jaterní a žlučníková očista

Níže ke konci se dostaneš k vyzkoušeným očistám...

Játra

Jak se naše játra a žlučníky zanáší? 

- stravou, vodou - na to jsme vcelku připraveni výrobcem...

- chemikáliemi ve stravě, vodě, vzduchu, kosmetice, papírnictví - na to se naše těla teprve učí, ale mezitím se zanáší. Prvním, kdo to schytá je kůže, střeva, plíce, játra.....

- tím, že je naše krev v nedostatku, nemá celé potřebné spektrum minerálů, enzymů, vitamínů, aminokyselin a dalších životodárných látek, které jsou nejen nositeli výživy, ale i odplavování nečistot ven z těla...

- a samozřejmě..... psychika, nezpracované - neprožité emoce, které "kvasí" v těle podobně jako víno v sudu. 

Dá se říci, jak čistá játra, tak čisté tělo, tak pružné vazy, šlachy.... Ale pozor na programy, těch máme už tak na tisíce :-)

Dle modelu tradiční čínské medicíny za neprůchodnostmi v těle hledej játra. Kde se něco stahuje, kumuluje, stagnuje, prostě to nefrčí, neproudí, je třeba se podívat, proč nám játra tohle dělají... 

K tomu čínská poučka: "Z jater vyvěrají ůmysly, žlučník to jako cenzor rozhodne" . 

Zde je dobré si povšimnout, jak lidé holdující delší dobu alkoholu ztrácejí vlastní názor, svou kreativitu, dá se říci, že ego se dá rozpustit lihem :-) A "oběti" bez žlučníku zase mají rozhodnost jak váhavý střelec - udělám to zítra nebo lépe až příští rok a nebo raději ne....

A tak se objeví ztuhlé šlachy, rozhozená menstruace, zhoršení zraku, spánek na nic, nervozita, chronická únava, časté vztekání, unáhlené jednání, bolesti hlavy, třepivé lámavé nehty, špatné vlasy či jejich vypadávání, reflux, vysoký krevní tlak, cholesterol, bilirubin, ucpané cévy, tromboza, žlučové kameny, poruchy štítné žlázy, struma, rozhozené hormony, diabetes, břišní vodnatelnost, cirhoza, steatoza, zhoršené dýchání, člověk může být moc kreativní, originelní nebo vůbec, laskavý, schovívavý nebo agresor či žlučovitý dědek ! Spadá sem i žárlivost, hektika, nenávist. Zvěnku je jaterní okruh obtěžován vnjěším větrem, tím skutečným v autě, na poli, z klimatizace, vnitřní vítr může přivodit svědění, křeče svalstva, epiliptické křeče....stačí, že ano?

Z jiného pohledu tyto orgány přísluší oblasti třetí čakry, sídla malého Já, zvaného familiérně ego. K ní se váže RESPEKT. Respekt k okolí, sama k sobě i obráceně, jsme-li respektováni.  

Jak tahle dvojice funguje

Játra jsou největší žlázou v lidském těle, jo váze, pardon, hmotnosti 1,5 až 2 kg. Jsou tvořeny jaterním parenchymem, sítí cév, žlučových cest, lymfatických cév a podpůrného vaziva. Mají uvnitř složité trubkovité rozvětvení a exkreční vývody sloužící pro průchod žluči. Základní jednotkou jater jsou hepatocyty, takových buněk je tam asi půl milionu, říká vědec, tedy dost, říká člověk  Mezi nimi se nachází množství pojivové tkáně, která je uspořádána mezi interlobulárními kanály, tepnami a žílami. V játrech je žilní systém bohatě rozvinutý, a to jak délce, tak z hlediska kapacity. Krevní oběh jater je dvojí, funkční a výživný.

Funkční oběh vychází z vrátnicové žíly a přivádí až 90% krve, která obsahuje vstřebané živiny z trávicího traktu, včetně případných toxinů, bakterií a zplodin metabolismu buněk.

Výživný oběh představuje jaterní tepna a její větve a přivádí krev bohatou na kyslík.

V sinusoidách dochází k mísení obou oběhů. Tato žilní spojení hrají důležitou roli normálním nebo abnormálním stavu ledvin, žaludku, sleziny, srdce a dalších orgánů včetně endokrinních žláz. Zvláště důležité jsou játra ve vztahu ke štítné žláze.

Naše strava způsobuje zvýšení kyselosti krve, což vede k torbě jaterních poruch a k vylučování kyselé, vysoce agresivní žluči. Krev, zbavená přírodních organických minerálů, sedavý způsob života plus agresivní žluč, to vede k destrukci žlučovodného systému, kdy největším zlem zdaleka není dyskineze žlučovodů.

Tlak ve žlučových cestách se zvyšuje až na 700-800 mm Hg (to je téměř jedna atmosféra). Při takovém tlaku hrozí výron žluči do slinivky břišní, který by vedl k jejímu zničení (zničení Langerhansových ostrůvků určených k produkci inzulínu). To je hlavní faktor vedoucí k rozvoji diabetu.

Zvýšení odporu ve žlučových cestách vede ke zvýšené koncentraci žluči, což vede k vysrážení a usazení některých látek, které žluč obsahuje je vyšší míře, než je zdrávo. První začíná krystalizovat cholesterol, pak bilirubin spolu se svýmí produkty oxidace - solí, vápníkem a dalšími.Ve žlučníku a žlučovodech se může objevit žluto-bílý písek a hmota připomínající maltu. Hmota tvoří tromby a játra se jako míč roztahují a utlačují ostatní orgány. Jednou z hlavních příčin pro tvorbu krevních sraženín je infiltrace bílkovin a tuku v játrech. S tím je spojen další problém - portální hypertenze.

