citrón

Citrón

Citrón (Citrus limon) se vyznačuje silnou, čistou a očišťující citrusovou vůní, která oživuje a pozvedá. Obsahuje 68 procent silného antioxidantu d-limonenu. Ve vodě má příjemně osvěžující účinek a může být prospěšný pro pleť.

Dr. Jean Valnet odhadl, že je potřeba zhruba 3000 citrónů pro získání jednoho kila oleje.

Vliv aroma: Jasné a svěží povzbuzující, relaxační.

Aplikace: 

dle legislativy ČR zde nesmíme nic zvěřejňovat, poraďte se tedy s internetem, sousedem, terapeutem či knihou. Buďte zvídaví. Nebo se mě zeptejte :-) Proto uvádím níže jen "tipy" k harmonizaci dysfunkcí :-)

Možná citlivost kůže. V těhotenství nebo v nemoci konzultujte s lékařem. Řeďte před nanesením na citlivé oblasti jako je obličej, krk, oblast genitálií, apod. Uchovávejte mimo dosah dětí. Nežívejte pro kojence a velmi malé děti. Citrusové oleje nesmí být aplikovány na pokožku, která bude v příštích 72 hodinách vystavena přímému slunečnímu svitu nebo ultrafialovému záření. Nepoužívejte v blízkosti ohně, plamene nebo jisker.

Tipy užití mátového oleje:

Boláky, opary v ústech - urychlení hojení

Zánět dásní, po vytržení zubu

Mastná pokožka

Celulitida - zlepšení krevního a lymfatického oběhu 

Plísňové napadení

Křečové žíly

Bradavice

Mozoly, puchýře, kuří oka

Osvěžovač vzduchu

Dochucení nápojů, pečiva, domácí limonády

Prodloužení trvanlivosti čerstvého ovoce

Dezinfekce povrchů

Olejové nečistoty

Tipy a způsoby použití esenciálních olejů uvedené na stránkách www.medicinman.info mají jen informativní charakter a nelze je zaměňovat za doporučení odborného lékaře. Provozovatel těchto stránek nenese žádnou odpovědnost za případné škody a problémy způsobené špatným a neodborným použitím esenciálních olejů.