukru, bílé mouky, kávy, kakaa, čokolády, mořských plodů, jahod, horkého koření (pepř, paprika, koriandr...), alkoholu, dále nadměrně horkého prostoru, dlouhodobému pobytu na slunci, klimatizace, spěchu. Dlouhodobého čučení do monitorů a telefonů. 


KDYŽ CHCEŠ NĚCO ZÍSKAT, JE TŘEBA NĚCO ODEVZDAT. CHCEŠ-LI TĚLO OŽIVIT, ODEVZDEJ NĚKTERÉ PO-TRAVINY AŤ SE MŮŽE TVÉ TĚLO CYKLICKY, JARNĚ OMLADIT.


ODEVZDÁVÁM:

MASO TUKY MLÉČNÉ VÝROBKY (nebo je prostě uber), SMAŽENÍ, PEČENÍ

JÁTRŮM A ŽLUČNÍKU PROSPÍVAJÍ:

LUŠTĚNINY, DLOUHOZRNNÁ RÝŽE, ŠPALDA, KLÍČKY, VÝHONKY, PAMPELIŠKA, BRŠLICE, KOPŘIVA, ŠŤAVEL, MEDVĚDÍ ČESNEK, RANÁ ZELENINA, KTEROU NEJÍME SYROVOU, ALE BLANŠÍRUJEME NEBO SPAŘÍME, KVAŠENÁ ZELENINA (PICKLES, KIMCHI), KYSELEJŠÍ POTRAVINY (VODA S CITRÓNEM, CITRUS, OVOCNÉ ČAJE, KOMPOTY), A HOUBY:

MAITAKE, OŘÍŠ, HLÍVA, ČAGA (na tu se zaměř, ta umí zhusta detoxikovat ! )


K harmonizaci se použije akupunktura, moxa, bylinky, dechová cvičení, samomasáž, kvalitní doplňování minerálů - mořskou plazmou Quinton, Schüsslerovými solemi. Další cesta je odkyselovací kůra dr. Jentschury, fyzikálně cévní přístroj Bemer, kvantová cesta s pomocí HEALY.... Cest je více. Každý může nalézt. Je jen škoda nechat tyto nadbytečné reakce rozjet do krizové situace. 

Vyladění povrchových reakcí je někdy rychlé, ale je dobré nepolevit od záměru a jít až k "jádru pudla". 

Báječný sprejík Ah choo - Hepčík, který umí zakročit nejen při alergii, chronické i akutní rýmě, 

ale také má léčebné účinky v hloubce příčin. Je složen z čínských bylinek.

NEBOJUJ - PŘIJÍMEJ to vše jako výzvu, podnět k OTEVŘENÍ DVEŘÍ A VYVANUTÍ STARÝCH PUCHŮ. Mezitím přijdeš na to, kdo všechno nebo co v nás opravdu tyto energie ZAZDIL, NAPROGRAMOVAL, ale všem "těmto" je třeba odpustit, i oni i ti před nimi to dělali NEVĚDOMĚ. 

Nevědomě, ale reakci hezkou v tobě vyvolali a je ČAS ZAČÍT REZONOVAT JINAK - NOVĚ... 

A ty již můžeš reagovat mnohem, mnohem VĚDOMĚJI. PRÁVĚ TEĎ JE K TOMU PŘIPRAVENO !

NOVÉ VÝZVY, NOVÉ VIZE, NOVÉ RADOSTI, NOVÉ ZKUŠENOSTI, NOVÍ PŘÁTELÉ, NOVÉ CESTY...  

...jak to tady již miliony let chodí. 


Přeju ti HLAVU I NOS VZHŮRU !

.