Bílkoviny a tuky, ukládající se v játrech, utlačuji endotelové buňky, přispívají k atrofii laloků a stimulují změnu struktury jater. Takto vzniká cirhóza - i bez předchozícho napadení viry.

Vodnatelnost břišní (ascites) je stav, při kterém se v dutině břišní hromadí tekutina, způsobuje zvětšení dolní části břicha, hlaně v krajině pupku, tlačí na bránici a omezuje dýchání. Omezení pohybu tekutiny v břišní dutině může být spojeno s zablokováním lymfatického proudu v játrech. Tvorba lymfy v játrech probíhá velmi rychle, poruchy štítné žlázy jsou spojeny s tvorbou lymfy v játrech.

Další problém souvisí s bráničním dýcháních, které je více vlastní mužům. Bránice je nejsilnější sval v lidském těle, jenž mimo jiné reguluje krevní oběh. Ženský způsob dýchání napomáhá k venózním usazeninám, které jsou jednou z příčin onemocnění žlučovými kameny, tromboflembitidou, vznikem strumy a různých hormonálních poruch.

Bez aktivace bráničního žilního systému, unikátního komplexu, který tlačí lymfu do části hrudníku, lidé nejsou schopni se vyrovnat se spoustou nemocí způsobených žilní nedostatečností. Je to např. zápal plic, ateroskleróza, sklerodermie, roztroušená skleróza, cirhóza jater, myokarditida, kožní problémy.

Cholesterol - část tuků vstupujících do těla se v játrech přeměňuje na cholesterol. Určité množství tuků a cholesterolu musí být v krvi přítomné, aby tělo mohlo provádět životně důležité funkce, nadbytečné množství je nebezpečné. Pokud je cholesterolu více, než je obvyklé, začíná se ukládat na stěnách krevních cév, což vede k degeneraci stěn a tvorbě jizev, do kterých se ještě ve větší míře ukládají minerály a další cholesterol. Stěny cév tuhnou a křehnou, zužují se, snižuje se průtok krve a může se i zcela zastavit, pokud nánosy vytvoří krevní sraženiny. Tento jev se nazývá ateroskleróza, která vede k mozkové mrtvici nebo srdečnímu infarktu. Jestliže se člověk nezapojí do léčby a čištění jater a tenkého střeva, množství cholesterolu poroste. Proto jsou čistá játra tak důležitá a zbavování se cholestrolu tak zásadní.

Každá osoba, která má špatně funkční játra, v každém věku, by se měla na podzim a na jaře věnovat očistě jater. LÉPE ŘEČENO KAŽDÁ OSOBA, KTERÁ MÁ JÁTRA A ŽLUČNÍK :-)

Onemocnění vznikají, když toxiny proniknou přes játra do krevního oběhu. Játra jsou i zásobárnou alkalických prvků. Pro játra je nejdůležitější organický sodík (neplést s kuchyňskou solí). Sodík se nachází ve všech buňkách těla, existují však místa v těle s vysokou koncentrací sodíku, která slouží jako zásobárna pro případ krajní nouze. Tato místa, něco jako vyrovnávací paměť, hrají důležitou roli, neboť neutralizují mnoho kyselin a jiných škodlivých látek. Jakmile zásoby sodíku poklesnou, přeměna látek přestává správně fungovat a objevuje se celá řada onemocnění.

Aktivním zdrojem organického sodíku je stará známá dobrá červená řepa. Kvas, nápoje a jídla z řepy se používají při léčbě jater kromě jiného k rozpouštění jaterních kamenů.

Žlučník a žluč

Žlučník slouží jako rezervoár pro žluč, která do něj přitéká z jater. Když se do dvanáctníku dostane tučná potrava, dostane žlučník chemický a nervový signál a začne pomocí svalových stahů vypuzovat nashromážděnou žluč, která pak ve střevě rozloží ony tučné části potravy, aby se mohly dále vstřebat.

Štěpení látek těle probíhá tak, že krev ze střeva prochází přes vrátnicovou žílu do jater. Látky přijaté do těla s potravou se syntetizují v játrech, aby pak dále putovaly dle svého účelu. Toxiny a další nežádoucí složky potravy jsou odstraněny a neutralizovány sekretem jater - žlučí. Za 24 hodin se vytvoří 800 ml i více žluči. Náš organismus dokáže pouze zužitkovat tu část potravy, kterou dokáže strávit a vstřebat. Toxická žluč pozastaví normální odbourávání bílkovin, sacharidů i tuků, vznikají poruchy trávení i otravy. Pokud játra v noci neodstraní všechny toxické látky, člověk se během spánku nezregeneruje, ráno se budí unavený a rozlámaný a někdy se cítí víc unavený než před spaním.

Tento stav vede ke zvýšené spotřebě kyslíku a rozvoji různých onemocnění, v první řadě endokrinních. Jakkákoliv únava, ať už svalová nebo emocionální, vytváří změny v krvi a moči. Jestliže je únava nadměrná, snižuje se počet červených krvinek, kostní dřeň je inhibována a rozvíji se anemie. Jestliže je únava nebo zatížení dlouhodobé, může se rozvinout i leukemie a další závažná onemocnění.

Když nefunguje Nejčastěji je žlučník postižen tvorbou žlučových kamenů, ať už ve formě jemného písku, několika drobných kamínků nebo jednoho velikého kamene. Kameny mohou ucpat žlučové cesty, navíc však svou přítomností trvale dráždí sliznici žlučníku. Ta je díky tomu neustále zanícená, neboli buňky sliznice se stále obměňují, přerůstají a bojují se zánětem. Pokud kameny vycestují ze žlučníku, mohou ucpat žlučové cesty. Někdy dokonce nevycestují žlučovými cestami, ale "prokoušou se" skrz stěnu žlučníku do sousedních orgánů a vytvoří tak mezi nimi píštěl. 

