Co je to fyzikální terapie cév ?

20.04.2019

Cílem použití terapie BEMER je zvýšit omezenou frekvenci kontrakcí menších a velmi malých prekapilárních arteriálních cév (< 100 μm). Tím se dosáhne lepší distribuce krve v kapilární síti mikrocirkulace.
S elektromagnetickými poli generovanými speciálními vícerozměrnými konfiguracemi signálu s nízkou pulsací jsou produkty BEMER vhodné pro stimulaci vazomotoriky (rytmické kontrakce) menších a nejmenších krevních cév v živých organizmech. Mechanismus účinku fyzikální terapie cév spočívá v přenosu speciálního, patentovaného a vícerozměrně konfigurovaného signálu (typický signál BEMER).
Elektromagnetické pole přenáší tento speciální signál do těla. Signál BEMER je tedy "účinná látka", nikoliv elektromagnetické pole.
Určité biorytmické modulace také působí synergicky na poněkud větší okolní krevní cévy. To způsobuje příznivější mikrocirkulační krevní oběh v léčených organizmech. Výsledky: Lepší fungování přirozených regulačních mechanismů, posílení imunitního systému, lepší produkce endogenních lapačů radikálů a ovlivnění syntézy bílkovin. Technologie BEMER může být použita jako uklidňující opatření na obtíže. Zvyšuje mikrocirkulaci, a tím dosahuje zřetelného terapeutického účinku na živé organismy.