dieta a změny životosprávy při            Kvasinkách a Plísních

DIETA NA UPRAVENÍ PLÍSNÍ, KVASINEK...

ČLOVĚČE, TOHLE JE O DIETĚ, KTERÁ REDUKUJE PLÍSNĚ A NEVHODNÉ KVASNÉ PROCESY V TĚLE. NEJSEŠ PŘECI DEMIŽON NA TVORBU VÍNA, TAK PROČ TOLIK KVASIT, ŽE ?

Pokud tě trápí uvedené potíže, jako jsou například: mykóza, výtok, kvasinky v pochvě, streptokok v pochvě, gynekologický zánět, gynekologické potíže, plísně v organismu či plíseň například na nohách, plísní zhoršené ekzémy apod., je třeba nejen upravit složení potravin a jídelníčku, ale především je naprosto nezbytně nutné dodržovat přísnou protiplísňovou dietu a hygienu. Jen tak může dojít k uzdravení organismu, k posílení imunity proti plísním.

Současně PŘIJÍMEJ mnoho situací z minulosti, změň, a to někdy RADIKÁLNĚ, svůj život. Vezmi ho do SVÝCH RUKOU.


PROTIPLÍSŇOVÁ OPATŘENÍ

- vnitřně i vně je významným pomocníkem koloidní stříbro....jednak jako několika týdenní kůra, dále výplachy dutin nahoře i dole, postřik zaplesnivělých rohů, pracovních kuchyňských desek 

- je-li potřeba, použij CLO2, oxid chloričitý, chlordioxid čili CDS2 - produkt oxidačního charakteru, který působí jiným způsobem než stříbro. 

- vyvař všechno, co vyvařit jde

- žehli pokaždé svoje spodní prádlo

- zvykni si používat prací prášek pro děti

- pokud máš dlouhodobé potíže a stále nic nepomáhá, nech si udělat test na kvasinky, mykózu, chlamydie, ureoplasmu (kvasinky lze také objevit krevním testem, testem ze šupin kůže, nehtů, sekretů, z moči či testem ze vzorků stolice)

- každý má svůj ručník - nepůjčuj nikomu své hygienické potřeby, ručníky, oblečení (je to přenosné)

- nos pouze bavlněné prádlo, ženy nepoužívejte tanga - zde je nebezpečí přenosů z konečníku do yoni či močových cest.

- vyhýbej se antibiotikům, pokud je nutné antibiotika podat - v případě napadení organismu baktériemi, nikoli viry - zjistíš rychlým krevním testem přímo v ordinaci svého lékaře odběrem kapky krve z prstu!!! Výsledek znáš do pár minut. Tento test se jmenuje CRP (nikoli PCR - ten na nic !) - bez něj není důvod k podání antibiotik!!!

- uprav životosprávu

- dodržuj pitný režim - alespoň 2 - 4 litry denně, (v létě samozřejmě víc) podle své váhy, výšky a ročního období

- zvyš svou imunitu - bylinkové čaje a bylinkové koupele na posílení imunity a zvýšení obranyschopnosti organismu

- uprav střevní mikroflóru - věř spíše přírodním vitaminům a minerálům, než-li umělým multifunkčním tabletám z pixly, nedej na reklamu a hezké lákavé obrázky

- zkus se vyhnout klasickým dámským vložkám, ve kterých je chlor, např. v DM drogerii mívali vložky bez dráždivého chloru

- v žádném případě nepoužívej parfémované vložky, ani žádné tampóny, dále vyluč barevný či parfémovaný toaletní papír

- vyhýbej se koupelím v bazénu i koupelím ve vaně, zvláště s pěnou či jinými dráždivými přísadami (nahraď je výluhem z bylin, případně obyčejnou solí)

- vyhni se po čas léčby intimnímu poměru a přeleč bylinami i partnera (nezkoušej sama sebe ošálit hláškou "to se nedá vydržet, on to nevydrží apod.", jde o tvoje zdraví!!! Z neléčených zánětů mohou vzniknou další ženské vážnější či méně vážnější zdravotní potíže)

- umývej se po čas léčby spíše jen teplou vodou nebo přírodními mýdly (co je moc barevné a hodně voní, je nápadné)


CO DODRŽOVAT:

- k prevenci a léčbě potíží je nutné zredukovat množství plísní v organismu

- dodržuj protikandidovou (protiplísňovou) dietu

- Bližší informace o postižení plísněmi a protiplísňové dietě najdeš v knížce "Candida, základní kniha & kuchařka", H. Gustafsonová, M. O'Sheaová, Pragma, Praha 1997.


VHODNÉ POTRAVINY:

- Na prvním místě se ve tvém jídelníčku musí nacházet zelenina a saláty - čerstvé nebo šetrně podušené, podle sezónní nabídky.

- Dále ANO - brambory, pokud jsou domácí a bez zjevných skvrn od plísně (jinak celé vyhodit), špenát, sója, čínské zelí, fazole, křen, cibule, pórek, ředkvičky, česnek, ale i ostrá hořčice.

- Ovoce jen v malých dávkách a pouze čerstvé - ananas, angrešt, borůvky, brusinky, citróny, grapefruit, hrušky kyselé, jablka kyselá (i jablečný protlak), jahody, kiwi, meruňky, nektarinky, ostružiny, pomeranče, rybíz, švestky, višně.

- Místo kávy zkus pít čekankovou, špaldovou či žitnou kávu - je mnohem zdravější!

- Dále můžeš ryby, sýry, vejce.

- Jez čerstvé kysané zelí ze sudu - "zeláku" (ne však konzervované ve skle), buď syrové jako salát nebo krátce podušené.