Dyskineze žlučových cest

Jednoduše zácpa. Je to porušení průchodu žluči ze žlučníku do dvanáctníku. Příčiny - narušení normálního vylučování žluči ve žlučníku, špatná funkce hladkého svalstva stěny žlučníku (napjaté - muži, povolené - ženy). Tak dojde k zácpě ve žlučníku, ten je plný a člověk má pocit nepohodlí s bolestí. Když je přetížení chronické, objeví se konkrementy ve žlučníku a další poruchy v zažívacím traktu.

Hlavní příčiny: nepravidelná strava, nevyvážené stravování, labilita nervové soustavy, parazité.

Příznaky: hořkost v ústech, hlavně po ránu, nevolnost, říhání, pálení žáhy, povlak na jazyku, zhoršené vidění, únava, kožní a endokrinologické problémy. Při hypotonii (slabosti) žlučníkových svalů se žluč zadržuje, člověk cítí bolest v pravém podžebří, nevolnost, zácpa. Při hypertonii je také bolest v pravém podžebří, náhlé kolikovité záchvaty a zácpa střídající se s průjmem.

Jak z toho ven:  případě akutních problémů tři dny dodržovat alkalickou dietu, pít zeleninové vývary. Nejlépe z těchto druhů zeleniny - cuketa, fazolové lusky, chřest, celer, mrkev, řepa, petržel, kopr. Přes den používat koktejl ze šťávy mladého ječmene. Před spaním aplikovat klystýr nebo vyčistit střeva pomocí epsomské soli (1 PL do hrnku vody a vypít).

Dodržovat dietu s vyloučením smažených potravin, masa, uzenin, masových vývarů, alkoholu, cukru, čokolády. Pít bylinné čaje na podporu žlučníku.


VHODNÁ JE VŠEOBECNĚ VODA OBOHACENÁ MOLEKULÁRNÍM VODÍKEM


Cholecystitida a cholangitida

Cholangitida je zánět žlučových cest, cholecystitida je narušení funkce uvnitř i vně jaterních žlučovodů. Podle původu může být bakteriální, helmintickou, toxickou, toxicko-alergenní, virovou nebo autoimunitní cholangitida.

Cholelitiáza - onemocnění spojené s tvorbou žlučových kamenů ve žlučníku, zřídka v jaterních a žlučových cestách. Ženy trpí touto chorobou šestkrát častěji než muži. K nejintenzivnější tvorbě kamenů dochází, pokud žluč volně neproudí, což může vyvolat zánětlivý proces, změnu složení žluči a další problémy. Vždy je důležitý stav jater, který má vliv na kvalitu metabolických procesů a na městnání žluči. Při cholelitiaze je přísně zakázáno provádět čištění jater svépomocí bez odborného dohledu.

Kompenzace žlučových kamenů

Konzumace potravin s vysokým obsahem hořčíku (mák, hrášek, luštěniny, ořechy, proso.). Podle amerických léčitelů strava s obsahem 400 mg MgO plus 10 mg itamínu B 6, rozdělená do tří nebo čtyř dávek, vyléčí až 90% pacientů s chronickou formou kamenů a písku (oxalátů) v ledvinách a působí jako prevence jejich vzniku v játrech a žlučníku. (Mg rozpouští nádory a brání tvorbě metastáz). Při vysokém cholesterolu v krvi konzumujte velké množství potravin s obsahem hořčíku.

Dále se doporučuje dodžovat tato pravidla:

- jíst 5 - 6 x denně v malých porcích

- strava by měla být bohatá na vitaminy, vlákninu a další prospěšné látky

- čisté sádlo - 30 mg denně jako slabý žlučopudný prostředek

- jídelníček musí obsahovat ovocné a zeleninové šťávy - řepa, jeřáb, jablko, grapefriut

- užívat denně MOŘSKOU PLAZMU - mořská voda z oblasti Golfského proudu, kde jsou planktonové atoly, kde zdejší fyto a zoo plankton přeměňuje anorganickou vodu Atlantiku na organickou MOŘSKOU PLAZMU. Absolutně využitelnou naším tělem - jsme z ní všichni složeni.

- pít OBČAS minerálky bohaté na hořčík, jíst přírodní med

- nalačno pít sklenici teplé vody s citrónem - změkčuje kameny

- používání parní lázně nebo infrasauny (pokud nebrání další kontraindikace)


Jak vyčistit a posílit játra a žlučník?

- Likvidace parazitů jako jsou motolice, škrkavky, prvoci, bakterie a viry (zapping, plazmový generátor, přírodní antiparazitika)

- Detoxikace od těžkých kovů a chemických zátěží (koloidní stříbro, strukturalizovaná voda, voda s molekulárním vodíkem, Healy, zapper, chlorella, kyselina thioktová, )

- Eliminace vlivu elektrosmogu (vypínat telefon, wifi stanice, nevystavovat se zbytečně těmto vlnám, doma a v práci vykrývat prostor čističkami elektrosmogu - Somavedic, orgonity, krystaly (křišťál, ametyst..)  a současně průběžně pročišťovat organismus - homeopatika, květiny, australské květové esence...). 

- Velmi důležité je uzemnění, každým metrem nad zemí se zvyšuje elektrický náboj, tím i kladná polarita oproti zemi, zmenšuje se ukotvení, uzemnění a buňky se dostávají do chaosu. Pomáhají pásky typu BionicBand a v noci spát na poseli s "uzemněným" prostěradlem (popíšu a doporučím na dotaz). 

