diagnostika TČM

Diagnostika nás společně dovede k OBRAZŮM dle Tradiční čínské medicíny. Trvá kolem 90 minut. Během ní probereme anamnézu, tedy co tě nyní trápí, co, kdy, kde a jak se ti v minulosti přihodilo, budu se vyptávat na zdánlivě nesouvisející záležitosti s "přinesenými" problémem. Budu chtít vypláznout JAZYK (barvu, útvary, hybnost, kvality povlaku...), odebírám PULZ, jeho kvality (rychlost, hloubku a další...). Pro představu v základní sestavě se rozeznává 28 druhů pulzu. 

Děje probíhající uvnitř našeho těla i v oblasti nehmatné psychiky a dalších aspektů člověka jsou však "hmatatelné" prostřednictvím vnějších, viditelných projevů - přes jazyk, pulz, pozorování obličeje, kůže, pohybu atd.

tradičně se postupuje dle DIFERENCIÁLNÍ DIAGNOSTIKY, posuzuje se vnitřní či vnitřní děje, nahoře či dole, teplo či chlad.....

Nehledáme nemoci jako školská medicína, hledáme obrazy, které se utvářejí na základě těchto zkoumání. Ty nám umožní vytvořit NÁVRH LÉČBY. Ten má být, jak se říká, "šitý na klíč".  Tento obraz, můžeme říci moderně - syndrom - je základním kamenem, z nějž vycházíme pro sestavení masážní či bylinné podpory. Není to však ultimativní nařízení, tak jak jste zvyklí z moderní medicíny. Tzn., že o postupu léčby hovoříme a přizpůsobujeme ho tvým možnostem :-)

Při první návštěvě máme také prostor pro vstupní ošetření. A to dle toho, na čem se dohodneme. Aku, moxa, baňky, reflexe, tuina....