top of page

australské květové esence

děti

Děti jsou velmi citlivé na emoční toxicitu světa dospělých. K tomu si navíc každý z nás přináší něco z minulosti.....

Pro děti umíme připravit směs pro jejich současnou i dlouhodobou harmonizaci.  
Můžeš/te i vybrat konkrétní esenci či speciální směs v Obchůdku.

Pro děti jsou květové esence ideální, protože jsou šetrné a bezpečné.

Spolehlivě pomáhají při tíživých zážitcích, s nimiž se setkáváme na klikaté cestě kojeneckým věkem, dětstvím a dospívám.

Děti na léčbu květovými esencemi reagují velice rychle, protože mají (na rozdíl od dospělých) sklon vyjadřovat otevřeně vše, co cítí.

Níže uvedené informace jsou čerpané z knih "Happy Healthy Kids" autor Ian White, "The Essence of Woman" autorka Annie Meredith a z vlastních zkušeností Martiny Smíškové, která text sestavila.

 

Péče o novorozence

Mnoho novopečených rodičů má obavy o své miminko. Nevědí, jak ho držet, proč pláče, kdy má hlad, kdy chce spát a jak ho utišit. V tomto případě vám poslouží namíchaná esence z Bush Fuchsia a Calm and Clear esence. Pomůže vám s koordinací a umožní spojení s vaší intuicí. Budete cítit větší sebejistotu. Tato kombinace esencí je vhodná pro oba rodiče.

 

Kojení

Nejvhodnější strava pro kojence je mateřské mléko, obsahuje vše co miminko potřebuje. Mléko má vždy vhodnou teplotu a je pořád k dispozici. Miminko ho snadno stráví a ochrání ho proti infekcím a případným alergiím. U kojení musí být maminka uvolněná a plně se soustředit na danou činnost. Calm and Clear sprej navodí příjemnou atmosféru na kojení. Jak maminka, tak miminko se budou cítit uvolněně a klidně.

 

Aura novorozence

V některý zemích je novorozenec po dobu 6ti týdnů pouze v domácím prostředí , nepřijde do kontaktu s okolním světem. Děje se tak, protože aura novorozence je otevřena 6 týdnů a snadno přijímá negativní energie ostatních lidí. Hned po narození aplikujte na temeno hlavičky 7 kapek Fringed Violet esence, která auru uzavře a nedovolí přístup jiných energií. Tuto esenci můžete také aplikovat i později, je-li vaše miminko vystaveno velkému shluku lidí.

 

Masáže a doteky miminek

Dotek je základní potřeba dětí i dospělých. Je důležitý k přežití jedince. Když miminko chováte a hladíte, daleko rychleji s ním navážete spojení. Nevěřte teorii, že ho rozmazlíte. Během prvního roku života se děti učí, jak vypadá láskyplný vztah. Masírováním úžasně uklidníte své miminko, je vhodné zvláště po koupeli, před spaním. Použijte k masáži Emergency krém (když miminko často pláče) nebo Calm and Clear krém (pro celkové zklidnění miminka). Lehce masírujte miminko od hlavičky dolů.

 

Očkování

Během prvních let života vašeho dítěte budete muset udělat rozhodnutí, jaké očkování budete požadovat. Rodiče chtějí samozřejmě udělat to nejlepší pro své dítě, ale není jednoduché, jakému očkování se podrobit. Očkování nezaručuje obranu proti nemocem. Ve většině vakcínách jsou další nežádoucí látky, jako například rtuť a další těžké kovy, které se používají jako konzervanty. Když se už pro očkování rozhodnete, je vhodné užívat Emergency esenci několik dní před a po aplikaci. Potom podávejte Purifying esenci po dobu jednoho měsíce. Tato esence dokáže odstranit nežádoucí chemické látky z těla. NIKDY nenechte své dítě očkovat, když má teplotu nebo se necítí dobře.

 

Cestování

Cestování je většinou noční můra pro spousta rodičů. Děti zlobí a nechtějí být připoupáni na jednom místě. Travel esence se doporučuje podávat několikrát během cesty po 1 hodině. Bush Iris esence, která je součástí této kombinace esencí, pomáhá přispůsobení se nové časové zóně, Paw Paw a Crowea zabrání pocitu nevolnosti a žaludečním obtížím. Pokud je to možné, dělejte zastávky po 2 hodinách a nechte dítě proběhnout, aby se zbavilo nahromaděné energie.