- Úprava stravy - vyloučení smažených a tučných jídel, cukru, alkoholu, uzenin, nevhodných tuků , polotovarů a fast food jídel, mléka a mléčných výrobků, výrobků ze pšenice, kukuřice, sóji, nadměrného množství masa, vhodná je tzv. alkalická dieta.

- Pití bylinných jaterních a žlučníkových čajů nebo užívání tinktur (ostropestřec mariánský, smetanka lékařská, vlaštovičník, hořec, peruánská chanca piedra...)

- Provádění jaterních a žlučníkových očist

- Doplnění vitaminů skupiny B hlavně B 12, zinek, hořčík (hlavně ze stravy), mladý ječmen, spirulina, chlorella, probiotika, MOŘSKÁ PLAZMA.

- Tkáňové soli (Schüsslerovy soli) na podporu a detoxikaci Natrium Sulphuricum a Calcium Sulphuricum

- Informační preparáty (AUSTRALSKÉ KVĚTOVÉ ESENCE, BACHOVY KVĚTY...)

- Používání tělových svící na oblast jater


Lidové způsoby očisty jater žlučníku:

Kvas z cukrové řepy

2 kg čerstvé řepy očistíme, nakrájíme na větší kousky a dobře jimi vyplním 3litrovou láhev. Přidáme 1 polévkovou lžíci cukru a soli a vše zalijeme převařenou, schlazenou vodou. Překryjeme hrdlo čistou utěrkou a uložíme na teplé místo. Po třech dnech, kdy bude probíhat fermentace, kvas stočíme a umístíme do lednice. Pije se 100 ml, 3x denně mezi jídly pro očistu jater a rozpuštění žlučových kamenů. Zbývající řepu můžeme zkonzumovat.

Směs k rozpuštění žlučových kamenů s česnekem

1 kg česneku, 24 citronů. Česnek očistíme, semeleme mlýnku na maso a zalijeme šťávou ze všech citronů. Zamíchat, necedit !! Směs užívat 3x denně po jedné polévkové lžíci. Nejlépe zapíjet výluhem z čekanky.

Černá ředkev k čištění žlučníku a jater

3 kg černé ředkve, 3 sklenice cukru nebo medu

Ředkev se pouze důkladně omyje, nečistí se. Nastrouhá se na hrubém struhadle, uloží do smaltované pánve a zasype cukrem nebo zalije medem. Nechá se luhovat po dobu 3 dnů. Získanou šťávu slít, rozdělit do lahví a skladovat v chladničce. Pít 3x denně jednu polévkovou lžíci po dobu tří po sobě jdoucích dnů.

Jeřabinová tinktura - k vyhánění kamenů ze žlučníku

10 kg jeřabiny, 1 kg medu, koňak, vodka nebo slivovice v množství postačujícím k pokrytí hmoty

Příprava: vaříme o úplňku, nechá se odstát v lahvích 28 dní, o dalším úplňku scedit. Užívat současně s jídlem 20 ml 2 - 3x denně

Zelňačka

Pití půl nebo plné sklenice šťávy z kysaného zelí vždy před jídlem po dobu dvou měsíců. Pro ty, kdo nesnáší zelnou šťávu lze smíchat zelnou a rajskou šťávu ve stejném pomeru, nebo přidat okurkovou šťávu.

Nálev z květů smilu písečného

2 čajové lžičky byliny zalejeme 200 ml vroucí vody, necháme odstát v termosce 10 minut, scedíme. Přidáme citronovou šťávu podle chuti, před jídlem vypijeme třetinu sklenice 3x denně 30 minut před jídlem.

Kopřiva

Pít šťávu z čerstvých listů brzy na jaře (cca do června), nebo odvar ze sušených listů . Mohou se použít i semena kopřiv, musí být suchá, lze je přidávat s ostatním kořením do různých pokrmů.

Aloe vera gel


Tubáž jater - jednoduchá verze

1.  1 čajovou lžičku síranu hořečnatého rozpustit ve sklenici vody a vypít. 100 ml ricinového oleje ohřát ve vodní lázni, napustit tímto olejem gázu a přiložit na oblast pravého podžebří.. Gázu překrýt kompresním obvazem, bok zabalit do např. deky. Přiložit na noc, ráno umýt.

2. 30 g síranu hořečnatého rozpustíme ve 100 ml teplé vody a vypijeme na prázdný žaludek. Potom ulehneme na termofor a po dobu 2 hodin prohříváme játra. Teplo játrům velmi prospívá. Provádíme v časech 7 - 9 hodin ráno, nebo od 23 do 03 hodin noci.

Síran hořečnatý, MgSO4 - čili Epsomská sůl, má vynikající léčebné účinky na trávicí ústrojí, ledviny, oči a kůži. Při vnitřním použití má mnohostranné účinky - projímavé, spasmolytické, antikonvulzivní, uklidňující na nervovou soustavu. Zmírňuje svědění kůže, vyrážky, léčí ekzémy a lupenku.

Jaký je účinek? Epsomská sůl uvolní žlučník, křeče povolí a žluč nebude stagnovat. Efektivně se vyčistí střevo, při příjmu je vhodné si připravit vodu s citronem na pití, protože zvyšuje potřebu pití.

Epsomská sůl je vhodná také do koupele.

Pozn: Epsomská sůl není vhodná pro lidi, kteří mají velké kameny ve žlučníku! Kameny je nutné nejdříve změkčit a zmenšit.