- Z mléčných výrobků jsou povoleny podmáslí a přírodní jogurt - to jsou vyhlášení "nepřátelé" kvasinek. Takže je zařaď do jídelníčku alespoň jednou denně. Dále pak máslo, kefír, sýr Mozzarella nebo sýr Ricotta, kozí či ovčí čerstvý sýr.

- Pečivo jez pouze celozrnné, špaldové, grahamové, také kukuřičné, rýžové (křupavé chlebíčky).

- Rýže se doporučuje celozrnná dlouhozrnná - neloupaná. Nejlépe dlouho vařená (více hodin, přes noc v plmalém hrnci jako kaše kondží...).

- Zeleninu a saláty čisti důkladně, abys zabránil/a nové infekci. Zeleninu připravuj šetrným způsobem, aby se zachovaly vitaminy, minerály a jiné zdravé látky, které obsahuje. Příliš dlouhé vaření je ničí.

- Zařaď zelené syrové (raw) doplňky - zelený ječmen, pšenice, vojtěška, chlorela, spirulina...

- K úpravě vašich pokrmů používej dušení, vaření v páře, ohřívání ve varných sáčcích nebo v keramickém nádobí.

- Jako koření používej čerstvé bylinky, solí šetři.

- Pij v dostatečném množství minerální vodu, čerstvě připravené zeleninové šťávy, bylinkové čaje, čaj lapacho a čaj mátový. Důležitá je podpora krve a buněčné výživy ve formě mořské plazmy - Quinton, Bohemia Mar...

- Abys příliš nehubl/a, můžeš si dát denně několik lžiček panenského olivového oleje nebo hrst slunečnicových či dýňových semen.

NEVHODNÉ POTRAVINY:

- konzervy všeho druhu, stejně tak nakládaná zelenina jako jsou okurky, řepa, fazole, hrášek nebo hotové výrobky z brambor.

- koláče, bílé pečivo, omez i chléb, byť je celozrnný, med, fruktózu-ovocný cukr, pudinky z prášku, sirupy, sušené ovoce, sušenky, třtinový cukr, umělá sladidla, alkoholické a sladké nápoje (pivo, víno...), kvašené nápoje včetně mléčných, sladké čaje, limonády, dále vynechte výrobky z instantního kakaa a také velmi sladké ovoce jako jsou banány, hroznové víno, mandarinky, broskve, kompoty, koncentrované šťávy, konzervované ovoce, džemy, kečupy a přislazenou sójovou omáčku, miso, tofu, kimchi, hořčice jako produkt.

- živočišné marinované pokrmy, ovocné jogurty a vůbec pokrmy obsahující cukr, mouku a konzervační látky, hotové omáčky, bílou mouku, loupanou rýži, obilné klíčky a přípravky na zahušťování omáček i těstoviny z bílé mouky.

- cukr ve všech podobách a jídla, ve kterých je obsažen, výrobky z bílé mouky (nahraď ji celozrnnou pšeničnou, grahamovou nebo špaldovou).

- co nejméně kávy a černého čaje, neboť oba nápoje jsou silně kyselinotvorné.

- konzervanty, barviva a dochucovadla.

- 3 - 6 měsíců nejíme a nepijeme čokoládu, kakao, kávu, mléko, mléčné výrobky (vyjma podmáslí a přírodního jogurtu), výrobku z bílé mouky, kečup, rajčata, hořčici, majonézu, kynuté a třené buchty a pečivo, veškeré sladkosti, oplatky, žvýkačky, hovězí, vepřové a králičí maso, uzeniny, brambory (viz výše), tropické ovoce, oříšky, arašídy...

Léčebná kúra většinou trvá od 3 do 6 měsíců.

Po skončení kúry se stravuj i nadále zdravě, vytvořil/a sis nové návyky, tak proč je měnit, když jsou tvému zdraví prospěšné.

Zkus přemýšlet nad dělenou stravou. Nepředstavuje velké omezovaní a pro organismus je velice přínosná.


CO DĚLAT PO UKONČENÍ PROTIPLÍSŇOVÉ DIETY:

V dalším období si pěstuj a hýčkej prozatím oslabenou střevní mikroflóru.

Měj na paměti, že tělo a střeva jsou dosud v rekonvalescenci. Dodržuj co nejvíce doporučení protiplísňové diety.

Měl/a bys se i nadále pokud možno vyhýbat sladkostem, cukru, velmi sladkému ovoci a alkoholickým nápojů.

V žádném případě bys v této době neměl/a provádět střevní výplachy, aby se namáhavě vytvořená střevní mikroflóra hned zase nevyplavila. Střevní výplach aplikuj pouze při zahájení léčby, kdy jsi ještě neinvestoval/a námahu do obnovení funkce.

Vhodné je 2x ročně udělat očistu ŠANKPRAKŠALANA - jde o dvě hodiny času a celý trávicí trakt se pročistí slanou vodou. Idelálně v čase úbývajícího Měsíce.

Taktéž 2x ročně je dobré znovuosadit střevo plněhodnotnou flórou a současně trávicí trakt posílit všemi potřebnými enzymy.

Protiplísňová dieta není žádnou redukční dietou. Neměla by vést k tomu, že budeš stejně vyhladovělý/lá jako kvasinky. Jestliže jste tedy během léčby nechtěně zhubl/a, je nyní nejvyšší čas zase srovnat hmotnost. Nikoliv však sladkostmi, ale zeleninou, jáhlami, pohankou, bramborami a jinými "zdravými" potravinami. Nadále se vyhýbej potravinám se škodlivými éčky, konzervantům, barvivům, dochucovadlům a hotovým jídlům, které stačí jen "ohřát".

Hodně štěstí :-)