 

Slunění

Rodiče často mají obavy o své dítě, které se vystavuje slunečním paprskům. Bojí se, že dostane úžeh nebo se spálí. Děti potřebují dostatek sluníčka. Ze slunečních paprsků čerpají vitamín D, který je důležitý pro vývoj imunitního systému. Než jde vaše dítě na sluníčko aplikujte Solarisesenci, která chrání kůži před splálením. Tuto esenci je vhodné také podávat po slunění.

 

Hyperaktivita

S hyperaktivitou u dětí se setkáváme stále častěji. Děti potřebují jasné, stručné instrukce. Cognis esence se používá pro hyperaktivní děti, obsahuje Jacarandu, která napomáhá soustředění, Bush Fuchsia vyrovnává levou a pravou hemisféru, Paw Paw pomáhá vstřebávat nové informace a Isopogon je úžasný na paměť.

 

Antibiotika

Užívání antibiotik v dětství může vést k možnosti výskytu astmatu v pozdějším věku. V případě, že vaše dítě muselo užívat antibiotika, aplikujte Purifying esenci, která zbaví tělo nežádoucích látek.

 

Bolest ouška

Jako rychlou pomoc zvolte Emergency esenci, můžete také rozetřít několik kapek této esence za ouškem. Některé děti mají chronickou infekci oušek, což může ovlivnit jejich sluch. Bush Fuchsia je velice efektivní v těchto případech. Jestliže má vaše dítě často bolesti oušek, zapřemýšlejte, zda ve vaší rodině nejsou hádky.

 

ŠKOLA

V případě, že se ve škole vyskytnou nějaké stresové situace je vhodné použít esenci Emergency - První pomoc. Vzniklé stresy se hned odstraní a nezpůsobují v těle "další paseku " Tato esence se používá i jednorázově - 7 kapek pod jazyk nebo do vody.

 

Kombinace esencí Cognis - Učení obsahuje následující esence:

Busch Fuchsia - balancuje pravou - levou hemisféru a přední - zadní mozek. Správné propojení hemisfér hraje klíčovou roli při učení a přijímání nových informací. Řeší problémy se čtením, výslovností, mluvením, počítáním a všeobecně s koordinací. 

Isopogon - esence působí na krátkodobou a dlouhodobou paměť

Jacaranda - hlavně řeší problémy spojené se soustředěním

Paw Paw- nám pomůže v případě přetížení - hodně informací 

Sundew- uzemňuje, což řeší "denní snění" tolik rozšířené ve školách

Kombinace COGNIS-UČENÍ je vhodná nejen pro děti, ale i dospělé.

 

Stres - nástup do nové školy

Dívka ve věku 15 let nastoupila do nové školy. Začala trpět žaludečními problémy a pociťovala velkou nervozitu. Po užívání kombinace esencí Emergency, se vše dalo do pořádku a opět chodila s chutí do školy.

 

Potíže s učením

Syn měl na prvním stupni problémy se čtením a psaním. Často při psaní přehazoval písmenka nebo je vynechával. Četl nerad a útržkovitě. Zkusili jsme esenci Cognis, která problémy po několika měsících odstranila.

Směsi australských květových esencí pomáhají dále u "malých umíněnců, dětských šéfů, sourozeneckých dysbalancí, pro klidný spánek, u malých neposedů".

 

Maminky a tatínkové, vezměte dětičky s sebou, najdeme optimální kytičky pro vyladění vašich drobečků :-) Jelikož děti již nějakou dobu přejímají naše programy, kódy, celého našeho rodu a pak i celé společnosti, školství...., je třeba si přiznat, že je velmi často vhodné připravit esenci hlavně pro sebe. Děti z nás nasávají jako malé houbičky a mnoho jejich "potíží" pramení od nás. My jsem pramen pokračující generace. Je třeba si toto uvědomit. 

S láskou  

 

Texty převzaty od Martiny Smíškové, jediné certifikované lektorky

Australských květových esencí v ČR a na Slovensku www.life-direction.cz.

 

fringed violet
isopogon trilobus
bottom of page