VELKÁ očista jater a žlučníku (grapefruit, olivový olej, síran sodný)

Účinnost svých jater zlepším uvolněním žlučových kaménků, které jsou tvořeny z 90 až 99% cholesterolem. Také odchází stará žluč, která svým vzhledem připomíná dehet. V průběhu kůry mohu vše na toaletě sledovat - množství a velikost kaménků a další vyloučené nečistoty. Kaménky jsou nazelenalé v rozličných velikostech od velikosti hrášku po fazoli. Pokud jsou v žlučníku kameny, tak se jich zbavíte také. Efekt na zdraví je okamžitý -  lehkost, novost, radost, kreativita.....

Kdy vůbec nezačínat?

Pokud mám dráždivý žlučník. Tzn. že trpím na žlučové záchvaty a bolesti. Žlučník je nejdříve nutné stabilizovat dietou, homeopatiky, bylinkovými čaji, tinkturami, reflexní terapií. Nejdříve jeden měsíc od posledních projevů, můžu zodpovědně zvážit, zda přišel již čas na tuto kůru. 

Na nic nespěchám, vše dělám na vlastní odpovědnost.

Kdy začít?


Jaterní kůra je nejúčinnější mezi ÚPLŇKEM MĚSÍCE a NOVEM. 

V den vylučování písků, bahýnek a kamenů je důležité spát hlavou na sever a nohama na jih.

Vhodné datum je právě několik dní po úplňku. Je to první polovina mezi úplňkem a novem. Nejlépe pátek odpoledne a sobota nebo sobota odpoledne a neděle, zde kůra končí vylučováním kamenů a usazenin v játrech a žlučníku. Většinu tohoto vylučovacího dne strávím běháním na záchod. Ale večer nastává pocit znovuzrození.

Co je nutné tedy udělat: Nejprve si stanovím den, kdy chci vylučovat kameny a jedy nahromaděné z jídla a chemických tablet, a od tohoto dne odečtu 10 dní. Čili 10. den je pro mě den vylučování.

Jak začít?

Kůru dobře naplánuju, protože druhý den potřebuju klid a čas na odpočinek a regeneraci.  Do očisty se nehrnu při dráždivém žlučníku, po namáhavém fyzickém výkonu nebo po půstu, v době oslabení organismu (chřipka, angína, rýma atd.), při menstruaci. Cca 2-3 dny před začátkem nejím tučná a těžko stravitelná jídla tj. maso, mléko, máslo, smažené pokrmy, jogurty, sýry, tvaroh, houby, oříšky atd. Přednost dávám čerstvému ovoci a zelenině v salátech, pokud vařím, tak v páře nebo ve vodě např. brambory, zelenina. Pečivo je v pořádku, ale bezmásla. Nutností je dostatečný příjem čisté vody nebo ovocné a zeleninové šťávy (když nemám odšťavovač, voda nebo čaj stačí). 

Tato opatření jsou důležitá, aby byl v průběhu kůry v játrech vytvořen co největší tlak a tím i vytlačeno co nejvíce kaménků.

Co k tomu potřebuju?

  • 15 litrů jablečného moštu
  • cca 100 g EPSOMSKÉ SOLI, MgSO4, magnesiumsulfát 
  • 2,5 dcl panenského oleje (olivového, řepkového ... lněný nepoužívejte)
  • 3,5 dcl šťávy z grapefruitu ( asi 3-4 kusy)
  • 4-6 g ornithinu (cca kávová lžička) na jednu jaterní očistu do oleje s grepovou šťávou. Lze nasypat prášek přímo do nápoje. Ornitin zase zajišťuje vláčnost tkání, tedy cestám a kanálkům, kudy proudí metabolity, enzymy. Kanálek se pak stane vláčným, roztažitelným a minimalizuje se možnost ucpání a tím i možnosti dostat se do vážnějšího stavu, jako je například ohrožení funkcí slinivky břišní.  V případě použití této látky není známa jediná výše uvedená potíž. Jinak ji také používají sportovci ve fitness, zejména bodybuildeři, aby jim nepraskaly šlachy, svaly, úpony a aby se netvořily na pokožce strie.

  • 2 ks lahví s obsahem min. 1 litr (mohou to být i 1,5 litrové PET lahve od limonád)
  • termofor nebo nahřívací gelový polštářek pro zahřívání oblasti jater

Poznámky k ingrediencím


  • Panenský olej - zkušenost ukazuje, že můžete použít jak olivový, tak i např. řepkový (výživově kvalitnější), ale musí být za studena lisovaný. Rafinovaný olej není pro tělo vhodný. Určitě nepoužívám olej lněný, leda že by byl starý max. 1 měsíc od vylisování - v opačném případě je pro tělo díky rychlé oxidaci mírně toxický.
  • Množství soli je počítáno pro dospělce nad 65 kg, pro lehčí těla nebo u dětí, úměrně množství soli snižme.

Časový rozvrh


1.-3. DEN
Aby vše probíhalo bez jakýchkoliv problémů a bolestí (pro ty, kteří mají velké žlučníkové kameny, aby nedošlo ke kolice a odvozu do nemocnice), je nutné první den začít pít jablečný mošt mezi jídly, v žádném případě k jídlu, nejlépe dvě hodiny po jídle celé odpoledne a skončit hodinu před večeří. Takto postupujeme 1.-3. den 1 litr jablečného moštu odpoledne. V tomto období zatím můžete jíst cokoliv.


