top of page

australské květové esence
OTÁZKY a ODPOVĚDI

Toto je základ nebo úvod k pochopení činnosti australských květových esencí. Více do hloubky se můžeš/te podívat buď přes osobní konzultaci nebo jako člen/ka Klubu Altaňané. 

protea

Co jsou to květové esence?

Květové esence pomáhají odstranit emocionální a spirituální bloky. Dobíjejí nás životní energií. Obnovování této energie má hluboký uzdravující účinek. Každá esence je vybrána jako reakce na určitý negativní stav mysli. Půvab užívání květových esencí spočívá v tom, že na rozdíl od chemických látek nenarušují psychiku, ale ponechávají každému volnost zdravě se rozvíjet a řešit problémy.

Mají Australské květové esence nějaké vedlejší účinky?

Květové esence jsou zcela přírodní a nemají žádné vedlejší účinky. Mohou je užívat kojenci, děti i zvířata.

 

Jak esence fungují?

Květové esence jsou roztoky nesoucí vzorce květů jednotlivých rostlin obsahujících specifický otisk, který na disharmonie v člověku, ať už na jeho fyzické, citové, psychické, duchovní nebo univerzální úrovni, působí tak, že je vyrovnáva, upravuje a napravuje. "Michaelle Small Wrightová "

Všechno ve vesmíru nese určité vibrace. I květiny. Vibrace květu otisknutá v esenci rozvibruje tělesné buňky na tuto frekvenci. Ta pokračuje v synchronizaci s dalšími a dalšími buňkami a tkáněmi těla a ony začnou vibrovat také na této úrovni. Takto se chovají například dvě ladičky o stejné frekvenci - jedna rozezvučí svým chvěním - vibrací tu druhou. Říkáme tomu rezonance. Stejně tak struny kytary rozezní ozvučnou desku nástroje. 

Stejně tak hudba ovlivňuje formou rezonance naše tělesné buňky a tím se mění fyziologické procesy (pulz, dech, pocení, čich...), ale také naše emoční stavy. Víme, že jsme celostní bytosti, kde jeden vjem či fyzikální látka ovlivňuje celek. Tak se může z barokní hudby zklidnit organismus a emoce, vyladit srdce a mozek (koherence) nebo naopak z metalové metelice můžeme mít bolesti hlavy, krku, naběhlé uzliny a mnoho vyvolané agrese. Také se zvukem - vibrací ovlivní imunita, trávicí trakt, bazální metabolismus, krevní oběh...všechno...celý člověk nebo zvíře či rostlina.

Jistě vnímáme rozdíl, když na mě hovoří laskavá bytost nebo v blízkosti vystřelí dělobuch...

Proč jsou květové esence z Austrálie tak jedinečné?

V Austrálii kvetou nejstarší druhy a největší množství rostlin. Austrálie je nejméně znečištěný kontinent. Z pohledu metafyziky je to "moudrá" země. Květové esence z Austrálie odráží sílu, vitalitu a jedinečnost tohoto kontinentu, proto jsou ve světě široce užívány a lidé si pochvalují skvělé a rychlé účinky těchto esencí.

Jak se květové esence připravují?

Ian White, objevitel esencí, připravuje všechny mateřské tinktury sám. Příslušný květ ponoří do mísy s vodou a nechá ji na slunečném svitu dostanečně dlouho, aby se životní energie rostliny přenesla do vody. Potom květy z mísy vyjme a takto vzniká mateřská tinktura, která se dále ředí. Jako konzervant se používá brandy (množství alkoholu v jednotlivých esencí je zanedbatelné).

Jak si vyberu správnou esenci?

Pro zjednodušení výběru je již připravena řada kombinací esencí, krémů, rozprašovačů a ústních sprejů esencí, které jsou namíchány na aktuální problémy. Při výběru jednotlivých esencí se používá mnoho způsobů. Můžete si přečíst, jaký problém jednotlivé esence řeší a rozhodnout se, kterou právě potřebujete. Esenci si můžete také vybrat podle fotografií esencí, ty rostliny, které vás nejvíce přitahují (limitujte výběr na 3) a také přidejte jednu rostlinu, která vás totálně odpuzuje. Tímto způsobem lze vybrat nejvhodnější esence. Dalšími způsoby výběru esencí je kinesiologie, numerologie, intuice nebo rada od praktikanta Australských květových esencí.

Má jídlo, pití nebo zubní pasta vliv na účinek esencí?

Jídlo, pití ani zubní pasta nezničí účinek esencí. Přesto se doporučuje esenci užívat s 20-ti minutovým odstupem od konzumace jídla a nápojů (kromě vody).

Jsou Australské květové esence zcela organické?

Všechny rostliny, které se používají na výrobu esencí jsou sbírány v neznečištěných oblastech, kde se nemůžeme setkat s používáním pesticidů. Ian White musí cestovat za výrobou některých esencí tisíce mil do přírodních rezervací, které nejsou jednoduše přístupné.

Jak se květové esence užívají?

Užívají se 2x denně (ráno a večer) 7 kapek esence pod jazyk nebo ve sklence vody. Doporučuje se květovou esenci aplikovat hned po probuzení a těsně před spaním, naše psychika je v tuto dobu nejlépe připravena na změnu. Na emoční problémy se esence užívá 2 týdny, na fyzické problémy nejméně jeden měsíc. V případě chronických potíží se esence užívá i několik měsíců. Květové esence se mohou aplikovat i vně na postižená místa přimíchávají se také do nosných olejů nebo do koupelí.

Z mé zkušenosti předávám, jak jsem se postupně "prokousával" letitými nánosy pomocí těchto krásných květin. Je to takové odkládání plátů brnění do šrotu. tohle brnění jsme si částečně přinesly na svět nebo ho do nás implantovala společnost počínaje našimi nejbližšími tvory - rodiči. V této nádherné cestě i dnes pokračuju směle dál. Používám i další sady sady jako Pyramidy bílého světla či Divie ensence. " jsh

SUNDEW
kvítko z australské buše
bottom of page