DUANGU očista

Co je to za záhadné slovo ? Duangu je čínského původu a označuje zkušenostmi fungující "dietu", lépe řečeno očistu našeho těla. Hlavně našeho trávení, střev. Již dávno lidé poznali, že když jedí stejnou, až jednotvárnou stravu, tak se objevují v našich životech rozličné dysbalance. Dýchací, trávicí, oběhové, emoční i mentální.... Zkrátka pohoda se vytratí.

Zkoumáním člověk vždy něco objeví. Tady usoudil, že některé stejné potraviny, které pokrývají rozlehlá území polí, které dávají energii, chuť do života, pocity bezpečí a celkové harmonie, mohou, při pravidelné dlouhodobé konzumaci naopak vyvolat v životě člověka nesoulad. 

Současný vědec zjišťuje pod tlustými skly mikroskopů, že by látky, které takto s naším životem zamávají, mohly být bílkoviny. Druh bílkovin, který se vyskytuje v celém potravním řetězci, počínaje obilovinami a boby až po naše střeva.

Mohou dělat další nepořádek při již rozvinutých nesouladech jako jsou zánětlivé procesy (Crohnova nemoc, ulcerózní kolitida, dráždivý tračník),  abdominální obezita a metabolický syndrom,  autoimunita (lupus, revmatoidní artritida, histaminová intolerance..), atopické jevy (potravinové i jiné alergie, astma, ekzém), chronická únava, dlouhodobé průjmy, zácpy, psychické obtíže (deprese, mánie...), gynekologické záněty, degenerativní změny...


Říká jim dnes "lektiny". Hojně jsou ve fazolích, sóje, ale taktéž v obilovinách... Možná díky nim je naše populace tak hojná :-).

Tyto bílkoviny jsou současně prospěšné: regulují vhodné a nevhodné kvasinky, bakterie a viry ve střevech. Tedy je třeba vše vidět z nadhledu. Zde jde o krátkou očistu vynecháním určité složky stravy, kterou posléze opět vhodně zařazujeme.


VŽDY SE ŘIĎME SVÝMI POCITY, NIKOLI JEN VYPRÁVĚNÍM DRUHÝCH 

ČI VĚDECKÝMI STUDIEMI 


Řeč zde není o lepku, jehož mutace v současné přešlechtěné pšenici vyvolává mnoho civilizačních potíží. Ale.... s touto verzí očisty se sveze i lepek - gluten. 


Duangu zkusme "držet" například Týden nebo lépe 14 dnů. Pak zas pomalu nasazujeme širokospektrální stravu.

Když už ale, tak pořádně, vynechávám proto:

  • obiloviny (pšenice, oves, žito, ječmen, rýže, pohanka, jáhly, slzovka, quinoa, 
  • luštěniny (hrách, čočka, fazole, sója, boby..)
  • cukrovinky, pečivo, obilné kávy, polévky se zavářkami, těstoviny, obaly ze strouhanky, mouky......
  • a další každý najde i sám :-)


Zajímavá je kombinace, kdy po této očistě provedeme očistný "rituál" šankaprakšalána, což je proplach celého trávicího traktu slanou vodou. 

Více ZDE: https://www.medicinman.info/sankhapraksalana/


Po obou fázích očisty je vhodné osadit střevo kvalitními bakteriemi a enzymy, např. https://www.imunitaduse.cz/p/raw-probiotika-pece-o-tluste-strevo-50-miliard-cfu-30-kapsli/