4.-9. DEN
Od 4. dne - do 9. dne je nejlépe pít jablečný mošt dopoledne 1 litr, odpoledne také 1 litr, a na doplnění tekutin vypít jeden litr nebo více čisté, nejlépe pramenité či strukturalizované vody. Co se týče pití jablečného moštu, platí přesně pokyny jako 1.-3. den, viz výše.
Potravu je nutné zvolit dietní, jíst již jenom vařené brambory třeba se zelím vařeným nebo rýži, dá se dochutit solí (ještě se ke konci o soli zmíním), ovoce a zeleninu.

Žádné sladkosti, bonbóny a cukr. Med na slazení čaje je povolen.

JE NUTNÉ SE STRIKTNĚ VYHNOUT TĚMTO PRODUKTŮM: alkohol, káva, černý čaj, mléčné výrobky, sýry, jakékoliv maso, pečené a fritované produkty. V žádném případě nejíst vajíčka, olejová semena, jinými slovy řečeno, nesmíte požít ani kapku oleje!!!!! Rovněž tak žádný chleba a rohlíky či jakékoliv pečivo. Játra se potřebují uklidnit a nabrat energii na vylučovací proces.

PIJTE JEN TEPLÉ NÁPOJE ! MINIMÁLNĚ TEPLÉ JAKO JE POKOJOVÁ TEPLOTA. Ani vodu prosím v tomto období NEPÍT STUDENOU. V žádném případě nejím zmrzlinu ani studené ovoce a zeleninu z ledničky. Nejsem blázen :-)
Játra jsou energetickým zdrojem pro vaši nerovnováhu teplot v organismu a zatěžují se nadměrně, když do žaludku přijde studená potravina. Proto v období 4.-10. dne nic studeného nepít a nejíst. Zakázaná je také syrová mrkev, syrový česnek a syrová cibule.

Pro případ, že beru nějaké medikamenty, bylo by dobré je na tyto dny vysadit. Jedná se o 4.-11. den. Zatěžují nadměrně játra a může se stát, že vystresovaná játra z chemie poté nevyloučí žádné jedy a žádný kámen ! Je nutné nastavit játrům optimální podmínky.

Chodím-li denně pravidelně na záchod, neznamená to, že mám vyčištěná střeva. Nejlepší je udělat dvě až tři očisty střev. 

Játra poznají, jestli jsou střeva vyčištěná, pokud nejsou, 

tak se nemusí  zúčastnit vylučovací kůry.

Zde jsou možnosti pročištění střev před jaterní kůrou - tato možnost je VELKOU VÝHODOU - jako u auta či kotle - napřed je lepší vyčistit odpad, výfuk, komín a pak teprve karbovat sajrajt v motoru či kotli - je to logické?

1) SANKPRASALANA, jednorázová očista trávicího traktu vodou se solí, NÁVOD ZDE.

2) rozmíchat jednu zarovnanou čajovou lžičku KCl neboli draselné soli do 3 dcl vlažné vody a tento roztok během dvaceti minut vypít na lačný žaludek. Budete mít taky dobrou očistu střev....

3) udělat si doma sami klistýr vlažnou vodou 1-2 litry a to 3x po sobě....

3) každý den ráno po dobu dvou až tří týdnů na lačný žaludek vypít jednu vrchovatou čajovou lžíci magnesiumsulfátu (MgSO4 - Epsomská sůl) rozpuštěného ve vlažné vodě.....

4) nechat si udělat hydro kolono terapii dva až tři dny po sobě....

Velice důležitý prvek PŘIROZENÁ MOŘSKÁ NEBO HIMALAJSKÁ SŮL A KCl (chlorid draselný)

Pro všechny ty, kteří se stravují nebo stravovali potravinami s rafinovanou solí, tedy NaCl, platí následující:
Sůl je a byla velice důležitá potravina od pradávna. Ale jen do doby, kdy nám ji začali rafinovat. Tato sůl má pouze dva prvky, které převládají. Natrium a Chlór. Přirozená mořská sůl má zhruba 95 stopových prvků, důležitých pro buňky a buněčný život. Opakem je NaCl rafinovaná, má pouze dva prvky Natrium a Chlór A VELICE ORGANISMU ŠKODÍ.

Když v soli chybí odloučené prvky a jíte jenom NaCl, ionty v buňkách začínají nekontrolovaně pracovat, poruší se jejich rovnováha. (Vypadnou ze samokontroly!) To má mnohdy pro tělo fatální následky. Dochází k poruše nervové soustavy, mozku, cukání svalů, nebo k zastavení regenerace buněk. Bylo studií dokázáno, že mořská voda zavedená transfuzí do krve, nebo mořská sůl v jídle, hydroelektrickou rovnováhu v buňkách zase vyrovnají.
Tělo potřebuje mořskou sůl nebo himalajskou sůl na správné strávení sacharidů. Sůl čistí celkový zažívací trakt: žaludek - střeva - ledviny.
Velmi škodlivé jsou také rychlosoli.
Rafinovaná sůl a rychlosoli způsobují zadržování vody v organismu. Protože sůl na sebe také navazuje vodu, producenti soli přidávají při výrobě vysušovací prvky a bělící prvky, které v organismu způsobují poruchu chemických a elektromagnetických vlastností vody.

Pro ty, kteří jedli chemickou sůl, je důležité očistit organismus před očistou jater přirozenou mořskou solí nebo himalájskou solí. Nejlépe v podobě SANKPRAKSALANY. Bez předešlé detoxikace organismu NENÍ TATO OČISTA JATER VHODNÁ.

Může TO PAK POKRAČOVAT velkými bolestmi, nebo kolikou ve špitále. Uf. to nechceme, že?

Následující pokyny by měli být dodrženy s přesností +/- 10 minut. Rozvaha odpovídá zimnímu času. Pokud děláte kůru běheme letního času, přičtěte si hodinu. 

