top of page

diagnostika dle TČM

Pokud chceme vědět jak, napřed je dobré vědět proč. 

To je jeden ze základních principů logických postupů, jež čínská diagnostika užívá. 

90- 100 min

1500 Kč

pulzová diagnostika
různé barvy jazyků
rozložení orgánů na jazyku

diagnostika

Diagnostika nás společně dovede k OBRAZŮM dle Tradiční čínské medicíny.

Trvá kolem 90 minut. Během ní probereme anamnézu, tedy co tě nyní trápí, co, kdy, kde a jak se ti v minulosti přihodilo, budu se vyptávat na zdánlivě nesouvisející záležitosti s "přinesenými" problémem.

Přichází na řadu moje DOTAZOVÁNÍ podle vyzkoušeného klíče, postupu. K diagnostice patří zkoumání JAZYKA, kde sleduju jeho barvu, útvary, hybnost, kvality povlaku...), dále "odebírám" čili "naslouchám" PULZU, jeho kvalitám, jako jsou rychlost, hloubka, napjatost a další...). Pro představu v základní sestavě se rozeznává 28 druhů pulzu.

 

Děje probíhající uvnitř našeho těla i v oblasti nehmatné psychiky a dalších aspektů člověka jsou "hmatatelné" prostřednictvím vnějších, viditelných projevů - přes jazyk, pulz, pozorování obličeje, kůže, pohybu atd.

Tradičně se postupuje dle DIFERENCIÁLNÍ DIAGNOSTIKY, posuzuje se vnitřní či vnitřní děje, nahoře či dole, teplo či chlad.....

Nehledáme nemoci jako školská medicína, hledáme obrazy, které se poskládají na základě těchto zkoumání. Ty nám umožní vytvořit NÁVRH LÉČBY. Lépe řečeno - NÁVRH CESTY K UZDRAVENÍ. Ten má být, jak se říká, "šitý na klíč".  Tento obraz, můžeme říci moderně - syndrom - je základním kamenem, z nějž vycházíme pro sestavení masážní či bylinné podpory. Není to však ultimativní nařízení, tak jak jste zvyklí z moderní medicíny. Tzn., že o postupu léčby hovoříme a přizpůsobujeme ho tvým možnostem :-)

Při první návštěvě máme také prostor pro vstupní ošetření. A to dle toho, na čem se dohodneme. Aku, moxa, baňky, reflexe, tuina....

bottom of page