Ráno

si můžete na snídani dát ovoce a zeleninu (nesmí být studená z ledničky, měla by mít nejlépe pokojovou teplotu) dle Vaší chuti, nedoporučuji jíst nic jiného. Můžete si dát i salát, ale v žádném případě s cibulí a česnekem.

Za dopoledne mezi jídly vypijte poslední litr jablečného moštu. Po poledni, nejpozději však do 14 hodin odpoledne, je možné si vzít lehký oběd, třeba rýži či vařené brambory. 

Po 14 hodině nesmíte již NIC JÍST A PÍT MŮŽETE 

JENOM VODU POKOJOVÉ TEPLOTY.

Odpoledne se věnujte sami sobě a odpočívejte. Rozhodně nepracujte a nenamáhejte se, abyste nezatěžovali játra.

17. hodina 

do litrové skleněné lahve s uzávěrem (třeba od mléka nebo vína) vložte 100 GRAMŮ MAGNESIUM SULFÁTU, epsomská potravinářská sůl (MgSO4). Zalijete 0,8 litry vlažné vody a zaštěrcháte, až se úplně krystalky rozpustí. Máte-li, přidejte 5g aminokyseliny Ornitinu.

Tento roztok slouží jako projímadlo, zároveň v játrech a žlučníku znecitliví stěny i vylučovací kanálky, aby vylučování proběhlo bez jakýchkoliv bolestí a komplikací. Ornitin zajišťuje vláčnost tkání, tedy cestám a kanálkům, kudy proudí metabolity, enzymy. Kanálek se pak stane vláčným, roztažitelným a minimalizuje se možnost ucpání.

18:00 

vypijte první 0,2 litru (což jsou dvě deci) tohoto roztoku MgSO4 (pokojové teploty).

20:00  

vypijte druhou dávku 0,2 litru MgSO4 (pokojové teploty).

V tuhle dobu můžete jít několikrát ještě na záchod na velkou stranu a vyloučíte zbytky jídla.

V této době si připravíte postel podle kompasu nebo GPS tak, abyste leželi hlavou na sever a nohama na jih. Je to velice důležité pro úspěšnost celé akce. Vyzkoušejte si polohu, ve které vydržíte 20 minut bez jakéhokoliv pohybu.

Můžete ležet na zádech, potom je nutné si dát dva polštáře pod hlavu, aby hlava byla výše než bederní páteř. Nebo ležte na pravém boku. Rovněž tak si půl hodiny dopředu připravíte termofor s horkou vodou a zabalíte ho do ručníku. Asi tam, kde budou vaše játra, termofor položíte na vyhřátí postele.

Když máte zmíněné připravené, jděte do kuchyně a připravte si následující:

21:45 

připravíte si do sklenice s uzávěrem 1,25 dcl = 0,125l litru (1 deci a čtvrt) PANENSKÉHO OLIVOVÉHO OLEJE a přilejete k němu 0,2 litru čerstvě ručně vytlačeného červeného grepu. VYTLAČOVAT NA ODŠŤAVŇOVAČI RUČNĚ V PRAVOTOČIVÉM SMĚRU - to znamená ve směru hodinových ručiček.

Šťávu přecedit přes sítko, aby v ní nebyla žádná dužnina. Minimálně 1 minutu pořádně protřepávat, až se olivový olej spojí s grepovou šťávou. Tento připravený nápoj vám bude chutnat jako cocktail.

21:59 

stát vedle postele, požádat někoho, kdo vám zhasne, nebo si zhasnout dopředu. Přesně ve 22:00 vypít, nejlépe na EX, olej s grepem. Postát po vypití 5 vteřin a pak si okamžitě lehnout do vyzkoušené pozice, přiložit připravený termofor na játra a už se 20 minut nehýbat.

Je nutné mít po celých 20 minut zavřené oči. Můžete cítit, jak vám kamínky prochází bezbolestně do střev. Soustřeďte se na vylučování a vizualizujte (pro ty kteří to umějí), jak kamínky odcházejí z jater a žlučníku pryč. Nejlépe je usnout a spát až do rána. Můžete ale v nejnutnějším případě jít během noci na záchod, většinou to tak však nebývá.

Nastavuju si předem budík přesně na 5:59 

v 6:00 vypijte třetí dávku 0,2 litru MgSO4 připravenou večer u nočního stolečku. Může se stát, že už půjdu na záchod. Můžu zůstat ležet a číst. Pro ty, kteří rádi ráno cvičí, cvičíme.

8:00 

piju čtvrtou a poslední dávku MgSO4 - 0,2 dcl a zdržuju se poblíž záchodu.

Nejlépe je "stolicovat" obsah vašich střev do kýblu ve vaně a po každém vyprázdnění umýt konečník vodou jako je to přirozené v Asii. (Budete-li ho utírat neustále papírem, což nedoporučuji, odpoledne ho budete mít dost bolestivý. Hořčíková sůl je sama o sobě trochu pálivá). Pak nalézám, jaké nánosy mám ve žlučníku a hlavně v játrech. V tuto dobu již ve střevech není žádná stolice, jen voda, kameny a žluč, popřípadě pěna, která se udělá na povrchu, je to usazenina cholesterolu z jater. V nezměkčeném stavu jablečným moštem jsou krystalky cholesterolu ostré jako hrot břitvy.

Během dopoledne a popřípadě odpoledne chodíme častěji na záchod, než se veškeré zbytky ze střev vyloučí. 

V 10:00 je dobré vypít čerstvě vytlačené pomeranče a ve 12:00 hodin sníst banán, nebo nějaké ovoce.

Játra i žlučník jsou po těžké operaci, bez jakéhokoliv říznutí nože, a proto se k nim chovám šetrně.

Večer dám ještě jednou 3 lžičky MgSO4 rozpuštěného v 3 dcl vlažné vody, aby se náhodou nějaké kamínky nebo zbytky cholesterolu nezadržely ve střevech a nezpůsobili jsem si záněty ve střevech. Druhý a třetí den jím dietně, hlavně ovoce. Od čtvrtého dne přecházím pozvolna na normální stravu.

Tělo nechápe letní čas a proto je nutné vše dělat dle normálního času středoevropského SEČ !!!

OPAKOVÁNÍ:

V 18:00 zimního či 19:00 letního času vypijete 0,2 litru MgSO4 první díl

Ve 20.00 zimního či 21:00 letního času vypijete 0,2 litru MgSO4 druhý díl

Ve 22.00 zimního či 23:00 letního času vypijete olej s grepovou šťávou.

Druhý den:

Nutné nastavit budík na 5:59 zimního či 6:59 letního času

V 6:00 zimního či 7.00 letního času vypijete 0,2 litru MgSO4, ROZHODNĚ NE DŘÍVE!

V 8:00 zimního či 9:00 letního času vypijete 0,2 litru MgSO4.

Výše popsanou kúru je nutné opakovat tak dlouho, až po sobě dvě následující vylučování nevyloučíme žádné kamínky. Většina kamínků je měkká jako plastelína a budou plavat na vodě, nebo se potopí a budou u dna - dle obsahu složek v kamínku.

Je pravděpodobné, že pokud udělám tuto kúru jenom jednou, stav se zhorší, že se mohu cítit daleko hůř než před první kúrou. Vyloučené jedy takto putují krví neustále po celém těle.

Již večer nebo druhý den se po jaterní čistící kúře cítím daleko lépe než předtím. Dle obsahu toxinů v těle se ale stav zase za několik dní zhorší a proto je nutné opakovat kúru, jak je popsána výše.

Pro tělo není rozumné s vylučovací kůrou skončit, když se ještě v těle budou nacházet nějaké zbytky usazenin a kamínky.

Není problém, třeba kvůli dovolené jeden měsíc vynechat, ale je důležité potom dále pokračovat. Po dokonalém vyčištění jater se těšíme zdraví jako nikdy předtím.

Praktické rady na závěr

Nenahrazujeme složení kůry jinými náhražkami, např. panenský olivový/řepkový olej za rafinovaný, šťávu z grapefruitu za kyselinu citrónovou atd. Výsledky nebudou úplně stejné. Jediné, co je povolené, je přidat do šťávy z grapefruitu šťávu z citrónu. Směs olivového oleje a šťávy má mít pokojovou teplotu. Každý má problém pít něco jiného. Jednomu vadí slaná voda, druhému olejová směs. V tom případě pijte přímo z lahve nebo pomocí brčka. Vyřazením "nosu" se konzumace stane přijatelnější.

Nic neošidit. Vynechání třeba poslední dávky soli způsobí, že nebudou z vašeho střeva vyplaveny všechny kaménky. Pokud budete chtít tuto očistu jater podstoupit znovu, udělejte to nejdříve až za 3-4 týdny.

Doporučení

Pokuste se na nějakou dobu svá játra šetřit. Škodí jim: alkohol, uzeniny, smažené pokrmy (maso, ryby, sýr, hranolky), konzervy, bujony, houby, ocet, česnek, káva, kakao, pepř, hořčice, cibule, ostrá jídla. Vždy záleží na množství a četnosti požívání dané potraviny. Co lze doporučit jistě a mnohým se nebude líbit, je přestat konzumovat pivo. S jeho obecnou prospěšností je to trochu jinak, než se obecně uvádí a negativa nikdo nezveřejňuje. Užíváním vitamínu E v přírodní formě tj. d-alfatokoferol alespoň 800 U.I./den se tvorba kaménků také zpomaluje, nebo úplně zastaví. 

(Rybí tuk s plným spektrem vitamínů E - 1 ČL denně ráno s jídlem)

Chemická forma tj. dl-alfatokoferol je sice levná, ale málo účinná. Užíváním lecithinu lze tvorbu nových kaménků účinně zpomalit nebo i zastavit. Užívejte granulovaný, který obsahuje více jak 90% účinné složky - fosfolipidů. Dávkování: 2 až 3 polévkové lžice/den. Pro dlouhodobé užívání jsou z praktického hlediska udržitelné 1 až 2 polévkové lžíce na den


Obklady na játra

Tvarohový zábal

500 - 700 gramů čerstvého tvarohu z plnotučného mléka. Nanést na tkaninu o šířce 30 cm a délce 50 - 70 cm. Před aplikací tvaroh ohřejte např. nad parou. Důkladně prohřátý obklad (pozor na spálení), přiložte obklad na pravý bok. Ponechat celou noc. Tvaroh by měl přes noc vyschnout. Doporučuji sérii kúr 7 až 9, ve fázi ubývajícího Měsíce. Použitý tvaroh zlikvidujte, protože se věří,že absorboval nemoc.

Obklad podle Františka Ferdy

30 g křenu, 30 g cibule, 300 g tvarohu

Vše důkladně rozmělnit a promíchat. Přikládat teplé, aplikované na konopnou látku, nechat působit 2-3 hodiny. V případě hepatitidy a cholecystitidy přikládat obklady po dobu 21 dní za sebou, spolu s fytoterapií a odpovídající dietou.


- Zdroje - Jelena Svitko, Zdravé cévy, zdravé tělo a vlastní zkušenosti -